Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/01/31

3-zmiany-w-serwisie-furgonetka-nie-przegap-nowosci-short

Jeśli chętnie wysyłasz paczki za pośrednictwem Furgonetka, mamy dla Ciebie dobre wieści. Wprowadziliśmy 3 zmiany, które usprawnią korzystanie z naszego serwisu. Zobacz, co się zmieniło i jak wpłynie to na Twój komfort nadawania przesyłek.

1. Nowe pole “Sposób nadania/odbioru” na stronie głównej

Pierwsza zmiana dotyczy strony głównej. W sekcji z tzw. kalkulatorem, gdzie możesz dokonać szybkiej wyceny swojej paczki na Furgonetka, pojawiło się nowe pole “Sposób nadania/odbioru”. Narzędzie pozwoli Ci określić formę nadania i doręczenia paczki, a także wskazać lokalizacje.

Tak było:

furgonetka-strona-glowna_bylo

Tak jest:

furgonetka-strona-glowna_bedzie

Zarówno przy sposobie nadania, jak i doręczenia możesz wybrać opcje Podjazd kuriera lub Punkt.

furgonetka-sposob-odbioru_bedzie

furgonetka-sposob-nadania_bedzie

Po ustawieniu określonych form wysyłki, kalkulator na stronie wygeneruje listę wyłącznie tych przewoźników, którzy obsługują oba sposoby. Na przykład, jeśli wybierzesz układ Podjazd kuriera -> Doręczenie do punktu, zobaczysz oferty 7 firm kurierskich:

furgonetka-kurier-punkt_bedzie

  • Cel zmiany: Dążymy do tego, abyś już na etapie wstępnej wyceny swojej przesyłki, mógł określić sposób jej nadania i doręczenia. W efekcie od razu zobaczysz listę firm, które zrealizują dla Ciebie usługę i zaoszczędzisz czas, nie bawiąc się w zgadywanie.

2. Uproszczony wygląd kafelków z firmami kurierskimi

Kolejną aktualizacją, którą wprowadziliśmy na stronie głównej, jest uproszczenie układu kafelków z firmami kurierskimi i cenami usług. Po zmianie wyświetlamy tylko jeden kafelek dla danego przewoźnika, bez podziału na poszczególne usługi.

Tak było:

strona-glowna-furgonetka-kafelki_bylo

Tak jest:

strona-glowna-kafelki_bedzie

Zmiana wiąże się bezpośrednio także z nowym narzędziem z pkt. 1. Jeśli w polach do wyboru sposobu nadania i doręczenia pozostaną kreski (jak na grafice wyżej), na stronie zobaczysz kafelki wszystkich przewoźników, prezentujące ich najtańsze usługi.

Jeśli jednak ustalisz konkretne parametry przesyłki dotyczące nadania i doręczenia, system automatycznie dobierze właściwe usługi i cennik. I tak np. po wybraniu podjazdu kuriera i dostarczenia przez kuriera, system zamiast kafelka InPost Paczkomaty pokaże opcję InPost Kurier.

  • Cel zmiany: Chcemy, aby szybki rzut oka na kafelki pozwolił Ci zobaczyć wszystkich przewoźników dostępnych w serwisie Furgonetka wraz z najniższymi cenami usług.

3. Porównanie ofert kurierskich w formularzu

Ostatnia zmiana dotyczy formularza dodawania paczki. Wdrożyliśmy tam wygodną opcję porównania ofert kurierskich w oparciu o formę wysyłki. W tym miejscu również rozróżniamy dwa sposoby: Kurier oraz Punkt.

Tak było:

formularz-dodania-paczki-furgonetka_bylo

Tak jest:

formularz-dodania-paczki-furgonetka_bedzie

Na poziomie formularza nie tylko zobaczysz usługi firm kurierskich, dopasowane do wybranego przez Ciebie sposobu nadania i doręczenia. Skorzystasz również z opcji porównania ofert wszystkich przewoźników.

Wystarczy, że klikniesz w obszary zaznaczone na powyższej grafice (w ikony sposobu nadania i doręczenia lub w kafelek Więcej wycen), a otworzy się bardziej rozbudowana tabelka:

furgonetka-tabelka-przewoznicy_bedzie

  • Cel zmiany: Zależy nam na tym, abyś w jednym miejscu znalazł informacje o cenach i dostępności usług firm kurierskich w zależności od wybranego sposobu nadania i doręczenia paczki.

Podsumowanie

Jak widzisz, w Furgonetka ciągle pracujemy nad tym, aby wprowadzać rozwiązania, które usprawnią proces wysyłania paczek. Mamy nadzieję, że te 3 zmiany skupione wokół prezentacji usług przewoźników oraz sposobu nadawania i doręczania przesyłek sprawią, że obsługa naszego serwisu będzie jeszcze szybsza i wygodniejsza.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock