Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/09/02

nowa usluga blyskawiczna przesylka furgonetkaKupujesz w lokalnych sklepach, ale brakuje Ci dostawy do domu? Chciałbyś szybko przekazywać dokumenty swoim partnerom biznesowym? A może po prostu lubisz dostawać paczki tego samego dnia? Koniecznie sprawdź naszą nową usługę przesyłki ekspresowej na Furgonetka.

Czym jest ekspresowa przesyłka na Furgonetka?

Wybierając opcję przesyłki z dostawą ekspresową, możesz spodziewać się, że Twoja paczka dotrze na miejsce nawet w kilkadziesiąt minut. Z usługi skorzystasz w małych, średnich i dużych miastach. Kurierzy realizują dostawy w dni robocze od rana do wieczora, a czasem również w weekendy.

W ramach nowej usługi miejskiej możesz zarówno nadać przesyłkę, którą chcesz komuś przekazać, jak i zamówić odbiór paczki przez kuriera w taki sposób, aby podjechał po nią we wskazane miejsce i doręczył Tobie lub innej osobie. Jak to wygląda w praktyce?

  • Naszykowałeś przesyłkę dla przyjaciela lub partnera biznesowego, ale brakuje Ci czasu, żeby wręczyć ją osobiście? Możesz zamówić kuriera, który zabierze paczkę od Ciebie i w kilkadziesiąt minut dostarczy ją odbiorcy pod wskazany adres.
  • Złożyłeś zamówienie w sklepie z odbiorem własnym, ale musiałbyś jechać na drugi koniec miasta? Możesz zlecić odbiór swojego zamówienia kurierowi w ramach naszej usługi, a błyskawicznie otrzymasz paczkę do rąk własnych.
  • Zamówiłeś prezent dla kogoś bliskiego, ale nie zdążysz odebrać zamówienia ze sklepu, a co dopiero wręczyć podarunek osobiście? Możesz wspomóc się osobą kuriera, który odbierze paczkę za Ciebie i dowiezie ją prosto do odbiorcy.

Jak działa przesyłka w kilkadziesiąt minut?

Usługę miejską realizujemy we współpracy z dwoma przewoźnikami – Xpress Delivery i DeliGoo. Kurierzy obu firm pozostają w stałym kontakcie z odbiorcą i nadawcą paczki. Informują ich o konkretnej godzinie podjazdu i dają znać, kiedy dotrą na miejsce.

Przesyłka ekspresowa może przybrać wiele form. W zależności od przewoźnika masz do dyspozycji kilka rodzajów paczek – kopertę z dokumentami, przesyłkę do 25kg, a nawet większe paczki – do 31,5kg.

Jak wygląda droga przesyłki ekspresowej?

  1. Wybierasz przewoźnika, który realizuje dostawę ekspresową w Twoim mieście i wypełniasz formularz na stronie Furgonetka.pl.
  2. Kurier przebywający w okolicy adresu nadania, podjeżdża po paczkę rowerem lub samochodem (a czasem nawet hulajnogą) i rusza w drogę do odbiorcy.
  3. Twoja przesyłka dociera na miejsce jeszcze tego samego dnia – i to nie po długich godzinach, ale nawet w kilkadziesiąt minut. Odbierasz ją Ty lub adresat, do którego przekazałeś paczkę.

Więcej szczegółów dotyczących przesyłek błyskawicznych znajdziesz w cenniku Xpress Delivery oraz w cenniku DeliGoo.

Jak przygotować przesyłkę z dostawą ekspresową?

Nasze przesyłki są ekspresowe nie tylko dlatego, że szybko trafiają w ręce odbiorców. Błyskawicznie dają się też przygotować do nadania. Nie potrzebujesz specjalnego opakowania, możesz dowolnie zapakować paczkę, byleby była szczelnie zamknięta i nie stanowiła zagrożenia dla innych przesyłek u kierowcy (np. nie może mieć ostrych krawędzi lub zabrudzeń).

Żeby nadać przesyłkę ekspresowo, nie musisz też niczego drukować. Zamiast etykiety czy dokumentów przewozowych, wystarczy Ci zwykły flamaster, którym opiszesz paczkę. Na opakowaniu powinieneś umieścić numer wygenerowany automatycznie w trakcie zamawiania przesyłki.

Podsumowanie

Przesyłka w formie ekspresowej to kolejny krok do tego, aby ułatwiać Ci życie. Nie trać czasu na załatwianie spraw na mieście. Wygodnie nadawaj paczki lub zamawiaj ich odbiór i dostawę bez wychodzenia z domu. Ciesz się przesyłką dostarczoną nawet w kilkadziesiąt minut.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock