Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/10/10

zmiany-w-metodach-nadania-i-dostawy-w-formularzu-zamowienia-na-furgonetka-short

Chętnie nadajesz paczki za pośrednictwem naszego serwisu? Bardzo się cieszymy! Tym bardziej, że możemy poinformować Cię o kolejnych ułatwieniach, które wprowadziliśmy do formularza zamówienia przesyłek. Zmiany dotyczą wyboru metod nadania i dostawy. Zobacz, co nowego wprowadziliśmy, aby korzystanie z Furgonetki było jeszcze prostsze.

3 metody nadania i dostawy w formularzu zamówienia przesyłki 

Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniej opcji nadania i doręczenia paczki już na etapie zamawiania przesyłki, wprowadziliśmy w naszym formularzu proste, lecz praktyczne zmiany. Teraz szybciej zdecydujesz, czy w procesie realizacji przesyłki chcesz skorzystać z punktu obsługowego, czy wybrać metodę bezobsługową (automat paczkowy). 

Nowy podział sposobów nadania i opcja wyboru dowolnego punktu

W polu Sposób nadania wyszczególniliśmy 3 metody:  

  • Kurier przyjedzie po przesyłkę lub nadam ją w oddziale
  • Dostarczę przesyłkę do punktu z obsługą
  • Dostarczę przesyłkę do automatu

sposob-nadania-furgonetka

Tym samym rozdzieliliśmy automaty paczkowe i punkty obsługowe, które wcześniej widniały jako jeden sposób – nadanie w punkcie. 

Oprócz tego, wprowadziliśmy także możliwość wyboru Dowolnego punktu, która dotyczy przewoźników InPost i DPD. W przypadku tych firm kurierskich nie będzie już konieczne wskazanie konkretnego automatu lub punktu nadania. Przesyłkę zarejestrowaną w naszym serwisie, będzie można nadać w dowolnym punkcie obsługowym lub bezobsługowym – w zależności od tego, która z tych opcji została zaznaczona w formularzu.

dowolny-punkt-nadania-furgonetka

3 sposoby dostawy i intuicyjny widok mapy 

Podobnie jak w przypadku sposobu nadania, również w polu Sposób doręczenia wprowadziliśmy podział na 3 metody. Teraz dostępne są opcje:

    • Kurier doręczy przesyłkę do odbiorcy
    • Odbiorca odbierze przesyłkę z punktu z obsługą
    • Odbiorca odbierze przesyłkę z automatu

sposob-odbioru-furgonetka

Wraz z wprowadzonym rozgraniczeniem sposobów doręczenia, zmienił się również widok mapy punktów. Po wyborze jednej z opcji, na mapie zobaczysz tylko odpowiednio wyfiltrowane punkty stacjonarne lub automaty paczkowe, a nie tak jak do tej pory – wszystkie placówki naraz.

sposob-dostawy-mapa-punktow-furgonetka

Podsumowanie 

Zmiany w metodach nadawania i dostawy w formularzu zamawiania przesyłek to może nie wielka rewolucja, ale na pewno praktyczne usprawnienie. Dzięki wprowadzonym zmianom szybciej zdecydujesz, czy w procesie realizacji przesyłki chcesz skorzystać z punktu obsługowego, czy z bezobsługowego automatu paczkowego.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock