Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/04/06

Uruchomiliśmy przesyłki na Ukrainę z nowym przewoźnikiem Meest

Do naszej oferty dołączyły usługi firmy Meest, dzięki którym będziecie mogli wysyłać swoje przesyłki do Ukrainy. Dostawy będą realizowane zarówno pod wskazany adres odbiorcy, jak i do punktów odbioru. Więcej o wysyłce na Ukrainę przeczytacie poniżej.

Międzynarodowe przesyłki na Ukrainę – szczegóły oferty 

Dzięki integracji z firmą Meest, Ukraina to kolejne państwo, do którego możecie nadawać przesyłki kurierskie za pośrednictwem serwisu Furgonetka.pl. Paczki wysyłane na Ukrainę mogą być dostarczane pod drzwi, czyli pod wskazany w formularzu adres odbiorcy lub do wybranego punktu odbioru. Podobnie jest w przypadku nadania przesyłki w Polsce. Mogą być one nadane u kuriera, który odbierze je ze wskazanego adresu bądź w wybranym punkcie. 

W przypadku przesyłek kurierskich realizowanych przez firmę Meest, paczkę odbierze od Was kurier GLS, natomiast nadanie w punkcie zrealizujecie w jednym z Paczkomatów InPost dostępnych na terenie Polski. Sposoby nadania i doręczenia przesyłek na Ukrainę realizowaną są w następujących wariantach:

  • WARIANT KURIERSKI 
    • Drzwi – Drzwi
    • Drzwi – Punkt
  • WARIANT NADANIA / ODBIORU W PUNKCIE
    • Punkt – Punkt
    • Punkt – Drzwi

To od Was zależy, który wariant wybierzecie składając zamówienie w naszym serwisie. Jeśli zdecydujecie się na zamówienie kuriera do domu, to odbierze on od Was paczkę następnego dnia roboczego po zaksięgowaniu płatności. Nie musicie też wtedy drukować dokumentów przewozowych, gdyż przywiezie je ze sobą kurier zgłaszający się po paczkę. 

W przypadku wybrania opcji nadania paczki w punkcie, również nie musicie drukować dokumentów przewozowych. Po opłaceniu przesyłki otrzymacie za pośrednictwem wiadomości SMS i e-mail kod nadania paczki, który będzie nazwany kodem zwrotu. Wystarczy wtedy, że zabierzecie swoją paczkę do najbliższego Paczkomatu i użyjecie kodu z wiadomości, wybierając na ekranie paczkomatu opcję „Mam kod zwrotu”.

Przesyłki nadawane kurierem mogą maksymalnie ważyć 30 kg. W przypadku wysyłki za pośrednictwem punktu, waga paczki nie może przekroczyć 20 kg a jej maksymalne wymiary to 41x38x64 cm. 

Paczki są doręczane do wszystkich miejscowości na Ukrainie, również tych najmniejszych, z wyłączeniem jedynie terytoriów okupowanych. Średni czas doręczenia przesyłki w wariancie kurierskim to 5 dni roboczych. W przypadku wysyłki kurierem realizowane są dwie próby doręczenia przesyłki. Przy braku odbioru wraca ona do nadawcy. 

Oferta przesyłek firmy Meest skierowana jest zarówno do klientów prywatnych, jak i biznesowych. Aby nadać paczkę do Ukrainy wystarczy mieć założone konto w naszym serwisie. Wszelkie ewentualne reklamacje należy zgłaszać do nas, za pośrednictwem naszego panelu reklamacyjnego. 

To, co ważne nadając przesyłkę na Ukrainę należy zadeklarować jej wartość. Do wysyłki przyjmujemy bowiem jedynie paczki, których wartość nie przekracza 100 Euro. Są one zwolnione z opłat celno podatkowych. W ich przypadku jest zastosowana uproszczona odprawa celna i odbiorca przesyłki nie musi płacić za nią cła oraz podatku VAT. 

Ceny przesyłek nadawanych za pośrednictwem kuriera zaczynają się już 49,19 złotych, a nadawania w punkcie od 36,89 złotych. Więcej szczegółów odnośnie całej oferty i kosztów wysyłek na Ukrainę znajdziecie pod tym linkiem.

Meest dołącza do przewoźników dostępnych na Furgonetka.pl

Tak, jak wiele razy Wam wspominaliśmy, staramy się wciąż rozwijać nasz serwis oraz naszą ofertę. Pomimo tego, że mamy bardzo szeroką paletę usług kurierskich i współpracujemy ze wszystkimi największymi firmami w Polsce, to nie zamierzamy spoczywać na laurach i dalej pracujemy nad wdrożeniem kolejnych przewoźników.  

Cieszymy się bardzo, że udało nam się poszerzyć naszą ofertę o przesyłki międzynarodowe wysyłane na Ukrainę, bo widzimy w nich duży potencjał. Wiemy też, że wielu naszych użytkowników czekało na uruchomienie wysyłki na tym kierunku. Ważne jest też to, że realizujemy je ze sprawdzonym przewoźnikiem, który już prawie od 30 lat jest liderem w dostarczaniu przesyłek na Ukrainę. Tym samym jesteśmy pewni, że oferujemy Wam usługi na najlepszym poziomie. 

Podsumowując

Jeśli ktoś z Was ma potrzebę wysłania przesyłki na Ukrainę, to zachęcamy Was do wypróbowania usług firmy Meest, które są już dostępne w naszym serwisie. Jeśli w trakcie nadania będziecie mieli dodatkowe pytania, to zawsze możecie je kierować do naszego Biura Obsługi. Pamiętajcie, że możecie też na bieżąco śledzić drogę wysłanej paczki na naszej stronie lub za pośrednictwem naszej aplikacji mobilnej. Nie zapominajcie też, żeby zaglądać na naszego bloga, gdzie zawsze piszemy Wam o wszystkich nowościach w naszym serwisie. 

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos