Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/11/05

Poznaj nową funkcję “Zamów bez zlecania podjazdu kuriera” na Furgonetka.pl

Opcja zaawansowana “Zamów bez zlecenia podjazdu kuriera” na Furgonetka pozwala Ci zamówić przesyłki bez zlecania ich odbioru przez kuriera. Korzystając z niej po złożeniu zamówienia masz możliwość nadania paczek samodzielnie w oddziale lub zamówienia podjazdu kuriera później. Sprawdź, jak dokładnie działa ta nowa funkcja i jak może jeszcze bardziej usprawnić Twoją pracę. 

Jak działa opcja “Zamów bez zlecania podjazdu kuriera”?

W pierwszej kolejności, aby zacząć korzystać z tej funkcji należy mieć ją zaznaczoną w Panelu Klienta w Ustawieniach, w sekcji “Zaawansowane”. 

ustawienia zaawansowane zamow bez zlecania podjazdu kuriera

Źródło: materiały własne

Ważne: Jeśli już wcześniej korzystałeś z opcji “Nadanie w oddziale” lub miałeś włączony stały podjazd, to funkcja “Zamów bez zlecania podjazdu kuriera” będzie już zaznaczona domyślnie w ustawieniach. 

Mając zaznaczoną tę opcję, na stronie podsumowania zamówienia będziesz mógł wybrać, czy chcesz zamówić przesyłki bez podjazdu, czy zlecić ich odbiór kurierowi. 

podjazd kuriera lub brak podjazdu kuriera

Źródło: materiały własne

Jeśli zlecisz zamówienie przesyłek bez podjazdu kuriera, to będą one dostępne w zakładce “Zamówione”. Będziesz mógł wydrukować ich dokumenty przewozowe i przygotować paczki do samodzielnego nadania w oddziale. 

Ważne: Funkcja “Zamów bez zlecania podjazdu kuriera”, zastąpiła dotychczasową opcję “Nadanie w oddziale”, która była dostępna w formularzu zamówienia i w ustawieniach zaawansowanych. Teraz, jeśli będziesz chciał samodzielnie zawieźć przesyłki do oddziału, musisz mieć zaznaczoną funkcję “Zamów bez zlecania podjazdu kuriera” w Ustawieniach i na stronie z podsumowaniem zamówienia wybrać opcję “Bez podjazdu kuriera”. 

Pamiętaj, że później w każdej chwili możesz zamówić odbiór tych przesyłek przez kuriera. Aby to zrobić wystarczy wejść w zakładkę “Zamówione” i przy konkretnej przesyłce, w sekcji “Status” wybrać opcję “Zamów podjazd”, która oznaczona jest ikoną z autem dostawczym. Tak, jak to widać na poniższym obrazku. 

zamow podjazd dla paczki furgonetka

Źródło: materiały własne

Możesz też z listy zamówień wybrać i zaznaczyć kilka przesyłek, których odbiór chciałbyś zlecić i za pomocą przycisku “Zamów podjazd”, który pojawi się na dolnej belce, zamówić dla nich kuriera.

zamow podjazd dla kilku paczek furgonetka

Źródło: materiały własne

Dodatkowo powyższa opcja “Zamów podjazd” dostępna jest także w szczegółach każdego zamówienia. 

zamow podjazd szczegoly paczki

Źródło: materiały własne

Pamiętaj, że nowa opcja “Zamów bez zlecania podjazdu kuriera” dostępna jest tylko dla przesyłek DHL, DPD, FedEx, UPS i InPost Kurier. Natomiast nie można z niej skorzystać w przypadku przesyłek importowych. Rekomendujemy włączyć tę funkcję w systemie dla wszystkich, którzy wcześniej korzystali z opcji stałego podjazdu. 

Podsumowując

Jak widzisz korzystanie z tej opcji jest bardzo proste. Jeśli zależy Ci na większej elastyczności i to Ty chcesz decydować o tym, jak i kiedy nadasz swoje przesyłki, to na pewno ta funkcja pozwoli Ci lepiej zorganizować czas oraz pracę. Wypróbuj ją, a jeśli będziesz miał jakieś pytania lub uwagi, to zawsze możesz je do nas zgłosić. Zależy nam bowiem na ciągłym rozwoju naszego serwisu oraz zadowoleniu naszych klientów. Zaglądaj też na naszego bloga, gdzie na bieżąco informujemy o wszystkich nowościach i zmianach. 

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos