Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/11/05

Dodaliśmy Sote Shop do źródeł sprzedaży na Furgonetka.pl

W naszym serwisie pojawił się nowy, darmowy moduł do integracji z platformą SoteShop. Dodaliśmy SoteShop do źródeł sprzedaży, by w prosty sposób się z nami zintegrować i jeszcze sprawniej zarządzać zamówieniami. 

Jak dodać SoteShop do swoich źródeł sprzedaży?

W pierwszej kolejności, jeśli chcesz zintegrować się z naszym serwisem to musisz przejść do panelu administracyjnego swojego sklepu internetowego na SoteShop. Tam w górnym menu musisz przejść do zakładki “Konfiguracji” i z listy wybrać opcję “Konfiguracja modułów”. 

Jak zintegrować Furgonetka.pl z Sote Shop?

Źródło: Sote Shop

Następnie w sekcji “Administracja sklepem” należy wybrać opcję API. Tam musisz upewnić się, że masz włączoną obsługę WebAPI. Zrobisz to przechodząc do zakładki “Konfiguracja”. 

Jak dodać Sote Shop do źródeł sprzedaży na Furgonetka.pl?

Źródło: SoteShop

Po połączeniu z WebAPI trzeba dodać Administratora. W tym celu należy wrócić do sekcji “Administracja sklepem” i wybrać tam opcję “Administratorzy”. Następnie na liście administratorów po prawej stronie, kliknąć w przycisk “Dodaj”. 

Jak zintegrować serwis Furgonetka.pl z platformą sklepową Sote Shop?

Źródło: SoteShop

Tam należy uzupełnić wszystkie potrzebne dane i przede wszystkim upewnić się, że dla WebAPI zostały nadane odpowiednie uprawnienia, którymi są dostęp i modyfikacja. 

Integracja serwisu Furgonetka.pl z Sote Shop krok po kroku

Źródło: SoteShop

Po wprowadzeniu tych zmian w panelu swojego sklepu internetowego na SoteShop, musisz zalogować się do serwisu Furgonetka i przejść do Panelu Klienta. Następnie w “Ustawieniach” wybrać opcję “Integracje”. Po przejściu do tej zakładki, z listy modułów należy kliknąć w ikonę z logo SoteShop. 

nowa integracja sote furgonetka

Źródło: materiały własne

Następnie należy wypełnić formularz i podać w nim następujące dane:

  • nazwa wyświetlana, czyli dowolna nazwa Twojego sklepu, 
  • adres internetowy Twojego sklepu w formie http://…, 
  • nazwę użytkownika, czyli e-mail,
  • hasło, które utworzyłeś w panelu administracyjnym na platformie Sote. 
dodaj nowa integracja soteshop furgonetka

Żródło: materiały własne

Po wprowadzeniu powyższych informacji, wystarczy że klikniesz w ikonę z napisem “Dodaj”, a Twoje nowe źródło sprzedaży zostanie dodane. Zamówienia do serwisu Furgonetka powinny zostać zaimportowane w ciągu 5 minut i widoczne będą w nowej zakładce Import zamówień.

Dlaczego warto zintegrować się z Furgonetka?

Dzięki integracji z nami, możesz lepiej zarządzać zamówieniami w swoim sklepie internetowym. Będziesz mógł automatycznie generować dokumenty przewozowe dla swoich przesyłek i szybciej zlecać odbiory paczek. Dodatkowo masz wszystkie informacje o swoich wysyłkach dostępne w jednym miejscu. Możesz monitorować statusy swoich przesyłek i na bieżąco reagować na ewentualne problemy. Masz też dostęp do szeregu narzędzi dodatkowych, które pomogą Ci zautomatyzować procesy logistyczne w swoim sklepie i zaoszczędzić czas oraz pieniądze.  

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos