Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/07/15

Jaki biznes jest opłacalny w czasie koronawirusa?

Zastanawiasz się, w co inwestować w czasie kryzysu i czy w ogóle teraz jest sens inwestowania? Zmieniająca się sytuacja związana z koronawirusem postawiła na głowie całe nasze życie. Rzeczywistość uległa znacznej zmianie, ale nie wszystkie firmy są skazane na niepowodzenie. Niektóre branże działają w zasadzie bez zmian, a są i takie, które rozwijają się jeszcze szybciej niż wcześniej. Praktyka pokazała, że biznes odporny na Covid to przede wszystkim ten obejmujący produkty i usługi pierwszej potrzeby oraz realizowany bez konieczności bezpośredniej obsługi klientów.

Ciekawe pomysły na biznes w kryzysie

Koronawirus odcisnął głębokie piętno na wielu polskich firmach. Część musiała zawiesić działalność, wiele się zamknęło, a te, które przetrwały, liczą straty i nie wiedzą, jaka będzie przyszłość. Mogłoby się wydawać, że nie jest to najlepszy czas na otwieranie działalności gospodarczej, ale to tylko stereotypowe myślenie. Wszystko zależy od branży, w jaką chcemy wejść, bo część sektorów gospodarki bardzo dobrze sobie radzi i nie odczuwa spowolnienia wywołanego epidemią. W co najlepiej zainwestować pieniądze w takim czasie? Pomysłów jest wiele, a te poniższe to takie „pewniaki”.

  1. Biuro księgowe lub kancelaria podatkowa

Koronawirus wywołał konieczność restrukturyzacji wielu firm, a te, które działają, nadal muszą się rozliczać, optymalizować podatki i dbać o wszystkie kwestie finansowe związane ze swoją działalnością. Usługi biur księgowych są potrzebne tak samo jak wcześniej, a może wręcz bardziej i na rynku z pewnością jest miejsce dla nowych działalności tego typu.

  1. Sklep spożywczy lub hurtownia spożywcza

Sklepy i hurtownie spożywcze mają się bardzo dobrze. Pandemia koronawirusa nie wpływa na zmniejszenie częstotliwości czy wielkości niezbędnych zakupów spożywczych, więc sklepy nie muszą się niczego obawiać. Przez cały czas funkcjonują bez przeszkód, a im lepszy asortyment oferują, tym mocniej przyciągają klientów. Oczywiście działalność w branży spożywczej nie musi polegać na sprzedaży popularnych produktów – możesz się zainteresować np. uruchomieniem delikatesów czy handlem coraz częściej poszukiwaną zdrową żywnością.

  1. Lombard, również ten online

Trudne czasy wymagają trudnych decyzji. Wielu ludzi straciło pracę lub pozostało z ograniczoną wysokością pensji. Sporym zainteresowaniem cieszą się teraz pożyczki pod zastaw, więc lombard to bardzo dobry pomysł na biznes. Taką działalność można uruchomić zarówno w dużym, jak i w średnim mieście – najlepiej w centrum lub w innej dogodnej lokalizacji, co zmniejszy koszty ewentualnej reklamy. Uzupełnieniem stacjonarnej działalności może być też lombard online. 

  1. Produkcja lub sprzedaż maseczek i rękawiczek

Produkcja towarów medycznych, a także ich sprzedaż oraz szeroko rozumiana działalność w branży medycznej to teraz najlepsze inwestycje z szybkim zwrotem. Twoja firma może się zajmować szyciem maseczek lub wyłącznie ich sprzedażą np. we własnym sklepie internetowym lub na portalach aukcyjnych. Konkurencja jest co prawda ogromna, ale zapotrzebowanie tak duże, że na rynku z powodzeniem przyjmą się kolejne firmy.

Franczyza Furgonetka Punkt – opłacalny biznes w kryzysie

Uzupełnieniem działalności usługowej lub handlowej może być punkt nadawania przesyłek kurierskich Furgonetka Punkt. Usługi kurierskie są w dobie koronawirusa szczególnie popularne. Ludzie coraz więcej kupują przez internet i chcą mieć możliwość nadawania swoich paczek szybko i wygodnie – najlepiej tuż za rogiem. Działalność Twojej firmy może być uzupełniona o taki punkt kurierski, dzięki czemu zarobisz na każdej obsłużonej przesyłce i zyskasz nowych klientów. Inwestycja we franczyzę Furgonetka Punkt jest dostępna nawet dla tych najmniejszych firm, a jedyny wymóg to dysponowanie lokalem w dobrym punkcie.

Podsumowanie

Jeśli planujesz założenie firmy, szukaj pomysłu na biznes, który będzie odporny na Covid. Przemyśl dobrze, jakie firmy działają mimo obostrzeń i czego brakuje na rynku, a następnie wypełnij tę lukę. Twoja przyszła działalność może mieć zarówno charakter handlowy, jak i usługowy, a uzupełnienie jej o franczyzę z usługami kurierskimi przyniesie dodatkowe zyski.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock