Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/15

Jaka usługa kurierska będzie najlepsza do Twoich celów?

Z usług firm kurierskich nie korzystamy już wyłącznie wtedy, kiedy kupujemy coś przez Internet, coraz częściej to my wysyłamy innym różne przedmioty. Nadajemy dokumenty, paczki, prezenty, czy zwroty produktów. Każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania, dlatego warto wiedzieć, jaka usługa kurierska będzie najlepsza do Twoich celów.

Wysyłka dokumentów

Zdarzają się sytuacje, kiedy musimy szybko wysłać ważne dokumenty, czy to do pracy, do współpracownika, urzędu lub na przykład na uczelnię. W takim przypadku zależy nam przede wszystkim na bezpiecznym i szybkim czasie doręczenia. Każda firma kurierska ma w swojej ofercie usługę wysyłki dokumentów. Jest to nie tylko bardzo wygodne, ale także szybkie, bo w obszarze miejskim mogą one dotrzeć do odbiorcy nawet tego samego dnia. Wszelkie formalności załatwiamy przez Internet, kurier do nas przyjeżdża i odbiera od nas przesyłkę, którą następnie dostarcza w wybrane przez nas miejsce. Warto wiedzieć, że każda firma ma specjalne koperty do wysyłki dokumentów. Można je otrzymać za darmo, w momencie, kiedy kurier przyjeżdża odebrać od nas przesyłkę. Dla lepszego zabezpieczenia swoich dokumentów warto włożyć je najpierw do koszulki lub zwykłej papierowej koperty. Sytuacja wygląda trochę inaczej, kiedy musimy wysłać znaczną ilość dokumentów. Wtedy należy skorzystać z dostępnej opcji wysyłki paczki, podać wymiary i wagę przesyłki. Niestety nie działa to w odwrotną stronę, czyli w kopercie kurierskiej nie można wysłać nic innego poza dokumentami. Za pośrednictwem przewoźnika ważne papiery można wysyłać nie tylko na terenie kraju, ale także za granicę. Jeżeli adresat ma je dla nas podpisać, można skorzystać z usługi dodatkowej, jaką są dokumenty zwrotne. Usługa ta polega na dostarczeniu przesyłki do odbiorcy, który podpisuje papiery w obecności kuriera, a następnie z powrotem przekazuje przewoźnikowi do odesłania do nadawcy. Adresat, w zależności od firmy, otrzymuje dokumenty zwrotne w przeciągu kilku dni roboczych.

Wysyłka niewielkiej lub dużej paczki

Wysyłka zarówno niedużej, jak i większej gabarytowo paczki wcale nie musi być droga. Jest jednak kilka rzeczy, o których warto pamiętać, aby nie ponieść dodatkowych kosztów. Każda firma kurierska posiada swoje wytyczne dotyczące standardowych wymiarów i wagi paczki, dlatego warto się z nimi zapoznać. Standardowa przesyłka to tzw. paczka sortowalna, czyli taka, która posiada regularne kształty, jest spakowana w karton, nie przekracza określonej wielkości i wagi, a także nie posiada żadnych wystających elementów. Taka paczka może być automatycznie segregowana w sortowni, dzięki czemu wysyłka jest tańsza. Aby skorzystać z najkorzystniejszej oferty wysyłki, warto skorzystać z oferty platform usług kurierskich, który pośredniczy w wysyłce pomiędzy klientem a kurierem. Furgonetka.pl ma w swojej ofercie aż dziewięć różnych firm kurierskich. Dzięki temu możemy wybrać najbardziej odpowiednią opcję.

Wysyłka nietypowej rzeczy

Musisz przewieźć przesyłkę o dużych gabarytach (meble, sprzęty, etc.) i szukasz korzystnej oferty, aby nie przepłacić? Firmy kurierskie mają swoje wytyczne dotyczące wielkości i wagi paczek, dlatego przedmioty o dużych gabarytach i niestandardowych kształtach mogą być zakwalifikowane jako przesyłka niestandardowa lub paleta, co może się wiązać z wysokimi kosztami wysyłki. Rozwiązaniem jest giełda wysyłek (np. www.gielda.furgonetka.pl), za której pośrednictwem zlecisz przewiezienie dowolnej rzeczy i znajdziesz odpowiedniego przewoźnika. Korzystanie z giełdy jest bardzo proste. Wystarczy zalogować się na stronie, w kilka chwil wystawić przesyłkę i czekać na odpowiedź przewoźnika. Dodawanie ogłoszeń jest całkowicie bezpłatne, a każda firma transportowa przechodzi weryfikację. Ponadto ceny oferowane przez przewoźnika są niskie, gdyż zabiera on Twoją przesyłkę przy okazji innych zleceń. Co więcej, kontaktujesz się bezpośrednio z firmą, dzięki czemu wszystko jest jasne i klarowne, nie tracisz czasu na pośredników. Jedyne, o czym musisz pamiętać, aby szybko znaleźć transport dla swojej przesyłki, to przygotowanie dokładnego opisu ładunku wraz z wymiarami. Zdjęcia przesyłki zwiększą szansę na szybsze znalezienie przewoźnika. Warto być także elastycznym pod względem terminów.

Jak widać, niezależnie od tego, jakie przesyłki chcemy nadać – czy to dokumenty, standardowe paczki, czy też przedmioty wielkogabarytowe – możemy znaleźć sposób na to, by usługi te nie były drogie. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią firmę lub przewoźnika, za pomocą których wysyłka będzie jak najbardziej bezproblemowa, bezpieczna i korzystna pod względem ceny. Warto więc dokładnie przeanalizować dostępne opcje, gdyż – jak widać na powyższych przykładach – niejednokrotnie skorzystanie z usług pośrednika może być najlepszą dla nas opcją.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos