Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/04/07

Jak zamówić przesyłkę bez logowania? Nowa opcja na Furgonetka

Wprowadziliśmy nową funkcję, która pozwala nadawać przesyłki za naszym pośrednictwem bez konieczności logowania się do systemu i samodzielnego zakładania konta. Dzięki temu proces zlecenia wysyłki jest jeszcze prostszy i szybszy. Sprawdź poniżej, jak to działa. 

Jak zamówić przesyłkę bez logowania?

Nadanie paczki bez konieczności logowania się w serwisie Furgonetka jest bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka chwil. Poniżej pokażemy, jak w kilku krokach można nadać przesyłkę bez logowania. 

1.  Wejdź na stronę główną Furgonetka.pl i kliknij w żółty button “Dodaj przesyłkę”.

Jak działa zamawianie bez logowania na Furgonetka?

Źródło: materiały własne

Jak widzisz możesz tutaj od razu wycenić swoją przesyłkę, uzupełniając jej parametry, takie jak waga, wymiary czy wartość ubezpieczenia. Klikając w “Wycenę szczegółową” masz możliwość podania bardziej szczegółowych informacji odnośnie przesyłki, które mogą mieć wpływ na jej cenę końcową. Dzięki temu jeszcze przed nadaniem sprawdzisz koszt wysyłki paczki u poszczególnych przewoźników. 

2. Po kliknięciu w przycisk “Dodaj przesyłkę” zostaniesz przekierowany bezpośrednio do formularza nadawania. To, co ważne wszystkie dane, które uzupełniłeś wcześniej w trakcie wyceny paczki, zostaną automatycznie uwzględnione już w formularzu. Nie tracisz dzięki temu czasu na powtórne uzupełniane tych samych informacji. Musisz podać resztę brakujących danych. 

Ważne: Zwróć uwagę na adres e-mail podawany przy nadawcy. Zostanie na niego bowiem wysłany link weryfikacyjny, który będzie trzeba potwierdzić, aby kontynuować zamówienie. Na ten adres wysłane zostaną także dokumenty przewozowe, które należy wydrukować i przykleić na paczkę. 

3. W przypadku, jeśli nie masz założonego konta na Furgonetka, będziesz musiał uzupełnić w formularzu dodatkowe pola w sekcji “Dane do faktury”. Musisz też na dole zaakceptować regulamin serwisu i politykę prywatności. 

4. Po uzupełnieniu wszystkich danych i wybraniu firmy kurierskiej musisz wcisnąć przycisk “Podsumowanie i płatność”. Pojawi się wtedy strona z następującym komunikatem:

Jak nadawać bez logowania na Furgonetka?

Źródło: materiały własne

5. Zaloguj się na podany w sekcji nadawcy adres e-mail. Wiadomość, która do Ciebie przyjdzie będzie wyglądać następująco oraz dodatkowo zawierać będzie plik pdf z regulaminem i cennikiem. Aby zrealizować zlecenie kliknij w button “Kontynuuj zamówienie”. 

Jak potwierdzić zamówienie przesyłki bez logowania?

Źródło: materiały własne

6. Po weryfikacji mailowej przeniesiony zostaniesz na podstronę z zamówieniem. Aby zlecić wysyłkę paczki wystarczy, że klikniesz w button “Zamów i zapłać”.

Nadawanie przesyłki bez logowania na Furgonetka

Źródło: materiały własne

7. Zostaniesz przekierowany na stronę płatności. Po opłaceniu przesyłki przejdziesz na stronę z potwierdzeniem jej nadawania, na której znajdować się będą gotowe do wydrukowania dokumenty przewozowe. Takie same potwierdzenie, wraz z etykietami, otrzymasz na wskazane w formularzu maila nadawcy. 

8. Pozostaje Ci tylko wydrukować dokumenty, nakleić je na przesyłkę i przekazać ją kurierowi lub zanieść do punktu nadawania.

Warto tutaj dodać, że zamawiając przesyłkę w serwisie w powyższy sposób, automatycznie utworzone zostaje bezpłatne konto zarejestrowane na wskazany w formularzu adres nadawcy. Dzięki niemu będziesz mieć dostęp do swoich zamówień oraz danych i w razie problemów będziesz mógł wydawać z niego dyspozycje dla naszego Biura Obsługi lub złożyć reklamację. Aby dostać się do takiego konta, trzeba skorzystać z funkcji odzyskiwania hasła dostępnej w formularzu logowania. W polu na e-mail należy wpisać adres mailowy nadawcy, który podałeś w formularzu zamówienia i kliknąć w “Nie pamiętasz hasła?”. Na wskazany adres wysłana zostanie wiadomość, za pośrednictwem której będzie można ustawić indywidualne hasło w serwisie.  

Podsumowując

Nadawanie paczki bez logowania jest bardzo proste i nie wymaga zbyt dużo czasu. Jeśli zatem masz jakąś przesyłkę do wysłania, to możesz to w łatwy sposób zrobić za naszym pośrednictwem. 

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com