Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/15

Jak zamówić kuriera?

Przesłanie prezentu bliskim osobom, które mieszkają w innym mieście, czy przetransportowanie wszelkiego rodzaju sprzętów wcale nie musi wiązać się z komplikacjami. Coraz bardziej popularne w takich przypadkach jest korzystanie z bogatej oferty rozmaitych firm kurierskich. Warto zatem wiedzieć, jak łatwo zamówić kuriera, gdyż może się to przydać w najmniej oczekiwanym momencie.

Zamawianie kuriera i przesyłki kurierskie

Kuriera możemy zamówić telefonicznie lub przez Internet. Przez internet jest jednak łatwiej oraz mamy większe możliwości. Wybór firmy kurierskiej, która spełni nasze oczekiwania, jest prosty za sprawą porównywarek internetowych. W takiej porównywarce wystarczy podać podstawowe parametry paczki, która ma zostać nadana, a system automatycznie wygeneruje dostępne oferty. Wygodny kalkulator online pozwoli oszacować także przypuszczalny koszt wysyłki.

Warto też wiedzieć, że bezpośrednia współpraca z firmą kurierską w większości firm kurierskich wymaga zawarcia umowy. Rezygnuje z takiej procedury np. Pocztex, lecz zasadniczo umowa na świadczenie usług kurierskich jest konieczna. Jest to opłacalne, jeżeli wysyłamy przesyłki regularnie, np. gdy sprzedajemy dużo przez internet i przedmioty do swoich klientów wysyłamy za ich pośrednictwem. Jeśli natomiast zdarza nam się coś wysłać tylko raz na jakiś czas, lepiej skorzystać z innej opcji, np. platformy usług kurierskich.

Przesyłki kurierskie bez umowy

Atrakcyjniejszą opcją dla osób wysyłających paczki wyłącznie od święta jest skorzystanie z tzw. platformy usług kurierskich. Jest to internetowy serwis pośredniczący między klientem a firmami kurierskimi, agregując ich oferty oraz udostępniając niższe ceny. Korzystając z niego, możemy wybrać, u którego z przewoźników zamówimy usługę. Jej jakość nie jest gorsza niż w przypadku, gdybyśmy zamówili kuriera bezpośrednio. Istnieje jednak szereg różnic. Przede wszystkim korzystanie z takich platform nie nadszarpnie zanadto naszego budżetu, wręcz przeciwnie – ceny mogą być nawet o kilkadziesiąt procent niższe niż w ofercie firm kurierskich dla klientów indywidualnych. Dzieje się tak dlatego, że pośrednicy negocjują z przewoźnikami ceny z pozycji kontrahenta, by zminimalizować koszty i przedstawić klientom konkurencyjne oferty. Dzięki temu możemy korzystać z usług kurierskich na preferencyjnych warunkach. Przy rzadkiej wysyłce jest to ogromna korzyść.

Inne zalety platform usług kurierskich

Platformy usług kurierskich nie wymagają także zawarcia umowy, w przeciwieństwie do sytuacji, gdybyśmy chcieli wysłać naszą przesyłkę bezpośrednio przez DPD czy DHL. Korzystają z tego typu serwisu wystarczy jedynie akceptacja regulaminu i założenie konta. Możemy zatem skorzystać z usługi firmy kurierskiej bez skomplikowanych formalności, oszczędzając nie tylko pieniądze, ale również czas. Dodać należy, że serwisy za pośrednictwo nie pobierają żadnych prowizji. Płacimy wyłącznie koszty związane z doręczeniem naszej paczki.

Zamów kuriera bez wychodzenia z domu

Wysłanie przesyłki nie jest obecnie czasochłonną i szczególnie problematyczną czynnością. Może to zrobić absolutnie każdy, nawet bez opuszczania własnych czterech ścian. Usługa jest realizowana szybko, a my czujemy się komfortowo, gdy nasza przesyłka bezpiecznie trafia do celu. Właśnie dlatego korzystanie z usług firm kurierskich jest coraz bardziej powszechne.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos