Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/04/04

Jak wysłać paczkę na Ukrainę?

Masz rodzinę na Ukrainie i chcesz wysłać do nich paczkę? A może współpracujesz z firmą z Ukrainy i potrzebujesz nadać tam przesyłkę służbową? Wysyłka za granicę bywa czasami bardziej kłopotliwa, bo nie każda firma kurierska realizuje takie dostawy. Jest jednak sposób na to, żeby tanio i bezproblemowo wysłać paczkę na Ukrainę.

Właśnie uruchomiliśmy serwis wukrainie.furgonetka.pl (oparty na mechanizmie Furgonetka Giełda), który łączy osoby z Ukrainy potrzebujące transportu z kierowcami oferującymi bezpłatne przejazdy. Potrzebujesz przejazdu lub znasz takie osoby? Dodaj zgłoszenie za pośrednictwem platformy. Jesteś przewoźnikiem? Przejrzyj zlecenia i zgłoś chęć pomocy. Z tego artykułu dowiesz się, jak dodać ogłoszenie i jak na nie odpowiedzieć.

baner-wukrainie-furgonetka-pol

Jak najtaniej wysłać przesyłkę na Ukrainę?

Wiele osób decyduje się na wysłanie czegoś za granicę korzystając z prywatnych ofert znalezionych np. w mediach społecznościowych lub portalach ogłoszeniowych. Niestety trzeba liczyć się wtedy z ryzykiem zaginięcia przesyłki lub jej niedostarczenia. Dlatego najlepszym sposobem, aby Twoja paczka tanio i bezpiecznie dotarła na Ukrainę jest wysłanie jej za pośrednictwem firmy kurierskiej. Jest to najszybsza i najbardziej opłacalna opcja. Dzięki niej masz kontrolę nad całym procesem dostawy, bo możesz w łatwy sposób śledzić swoją przesyłkę i na bieżąco sprawdzać, gdzie się ona znajduje. Paczkę możesz nadać każdego dnia, o dowolnej porze zamawiając kuriera do domu lub zanosząc przesyłkę do punktu nadania. To wygodne i przyjazne rozwiązanie, które dopasujesz do swoich aktualnych potrzeb. Ceny przesyłek zaczynają się już od 37 zł, co daje realną możliwość oszczędzenia.

Jakie przesyłki mogą być nadane na Ukrainę?

Na Ukrainę można wysyłać zarówno koperty, jak i paczki ważące nawet do 30 kg. Nadając paczkę na Ukrainę w naszym serwisie możesz skorzystać z usług firmy Meest, która dostarcza przesyłki nie tylko do miast, takich jak Kijów czy Charków, ale również do wsi znajdujących się w dużej odległości od większych miejscowości. Nadając paczkę możesz zanieść ją do dowolnego Paczkomatu lub przekazać bezpośrednio kurierowi, który odbierze ją pod wskazanym przez Ciebie adresie. W obu przypadkach nie musisz drukować listu przewozowego. 

Cło, a przesyłki kurierskie na Ukrainę

Przesyłki kurierskie, które przekraczają granicę kraju są objęte odprawą celną. W obrębie Unii Europejskiej procedura jest łatwiejsza, niestety Ukraina do niej nie należy, dlatego przewóz niektórych towarów może wiązać się z obowiązkowymi opłatami celnymi. Kurier Meets przyjmuje jedynie przesyłki, które posiadają deklarowaną wartość do 100 euro, gdyż odbiorca na Ukrainie nie musi wtedy za nie płacić cła i VATu.

Pamiętaj, że wysyłka na Ukrainę nie musi wiązać się z dużymi kosztami, dlatego jeżeli chcesz tanio nadać paczki na Ukrainę, skorzystaj z usług firmy Meets dostępnych na Furgonetka.pl.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos