Ostatnia modyfikacja artykułu:

 

Dlaczego dokumenty księgowe lepiej jest wysyłać kurierem?

Pracujesz w biurze i masz do czynienia z dużą ilością pism, a może prowadzisz biuro księgowe? Często wysyłasz ważne dokumenty, takie jak umowy, faktury czy pisma urzędowe? Jeżeli męczy Cię ręczne wypisywanie kopert i stanie w kolejce na poczcie, to jest na to inny, tani i łatwy sposób. Dowiedz się, dlaczego dokumenty księgowe lepiej jest wysyłać kurierem.

Wszystkie listy i paczki możesz wysłać za pomocą firmy kurierskiej. Poznaj 4 powody, dla których warto warto nadawać dokumenty w ten sposób. 

Bezpieczeństwo

Czasami zdarza Ci się wysłać bardzo ważne dokumenty, np. oryginały faktur, papiery przetargowe, itp. Pamiętaj, że wysyłka kurierem zwiększa ich bezpieczeństwo, bo wszystkie nadawane przesyłki są ubezpieczone. W każdym momencie możesz też śledzić status wysyłki i sprawdzać, na jakim etapie jest dostawa. Wystarczy, że wpiszesz wygenerowany przez firmę kurierską indywidualny numer paczki w odpowiednią rubrykę na stronie śledzenia przesyłek i otrzymasz informację o tym, gdzie się aktualnie znajduje. Usługi firm kurierskich charakteryzują się dużą niezawodnością, bo aż 99,22% przesyłek zostaje dostarczona bez zastrzeżeń.

Szybkość

Nadając paczki kurierem zyskujesz też dużo czasu. Jeśli złożysz zamówienie do południa, to zwykle paczka jest odbierana jeszcze tego samego dnia. I to co ważne, większość przesyłek krajowych zostaje dostarczona już następnego dnia roboczego. Jeśli wysyłasz coś ważnego i zależy Ci, żeby paczka dotarła we wskazane miejsce jeszcze przed południem, możesz wybrać opcję dodatkową z doręczeniem do godziny 9.30 lub 12.00. Część firm kurierskich oferuje także możliwość wyboru preferowanej godziny odbioru przesyłki, dzięki czemu nadasz paczkę o wygodnej dla siebie porze dnia. 

Dlaczego dokumenty księgowe lepiej jest wysyłać kurierem?

Wygoda

Korzystając z platformy usług firm kurierskich, nie marnujesz czasu na ręcznie wypisanie kopert i stanie w kolejce, dzięki czemu możesz zająć się ważniejszymi rzeczami w pracy. System do nadawania przesyłek Furgonetka.pl jest prosty w obsłudze i pozwala Ci automatycznie generować etykiety, co znacząco przyspiesza proces przygotowania paczki do wysłania. Masz też możliwość skorzystania z szeregu narzędzi dodatkowych, które jeszcze bardziej uproszczą Twoją pracę. Jeśli nadajesz dużo dokumentów do stałych klientów, to możesz stworzyć książkę adresową, dzięki której zamówienie kolejnej paczki do tego samego odbiorcy będzie wymagało jeszcze mniej czasu. Dodatkowo, jeśli nadajesz głównie dokumenty w kopertach, to przy pomocy kreatora szablonów, możesz w prosty sposób zdefiniować najważniejsze parametry dla swoich zamówień i nadać przesyłki jeszcze szybciej.  Pamiętaj też, że możesz dostosować sposób nadania paczki do swoich preferencji. Masz możliwość skorzystania z punktu nadania, który akurat mijasz po drodze z domu do pracy lub możesz zamówić kuriera, który odbierze od Ciebie przesyłkę spod wskazanego adresu. 

Oszczędność i brak zobowiązań

Wiele osób nie korzysta z usług firm kurierskich, bo myśli, że aby wysyłać paczki tanio, trzeba mieć podpisaną indywidualną umowę z kurierem i nadawać duże ilości przesyłek regularnie. Jednak, to nie prawda. Nadając przesyłki przez serwis Furgonetka.pl nie musisz podpisywać umowy ani deklarować ilości wysyłanych paczek, by otrzymać lepsze ceny. Na naszej stronie możesz nadać przesyłkę nawet do 70% taniej, nie wychodząc z biura. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna. 

Mając na głowie wiele obowiązków warto ułatwiać sobie pracę. Plusów korzystania z firm kurierskich jest wiele. Zyskujesz wygodny system do nadawania przesyłek, który pozwala Ci zaoszczędzić czas i przeznaczyć go na inne obowiązki. Twoje przesyłki dochodzą do odbiorcy już kolejnego dnia roboczego. Możesz na bieżąco śledzić drogę swojej przesyłki i masz pewność, że zawsze jest ona ubezpieczona. Nie tracisz czasu na stanie w kolejkach i przede wszystkim oszczędzasz pieniądze. Możesz wypróbować platformę Furgonetka.pl nadać pierwszą paczkę na próbę, by samemu sprawdzić, jak szybko i sprawnie Twoja przesyłka dojdzie do klienta. To właśnie dlatego dokumenty księgowe lepiej jest wysyłać kurierem.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos