Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/03/26

Jak tanio wysłać paczkę do rodziny za granicą?

Masz rodzinę za granicą i chcesz wysłać do niej paczkę? Zawartością będą prezenty, własnoręcznie przygotowane przetwory, a może ważne dokumenty? Zastanawiasz się, jak znaleźć zaufanego przewoźnika,który bezpiecznie doręczy przesyłkę, a jednocześnie zależy Ci na tym, by zaoszczędzić?

Tanie przesyłki międzynarodowe – jakiego kuriera wybrać?

Przesyłkę zaadresowaną do rodziny mieszkającej za granicą możesz wysłać na dwa sposoby – poprosić kogoś zaufanego udającego się za granicę o dostarczenie paczki pod wskazany adres lub nadać przesyłkę kurierem. Ten drugi sposób jest zdecydowanie bardziej dostępny, a przy tym bezpieczny, gdyż każda przesyłka kurierska jest rejestrowana i można śledzić jej drogę za pośrednictwem specjalnej aplikacji.

Wśród kurierów obsługujących nadania zagraniczne są firmy DPD, FedEx, GLS i UPS, ale każdy z tych kurierów ma inny cennik nadań, który dodatkowo różni się w zależności cech przesyłek. Wybór najtańszej oferty wymaga porównania cenników. Obecnie przesyłki międzynarodowe najtaniej możesz nadawać w serwisie Furgonetka. Wystarczy tylko wejść w cennik międzynarodowy i zaznaczyć kraj nadania oraz odbioru przesyłki. Następnie poniżej wyświetli się lista kurierów obsługujących zagraniczne paczki wraz z dokładnymi cenami nadań. Na tej podstawie szybko ocenisz, który kurier oferuje najtańsze doręczenie.

Cena przesyłki u różnych przewoźników może być nieco inna, a wpływ na to będą miały jej wymiary, waga, rodzaj oraz ewentualne usługi dodatkowe takie jak ekspresowe doręczenie czy dodatkowe ubezpieczenie. Zanim zaczniesz porównywać oferty, zważ swoją przesyłkę i sprawdź jej wymiary, gdyż cenniki w dużej mierze bazują na gabarytach przesyłek. Bez porównania i wiedzy dotyczącej szczegółów paczki trudno jest wybrać ofertę odpowiadającą oczekiwaniom.

W każdym przypadku warto rozważyć wysłanie przesyłki za granicę za pośrednictwem serwisu Furgonetka, gdyż jest to nie tylko tańsze, ale też wygodniejsze. Dzięki intuicyjnemu formularzowi nadania szybko wypełnisz niezbędne rubryki, a następnie zapłacisz za przesyłkę online i odbierzesz etykietę przewozową do naklejenia na paczkę. Najszybsze przesyłki międzynarodowe nie wymagają wiele zachodu – wystarczy zarejestrować i zalogować się w serwisie Furgonetka, wypełnić dane dostawy, opłacić zamówienie i przekazać paczkę kurierowi. Na  Furgonetka możesz wybrać, czy kurier ma przyjechać po odbiór przesyłki do Twojego domu, czy też samodzielnie dostarczysz przesyłkę do wybranego punktu nadań.

Jak zapakować paczkę do wysyłki za granicę?

Sposób zabezpieczenia paczki wysyłanej za granicę musi być szczególnie dokładny, gdyż taka przesyłka pokona znacznie dłuższą drogę niż paczka krajowa i prawdopodobnie będzie też więcej razy sortowana. Paczka powinna mieć kształt prostopadłościanu – wtedy jej sortowanie odbywa się automatycznie, ale proces ten może potencjalnie uszkodzić przesyłkę zapakowaną w niewystarczający sposób lub w nieodpowiednie opakowanie. Do zabezpieczenia zawartości najlepiej wykorzystać grube kartonowe pudełko, wolną przestrzeń wypełnić miękkim materiałem, a ścianki kartonu zakleić taśmą i dla pewności owinąć też w folię stretch, ale zwykle nie jest to konieczne.

Więcej informacji o tym jak prawidłowo zapakować paczkę znajdziesz tutaj.

przesylki-miedzynarodowe-blog-750x220-1.png

Czego nie można wysyłać w przesyłce międzynarodowej?

Zanim zdecydujesz się wysłać konkretną rzecz, sprawdź, czy nie wyklucza jej wybrany kurier. Przesyłki międzynarodowe nie mogą zawierać przedmiotów zastrzeżonych przez wybrane firmy, a także zawartości niedozwolonej prawem.

Za granicę nie można wysyłać m.in.:

  • towarów niebezpiecznych, np. łatwopalnych czy pirotechnicznych;
  • alkoholu i substancji psychoaktywnych;
  • zwierząt;
  • nasion i roślin;
  • dowodów tożsamości.

Firmy kurierskie często zabraniają też wysyłki:

  • części samochodowych;
  • pieniędzy oraz papierów wartościowych;
  • produktów płynnych;
  • rzeczy osobistych.

Najlepiej w każdym przypadku sprawdzić listę towarów zabronionych w transporcie u konkretnego kuriera.

Podsumowanie

Nadanie przesyłki międzynarodowej przez serwis Furgonetka jest tanie, szybkie i wygodne. Musisz tylko pamiętać o właściwym zabezpieczeniu paczki i upewnieniu się, że wysyłasz dozwoloną zawartość. Zarejestruj się na stronie i nadawaj przesyłki bez wychodzenia z domu.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos