Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/05/10

jak-rozwija-sie-siec-punktow-kurierskich-furgonetka-punkt-short

Cieszymy się i dzielimy dobrymi wieściami – Furgonetka Punkt obchodzi drugą rocznicę istnienia. W 2020 roku uruchomiliśmy sieć punktów kurierskich, które umożliwiają nadawanie i odbiór przesyłek w pobliżu miejsc, gdzie klienci załatwiają swoje codzienne sprawy. Z okazji 2. urodzin przypominamy, co na przestrzeni czasu udało nam się wprowadzić, aby nasza sieć ciągle się rozwijała. 

Wzmocniliśmy wsparcie merytoryczne dla Punktów

W ramach sieci Furgonetka Punkt oferujemy naszym Partnerom aktywne wsparcie na każdym etapie współpracy. Staramy się, aby wszelkie procesy i formalności związane z obsługą przesyłek czy usług dodatkowych były jasne, a żadne pytanie nie pozostawało bez odpowiedzi. W związku z tym wprowadziliśmy szereg działań edukacyjnych.

baner-na-bloga-dolacz-do-sieci-furgonetka-punkt

Zwiększyliśmy bazę materiałów szkoleniowych

Każdy Partner posiada dostęp do platformy online, na której może nie tylko zarządzać przesyłkami swojego Punktu, ale także zdobywać niezbędne informacje. W zakładce Materiały szkoleniowe znajdziesz m.in. artykuły poradnikowe dotyczące przesyłek i instrukcje obsługi systemu. Z kolei z sekcji Materiały graficzne pobierzesz całe pakiety różnorodnych grafik do wykorzystania w promocji działalności swojego lokalu. 

Uruchomiliśmy dedykowaną infolinię

Aby ułatwić właścicielom punktów kurierskich pozyskiwanie odpowiedzi, których nie znaleźli lub nie mieli czasu szukać w gotowych poradnikach, wdrożyliśmy dedykowaną infolinię Furgonetka Punkt. Za jej pośrednictwem jako nasz Partner skontaktujesz się i porozmawiasz z konsultantami wyspecjalizowanymi w temacie franczyzy. Numer telefonu znajdziesz na swoim koncie klienta

Wprowadziliśmy cykliczne szkolenia dla naszych Partnerów

Branża kurierska zmienia się dynamicznie i tak samo rozwija się Furgonetka. Nieustannie wprowadzamy nowe usługi lub usprawniamy funkcjonalności w systemie, aby iść z duchem czasu. W związku z tym wprowadziliśmy cykliczne szkolenia dla naszych Partnerów, aby każdy z naszych punktów kurierskich był na bieżąco z nowościami czy zmianami w procesie obsługi. 

Ułatwiliśmy obsługę przesyłek poprzez Magazyn paczek

Ponieważ zmiany i usprawnienia to nasza domena, w zeszłym roku wprowadziliśmy nową funkcjonalność dla Punktów – Magazyn paczek. Dzięki niemu możesz szybko i intuicyjnie zarządzać wszystkimi przesyłkami z jednego panelu oraz przy pomocy jednej aplikacji mobilnej (bez konieczności korzystania z terminali różnych przewoźników). 

Za pośrednictwem tego modułu wykonasz m.in. takie operacje jak: przyjmowanie i wydawanie przesyłek klientowi lub kurierowi, zgłaszanie odmowy przyjęcia paczki, obsługa zwrotów czy drukowanie dokumentów przewozowych. Wszystkie możliwości możesz też wcześniej przećwiczyć w trybie testowym.

Stworzyliśmy pakiet startowy dla Punktów Dedykowanych

Furgonetka Punkt oferuje możliwość współpracy nie tylko istniejącym już punktom usługowym czy handlowym, którym zależy jedynie na rozszerzeniu dotychczasowej działalności. Nasz model franczyzowy kierujemy także do osób chcących przejść na swoje i rozkręcić biznes w branży kurierskiej.

W tym celu stworzyliśmy pakiet startowy dla Punktów Dedykowanych. Dzięki niemu dostarczamy wszystkie niezbędne narzędzia do otwarcia i prowadzenia placówki specjalizującej się w obsłudze przesyłek kurierskich. Zapewniamy wyłączność terytorialną oraz atrakcyjny Program Partnerski oparty na poleceniach naszych usług.

Nawiązaliśmy współpracę PUDO z 5 operatorami przesyłek

Rozwijając sieć Furgonetka Punkt, staramy się dbać o to, aby nasi Partnerzy mogli oferować swoim klientom jak najwięcej usług. W związku z tym na przestrzeni czasu nawiązaliśmy współpracę z pięcioma operatorami punktów PUDO (Pick Up Drop Off): UPS, DHL, ORLEN Paczka, Allegro One i GLS, ale wciąż mamy apetyt na więcej. W przyszłości planujemy poszerzyć naszą ofertę o kolejnych operatorów. 

Punkty mogą teraz dołączyć do sieci powyższych firm kurierskich, aby docierać do szerszej grupy klientów i proponować im jeszcze więcej usług (np. odbiory zamówień z platformy handlowej). Dla Partnerów oznacza to również wyższe zarobki – za każdą przesyłkę zewnętrznego operatora otrzymują ustaloną prowizję. 

Poszerzyliśmy ofertę o przesyłki ekspresowe

Na tym jednak nie kończy się nasze podejście do rozwoju. W 2021 roku nasza platforma poszerzyła swoją ofertę również o przesyłki w modelu same day delivery. Dzięki nawiązaniu współpracy z przewoźnikami DeliGoo i Xpress Delivery, klienci punktów mogą teraz zamawiać paczki z dostawą jeszcze tego samego dnia nawet w kilkudziesięciu miastach w Polsce.  

Podsumowanie

Furgonetka Punkt to sieć punktów kurierskich, do której mogą dołączyć właściciele lokali usługowych i handlowych, chcący rozszerzyć swoją działalność i zyskać dodatkowe zarobki. Punkty udostępniają opcję nadawania przesyłek swoim klientom, a za każdą paczkę otrzymują prowizję. 

Nasza sieć franczyzowa pozwala również otworzyć punkty skupione wyłącznie na obsłudze przesyłek i usługach kurierskich. Punkty Dedykowane zyskują wiele korzyści: m.in. sprawdzony model biznesowy, atrakcyjny Program Partnerski czy wyłączność terytorialną. Jeśli poszukujesz bezpiecznego pomysłu na biznes, rozwijaj się razem z nami!

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock