Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/11/05

Inne dane na etykiecie - dlaczego warto skorzystać z nowej funkcji?

Prowadzisz sklep internetowy i regularnie nadajesz paczki dla klientów? Od teraz możesz skorzystać z bezpłatnej opcji zmiany rzeczywistego adresu nadawcy na etykiecie innymi danymi adresowymi. Dzięki temu możesz wysyłać paczki np. ze swojego magazynu a nie z miejsca zarejestrowania siedziby firmy. Kurier odbierze przesyłkę bezpośrednio z wskazanego przez Ciebie miejsca (w tym przypadku magazynu), natomiast dane adresowe na etykiecie będą wskazywać siedzibę Twojej działalności. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybciej zdefiniujesz parametry niezbędne do wygenerowania zamówień i zautomatyzujesz proces realizacji wysyłki dla swoich klientów.

Zmiana adresu na etykiecie

Nowa funkcja “Inne dane na etykiecie” to bezpłatna opcja, która pozwala zastąpić rzeczywisty adres nadawcy na etykiecie innymi danymi adresowymi. Zmiana dotyczy wyłącznie danych na liście przewozowym – nie wpływa na miejsce podjazdu kuriera i dostępna jest dla DHL, DPD, FedEx i UPS. Po jej uruchomieniu w formularzu zamówienia pojawi się dodatkowa opcja “Dane na etykiecie”. Jak z niej skorzystać?

  1. Zaloguj się do swojego konta na stronie https://furgonetka.pl/.
  2. Przejdź do ustawień.
  3. Po lewej stronie, wybierz moduł “Zaawansowane”.
inne dane na etykiecie furgonetka

Źródło: materiały własne

Dlaczego warto skorzystać z opcji “Inne dane na etykiecie”?

Nowa funkcja umożliwia zmianę adresu z rzeczywistego na inny, dowolny adres wskazany przez odbiorcę. Jest to szczególnie przydatna funkcja, kiedy korzysta się z więcej niż jednego magazynu. Dzięki niej jeszcze szybciej możemy definiować parametry potrzebne do wygenerowania etykiet dla konkretnych zamówień, a sam proces realizacji przesyłek dla klientów będzie przebiegał jeszcze szybciej i sprawniej.

Podsumowanie

W serwisie Furgonetka.pl staramy się nieustannie reagować na potrzeby klientów i dostosowywać swoją ofertę do ich potrzeb. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uruchomiliśmy nową funkcjonalność, dzięki którym proces realizacji przesyłek zostanie zautomatyzowany i tym samym uprości się procedura jego wykonania. Jeśli prowadzisz sklep internetowy czy inną działalność wysyłkową, koniecznie wypróbuj nasze rozwiązania, by jeszcze bardziej usprawnić pracę swojego biznesu.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos