Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/03/26

Nowe opcje drukowania w serwisie Furgonetka.pl

Prowadzisz sklep internetowy i regularnie wysyłasz przesyłki za pośrednictwem naszego serwisu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Uruchomiliśmy nową funkcjonalność – możliwość drukowania dokumentów przewozowych pod drukarki termiczne w różnych formatach. Dodaliśmy też aplikację do drukowania. Dzięki temu wydrukujesz dokumenty przewozowe i wyślesz przesyłki dla swoich klientów jeszcze szybciej i sprawniej. Poznaj nasze nowe opcje drukowania w serwisie Furgonetka.

Nowe formaty druku

Dodaliśmy nową opcję generowania dokumentów. Jeśli prowadzisz e-sklep i wysyłasz przesyłki do klientów za naszym pośrednictwem, zrobisz to znacznie szybciej. Jak to zrobić? Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez procedurę drukowania dokumentów i podpowiemy, dlaczego warto z niej skorzystać, by jeszcze bardziej usprawnić system sprzedaży internetowej.

  1. Zaloguj się do swojego konta na stronie https://furgonetka.pl/.
  2. Przejdź do ustawień.
  3. Po lewej stronie, wybierz moduł “Drukowanie”.

Nowe opcje drukowania w serwisie Furgonetka.pl

W pierwszej części strony – “Opcje generowania etykietmożesz ustawić generowanie standardowych etykiet PDF lub etykiet przeznaczonych dla drukarek termicznych. Możesz wydrukować etykiety w formacie PDF, ZHL (drukarki termiczne) lub EPL (drukarki termiczne). Dla formatu PDF dostępne wymiary papieru to A4 i A6, dla ZHL i EPL – 10×15 cm lub 10×17 cm (w przypadku kuriera DHL). W celu wyboru odpowiedniego formatu i rozmiaru papieru, wybierz z listy odpowiednią wartość.

Zastosowane zmiany będą widoczne tylko dla nowo zamówionych przesyłek, z wyjątkiem zmian formatu papieru dla plików PDF.

Aplikacja

Drugą nowością, która pojawiła się w naszym serwisie, jest dedykowana aplikacja “Furgonetka Desktop”, która umożliwia przesyłanie dokumentów przewozowych bezpośrednio na dowolną drukarkę zainstalowaną zarówno na Twoim stanowisku pracy, jak i wybranym przez Ciebie stanowisku innego pracownika, korzystającego z naszej platformy. Jak z niej skorzystać? Wystarczy pobrać aplikację na komputer a następnie wprowadzić w niej klucz widoczny na ekranie Twojego konta.

W pierwszej części strony - “Opcje generowania etykiet” możesz ustawić generowanie standardowych etykiet PDF lub etykiet przeznaczonych dla drukarek termicznych. Możesz wydrukować etykiety w formacie PDF, ZHL (drukarki termiczne) lub EPL (drukarki termiczne). Dla formatu PDF dostępne wymiary papieru to A4 i A6, dla ZHL i EPL - 10x15 cm lub 10x17 cm (w przypadku kuriera DHL). W celu wyboru odpowiedniego formatu i rozmiaru papieru, wybierz z listy odpowiednią wartość. Zastosowane zmiany będą widoczne tylko dla nowo zamówionych przesyłek, z wyjątkiem zmian formatu papieru dla plików PDF. Aplikacja Drugą nowością, która pojawiła się w naszym serwisie, jest dedykowana aplikacja “Furgonetka Desktop”, która umożliwia przesyłanie dokumentów przewozowych bezpośrednio na dowolną drukarkę zainstalowaną zarówno na Twoim stanowisku pracy, jak i wybranym przez Ciebie stanowisku innego pracownika, korzystającego z naszej platformy. Jak z niej skorzystać? Wystarczy pobrać aplikację na komputer a następnie wprowadzić w niej klucz widoczny na ekranie Twojego konta.

Dlaczego warto skorzystać z nowych opcji drukowania?

Nowe opcje drukowania umożliwiają jeszcze szybsze drukowanie dokumentów przewozowych, dzięki czemu proces realizacji przesyłek dla  Twoich klientów będzie przebiegał znacznie sprawniej. Korzystając z dedykowanej aplikacji, automatycznie prześlesz niezbędne dane na dowolnie wybraną drukarkę. W ten sposób zaoszczędzisz czas, który musiałbyś przeznaczyć na uzupełnienie niezbędnych informacji, dotyczących wysyłki przesyłek.

Podsumowanie

Nowe opcje drukowania pozwalają zautomatyzować i uprościć proces wysyłki w Twoim sklepie. Dzięki ich wykorzystaniu oszczędzasz czas a co najważniejsze, skracasz proces realizacji zamówień. Nie musisz już samodzielnie uzupełniać niezbędnych formalności. Wszystkie dane zostaną automatycznie zaimportowane na Twoją drukarkę, a Ty będziesz mógł nadawać przesyłki do swoich klientów jeszcze szybciej i sprawniej.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos