Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/15

Dodaliśmy ofertę przesyłek paletowych DHL

Miło nam poinformować, że w naszym serwisie dodaliśmy ofertę przesyłek paletowych firmy DHL. Jeśli macie jakieś duże paczki, które najlepiej wysyłać na palecie, możecie to zrobić za pośrednictwem firmy DHL. Więcej szczegółów o ofercie znajdziecie poniżej.

Przesyłki paletowe od firmy DHL

Od 1 lipca w naszej ofercie dostępne są już krajowe, przesyłki paletowe DHL. Towar wysyłany za pośrednictwem tej usługi, powinien być umieszczony na standardowej Euro palecie o wymiarach 120 x 80 cm. Dodatkowo jej wysokość nie powinna przekraczać 210 cm. Całkowita waga palety nadawanej za pośrednictwem firmy DHL nie może przekroczyć 1000 kg. Jak w przypadku każdej innej przesyłki, całkowita cena paczki paletowej jest zależna od jej wagi. Poniżej przedstawiamy Wam ceny przesyłek paletowych firmy DHL dostępnych na Furgonetka.pl:

  • paleta do 200 kg – 163,59 zł brutto 
  • paleta do 400 kg – 163,59 zł brutto
  • paleta do 600 kg – 183,27 zł brutto
  • paleta do 800 kg – 183,27 zł brutto
  • paleta do 1000 kg – 195,57 zł brutto

Szczegółowe informacje odnośnie oferty przesyłek paletowych DHL możecie znaleźć też w naszym cenniku dostępnym pod tym linkiem

Co można przesyłać na palecie?

Przesyłki paletowe mają zastosowanie, gdy waga paczki przekracza wagę przyjętą dla przesyłki standardowej lub niestandardowej. Wysyłamy na nich zazwyczaj paczki o wadze powyżej 50 kg jedna, a ich zawartość może być różna. W takiej przesyłce może się zawierać praktycznie wszystko, co jest pakowane w pudełka lub inne indywidualne opakowania, z których można ułożyć prostopadłościan. Często korzysta się z nich podczas wysyłki dużych sprzętów AGD, jak np. pralki, zmywarki, lodówki, materiałów budowlanych czy dużej ilości mniejszego towaru.  

Wysyłając przesyłkę paletową należy pamiętać o odpowiednim jej zapakowaniu i zabezpieczeniu towaru. Na samym początku trzeba sprawdzić stan palety, gdyż ich drewno nie może być zgniłe, a żadna deska złamana. Pudełka najlepiej pakować na palecie we wzór „muru”, czyli w taki sposób, by jedno opakowanie nachodziło na drugie, co zapewni przesyłce większą stabilność. Pudełka powinny do siebie przylegać i nie mogą być pogięte, bo konstrukcja będzie się przechylała na którąś ze stron. Należy też zadbać o to, by żadne elementy nie wystawały poza obrys palety. Jeśli przesyłka będzie szersza niż paleta, to jej nadanie może się wiązać z dodatkowymi kosztami. Zapakowaną paletę należy dokładnie owinąć folią stretch, przy czym początek folii należy zawiązać na słupku. Paletę owijamy folią wielokrotnie, a następnie spinamy pasami lub specjalnymi taśmami. Górną krawędź warto też wzmocnić styropianowymi wspornikami oraz kartonem. Do tak zapakowanej palety należy przykleić list przewozowy – list ten nigdy nie może się znaleźć w środku paczki. Więcej informacji o wysyłce na paletach znaleźć można w naszej Pomocy, pod tym linkiem

Na wybór przesyłki paletowej warto się zdecydować szczególnie w branżach, w których standardowe paczki ważą 20-50 kg. Przewóz na paletach może się wtedy okazać korzystniejszy cenowo od wysyłania wielu pojedynczych paczek o takiej wadze.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos