Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/15

Dlaczego warto znać aktualny status paczki?

Szybka i bezproblemowa dostawa paczek, towarów i dokumentów jest dla wielu z nas codziennością. Nadawać i odbierać przesyłki możemy praktycznie bez wychodzenia z domu, a na każdym etapie podróży naszej paczki mamy możliwość sprawdzenia jej statusu. Dzięki temu faktycznie wiemy, czy przesyłka została wydana kurierowi, wiemy, kiedy spodziewać się dostawy, a co najważniejsze, mamy pewność, że podczas doręczenia nie wystąpiły żadne problemy. Sprawdź, dlaczego warto znać aktualny status paczki.

Oczekiwanie na paczkę

Sprawdzanie statusu przesyłki pozwala nam przede wszystkim na bieżąco reagować na wszelkie zmiany i niespodziewane wypadki. Możemy dzięki temu zaplanować nasz czas lub przekierować paczkę pod inny adres, jeśli nie będzie nam odpowiadała godzina lub data jej dostarczenia. Aktualne statusy dają nam poczucie kontroli nad całym procesem logistycznym, a dzięki temu unikniemy awiza wetkniętego w drzwi.

Brak kuriera a status paczki

Kiedy przesyłka opuści ręce nadawcy, czy to osoby prywatnej, czy to e-sklepu, to przeważnie zostajemy poinformowani drogą mailową lub smsem, że paczka jest w drodze. Dodatkowo wiadomość taka zawiera przewidywaną datę dostawy, a jeśli mamy za produkt zapłacić przy odbiorze, to będzie tam też podana kwota, którą należy przygotować i dać kurierowi. Wiadomość taka przeważnie zawiera też link pozwalający sprawdzić, gdzie znajduje się nasza przesyłka.

Jeśli faktycznie paczka oznaczona jest jako “w doręczeniu”, to powinniśmy cierpliwie czekać, kurierzy bowiem pracują do późnych godzin wieczornych, szczególnie w okresach o wzmożonej ilości nadań, np. przed świętami. Jeśli jednak jesteśmy bardzo zaniepokojeni brakiem oczekiwanego produktu, to możemy skontaktować się z biurem obsługi klienta firmy kurierskiej lub bezpośrednio z kurierem. Ta druga opcja nie jest dostępna u wszystkich przewoźników. Musimy jednak posiadać numer nadania. Jeśli go nie posiadamy, to niestety najpierw musimy skontaktować się z nadawcą, by otrzymać przypisany do paczki kod. Czasami zdarza się też tak, że paczka nie opuściła rąk nadawcy, a w systemie widnieje tylko jej numer, wtedy warto wyjaśnić tę sytuację z nadawcą.

Śledzenie paczki przy pomocy aplikacji

Warto zastanowić się też nad zainstalowaniem dedykowanej aplikacji Furgonetka.pl, która umożliwia łatwe sprawdzanie statusów wszystkich naszych przesyłek, nie tylko tych, które nadaliśmy, ale także tych, na które czekamy. Możemy zdecydować też, czy aplikacja ma wysyłać do nas powiadomienia push, które będą nas informować o każdej zmianie statusu dla wybranej przesyłki. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, bo oszczędzamy nasz czas i wszystko mamy pod kontrolą. Aplikację Furgonetka.pl możemy pobrać na telefony z systemami Android, Windows Phone i iOS. Statusy przesyłek pozwalają je śledzić, sprawdzać co się z nimi dzieje na każdym etapie podróży. Dzięki nim możemy zareagować, zmienić datę, czy też miejsce dostawy, a przede wszystkim uniknąć sytuacji, w której kurier nie zastanie nas w domu.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos