Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/15

15 tysięcy zleceń transportowych w rok. Podsumowujemy działanie usługi Furgonetka Giełda

Nasza giełda transportowa działa już ponad rok. Z tej okazji postanowiliśmy podsumować nieco ten szczególny okres. 15 tysięcy zleceń transportowych w rok, 3 tysiące współpracujących z nami firm przewozowych, 2,5 miliona przejechanych kilometrów – to tylko część efektów naszej rocznej pracy przy projekcie Furgonetka Giełda, o których opowiem Wam poniżej. 😉

Jak powstała Furgonetka Giełda?

Pomysł na giełdę pojawił się już jakiś czas temu i chyba możemy otwarcie powiedzieć, że podsunęli go nam sami klienci. 🙂 Użytkownicy naszego serwisu Furgonetka.pl nie raz zgłaszali nam zapotrzebowanie na przewóz dużych i nietypowych przesyłek, których zazwyczaj nie przetransportują firmy kurierskie lub zrobią to dopiero za dodatkowymi opłatami. Postanowiliśmy zatem stworzyć rozwiązanie, które uzupełni nasze dotychczasowe działania i wesprze polski rynek dostawczy.

Postawiliśmy na doładunki i uzupełnienie wolnych przestrzeni ładunkowych, stąd nasze działania skupiają się na środowisku tzw. busiarzy. Z giełdy korzystają przede wszystkim firmy transportowe z pojazdami, które przewożą ładunki ważące do 3,5 tony. Z ich perspektywy Furgonetka Giełda jest świetną bazą potencjalnych klientów i nowych zleceń oraz sposobem na zmniejszenie liczby pustych przebiegów. Z danych Komisji Europejskiej z 2014 wynika, że aż 25% pojazdów poruszających się po europejskich drogach nie przewozi towaru. Dzięki takim rozwiązaniom transport może być zatem nie tylko tańszy i szybszy, ale również korzystny z punktu widzenia ochrony środowiska.

Furgonetka Giełda – kto może z niej korzystać i jak działa?

Odpowiedź na pierwszy człon zadanego powyżej pytania jest bardzo prosta. Z naszej giełdy może korzystać każdy, kto ma coś dużego i niestandardowego do przewiezienia. Pewnie nie raz mieliście do przewiezienia coś takiego. Mogła to być nowa lub używana lodówka, szafa, sofa czy motocykl. Mogło to być auto sprowadzone z zagranicy lub części samochodowe. Mógł to być nawet Wasz zwierzak, którego potrzebowaliśmy przewieźć do innego miasta lub kraju. Wiecie zatem, że znalezienie taniego, a przede wszystkim sprawdzonego i bezpiecznego transportu bywa czasochłonne, ale na szczęście nie u nas. 😉  

Nasz serwis łączy ze sobą osoby poszukujące przewozu dla swoich ponadgabarytowych i nietypowych przesyłek z profesjonalnymi firmami transportowymi, o których wspominałam w poprzednim akapicie. Jego działanie jest bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się w portalu, aby wystawić darmowe ogłoszenie o tym, co i gdzie chcemy przewieźć. W zleceniu można załączyć zdjęcie ładunku i dodać informację o tym, jaki budżet zaplanowaliśmy na jego realizację. Zainteresowane przewozem firmy transportowe same zgłoszą się do Was z wyceną zlecenia. Potem spośród wszystkich ofert wystarczy wybrać tę najbardziej odpowiednią dla siebie, skontaktować się z przewoźnikiem i zrealizować transport. 😉

Jak działa usługa Furgonetka Giełda?

Źródło: www.gielda.furgonetka.pl

Aktualnie zlecenia można składać w następujących kategoriach: meble, przeprowadzki, ładunki, samochody, motocykle, inne pojazdy, maszyny i sprzęt oraz pozostałe. Za pośrednictwem naszej usługi możliwy jest również transport zwierząt i materiałów szczególnej ostrożności, np. antyków. Trasy realizowane są zarówno w kraju, jak i za granicą.

Każda firma transportowa jest przez nas weryfikowana, więc możecie mieć pewność, że współpracujemy tylko z profesjonalnymi przewoźnikami. Dodatkowo wszystkie oceny i opinie o zrealizowanych transportach są jawne i dostępne w portalu. Zanim zdecydujecie się na konkretnego przewoźnika, możecie sprawdzić, jak inni oceniają jego pracę. Dodam Wam tylko, że aż 96,6% użytkowników serwisu jest zadowolonych z jakości naszych usług. 😉

15 tysięcy zleceń transportowych, czyli ten rok w liczbach

W ciągu roku funkcjonowania usługi Furgonetka Giełda w serwisie pojawiło się około 15 tysięcy zleceń, a prawie 3 tysiące współpracujących z nami przewoźników, realizując je, przejechało ponad 2,5 miliona kilometrów.

Nasi klienci najczęściej poszukują transportu dla swoich mebli. Aż 32% wszystkich zleceń w serwisie odnosi się do tej kategorii produktów. Drugą najpopularniejszą kategorią są ładunki (22%), do których zaliczyć możemy np. palety towarowe czy materiały budowlane, a na trzecim miejscu znalazł się transport maszyn i sprzętu, który dotyczy 11% wszystkich zleceń.

Zdecydowana większość przejazdów realizowana jest na terenie kraju. Jest to aż 76% wszystkich transportów. Przewóz zagraniczny dotyczy 24% zleceń, a najpopularniejsze kierunki to Wielka Brytania, Niemcy i Irlandia.

Wystawienie zlecenia jest bardzo proste. Wystarczy poświęcić na to dosłownie minutę lub dwie. A ile czeka się na oferty? Tutaj czas jest zróżnicowany i często zależny od wielu czynników, ale nasz rekordzista znalazł transport już w 60 sekund. 🙂

Jak szybko znaleźć transport dla dużej przesyłki?

Źródło: www.gielda.furgonetka.pl

Jak zmieniała się Furgonetka Giełda?

Naszą giełdę uruchomiliśmy we wrześniu ubiegłego roku, ale na bieżąco ją usprawnialiśmy, by podwyższać jakość oferowanych przez nas usług. Wprowadziliśmy interaktywną mapę, która pomaga przewoźnikom znaleźć interesujące ich przejazdy. Wystarczy, że zaznaczymy na niej punkt początkowy i końcowy naszej trasy, a ona wyszuka wszystkie aktualne zlecenia na tym odcinku oraz dodatkowo te znajdujące się w niedalekiej odległości od trasy. W opcjach możemy ustawić czy interesują nas zlecenia w promieniu 25 km, 50 km, 75 km czy może 100 km od głównej trasy. Mapka posiada także opcję “Przez”, gdzie przewoźnik może wskazać konkretne miasta, przez które będzie przejeżdżał.

Jak łatwo wyszukać zlecenie transportowe?

Źródło: www.gielda.furgonetka.pl

Możemy się pochwalić, że już niebawem pojawi się nowa funkcja definiowania tras stałych. 😉 W opcji “Moje trasy” będzie można zapisać odcinki, na których najczęściej się jeździ, dodać miasta, przez które przejeżdżamy oraz wskazać dni, w których najczęściej kursujemy na tych trasach. Jeśli pojawi się nowe zlecenie na zapisanych kursach, to przewoźnik będzie dostawał o tym powiadomienie mailowe.

Kolejną nowością, którą uruchomiliśmy w zeszłym miesiącu jest internetowa Strefa Przewoźnika. Współpracujący z nami przewoźnicy znajdą tam najnowsze informacje z branży transportowej oraz szereg porad związanych z często niełatwą pracą kierowcy. Przykładowo piszemy o tym, co obowiązkowo powinno znaleźć się w busie, jak wybrać odpowiednie opony do dostawczaka czy jakie są zasady przewozu zwierząt w Europie. Będziemy też pisać o tym, co aktualnie dzieje się na polskich i europejskich drogach. W Strefie Przewoźnika znajdziecie coś jeszcze – strefę z rabatami. 😉 Będziemy tam udostępniać specjalne zniżki dla współpracujących z giełdą przewoźników, np. rabaty na części samochodwe lub oprogramowanie do nawigacji.

Zajrzyjcie koniecznie do naszej Strefy, którą znajdziecie na https://gielda.furgonetka.pl/dla_przewoznika

Nowa aplikacja mobilna i jeszcze więcej klientów

Od początku istnienia giełdy działamy też w kanale mobile, który jest szczególnie ważny w branży transportowej. W końcu kierowcy są w ciągłym ruchu. Za pośrednictwem naszej aplikacji mobilnej można na bieżąco, nawet z trasy, śledzić najnowsze zlecenia i wystawiać oferty. Rozwiązania mobilne to przyszłość transportu, dlatego zamierzamy inwestować w ten kanał i rozwijać go o kolejne funkcjonalności. Już teraz mogę Wam zdradzić, że pracujemy nad nową odsłoną naszej aplikacji, którą udostępnimy Wam zapewne na początku przyszłego roku. Pojawi się w niej m.in. nowy system do wyceny zleceń, zwiększający prędkość z jaką klient otrzyma ofertę.

Jakie mamy jeszcze plany na najbliższy rok? Zamierzamy przede wszystkim rosnąć. 😉 Od pół roku w naszym serwisie pojawia się średnio 1,5 tysiąca nowych ogłoszeń każdego miesiąca. W sumie przez pierwszy rok działalności mieliśmy prawie 15 tysięcy zleceń, a w ciągu najbliższych 12 miesięcy mamy ambitny plan, aby zwiększyć tę liczbę potrójnie. 😉 Jeśli ktoś z Was ma zatem coś dużego i nietypowego do przewozu, to zapraszamy do wystawiania ogłoszeń na www.gielda.furgonetka.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały własne