Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/03/26

Uwaga Fałszywe wiadomości SMS podszywające się pod Furgonetka.pl

Otrzymaliśmy informację o przypadkach podszywania się pod naszą firmę w wiadomościach SMS. Za pośrednictwem fałszywych wiadomości tekstowych przestępcy usiłują wyłudzić środki pieniężne lub uzyskać poufne informacje umożliwiające logowanie do serwisów transakcyjnych celem kradzieży środków z kont bankowych. Pamiętaj, że to nie my wysyłamy te wiadomości.

Podkreślamy, że Furgonetka nie wysyła na telefony komórkowe żadnych wiadomości SMS z linkiem do płatności. Ewentualne transakcje Użytkownicy powinni wykonywać wyłącznie po zalogowaniu się do swojego Panelu Klienta na stronie www.furgonetka.pl. Obsługa naszego serwisu nie kontaktuje się z Klientami poprzez SMS.

Poniżej przykładowa treść fałszywej wiadomości:

„Wysyłka pod wskazany adres jest droższa. Prosimy dopłacić 0,48 PLN, brak dopłaty oznacza anulowanie zamówienia. Płatność online [link]”.

Uwaga Fałszywe wiadomości SMS podszywające się pod Furgonetka.pl

PAMIĘTAJ

Jeśli jakikolwiek komunikat lub jego element (np. brak numeru przesyłki, niewiadoma sygnatura, link do nieznanej strony, itp.) budzi Twoją wątpliwość, przerwij jego odczytywanie, nie otwieraj załączników oraz linków w nim zawartych, tylko skontaktuj się niezwłocznie z naszym Biurem Obsługi Klienta i upewnij czy jest to wiadomość od nas.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos