Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/01/31

orlen-paczka-zamiast-paczki-w-ruchu-na-furgonetka-short

Jeśli do tej pory chętnie nadawałeś i odbierałeś przesyłki w kioskach RUCHu, mamy dla Ciebie dobrą informację. Nadal możesz wybierać tę opcję, a dodatkowo skorzystasz z niej także na stacjach benzynowych i w automatach paczkowych. A to wszystko dzięki usłudze ORLEN Paczka, która zastąpiła dotychczasową Paczkę w RUCHu.

Czym jest ORLEN Paczka?

Nowa usługa jest wspólnym przedsięwzięciem PKN Orlen i RUCH S.A. Klienci nadal mogą nadawać i odbierać paczki w kioskach, z których do tej pory korzystali w ramach opcji Paczka w RUCHu. Oprócz tego, pojawiły się również nowe miejsca z usługami kurierskimi firmy – niektóre stacje benzynowe, punkty partnerskie oraz automaty paczkowe ORLEN.

automat paczkowy orlen na furgonetka

Korzystając z usługi ORLEN Paczka, do wyboru masz kilka rodzajów paczek, których wymiary zależą od wybranej opcji dostawy.

I tak, dla doręczenia do punktu (np. kiosku Ruchu lub punktu partnerskiego), możesz wybrać:

  • przesyłkę kopertową DOX
  • paczkę w dwóch rozmiarach: do 5 kg (maksymalne wymiary: 20 x 20 x 30 cm) oraz od 5 do 20 kg (maksymalne wymiary: 20 x 30 x 50 cm),

Jeśli natomiast wybierzesz doręczenie do automatu paczkowego lub na stację Orlen, możesz nadać następujące rodzaje przesyłek:

  • przesyłkę kopertową DOX
  • paczkę gabaryt S do 25 kg (maksymalne wymiary: 60x38x8 cm)
  • paczkę gabaryt M do 25 kg (maksymalne wymiary: 60x38x19 cm)
  • paczkę gabaryt L do 25 kg (maksymalne wymiary: 60x38x41 cm)

Jak wysłać ORLEN Paczkę?

Przesyłkę ORLEN Paczka nadasz szybko i wygodnie przez system Furgonetka. Wystarczy kilka prostych kliknięć:

1. Wejdź na stronę Furgonetka.pl i spośród dostępnych kafelków wybierz ten z przewoźnikiem ORLEN Paczka. Następnie przejdź dalej, klikając w przycisk “Dodaj przesyłkę”.
2. W formularzu online uzupełnij dane Nadawcy. W części “Sposób nadania” zaznacz checkbox “Dostarczę przesyłkę do punktu”. Tutaj masz 2 możliwości:

  • w pole wyszukiwania wpisz nazwę lub adres punktu, rozwiń pasek i wybierz określony punkt z listy,

wybor punktu nadania orlen paczka

  • kliknij przycisk “Wybierz punkt z mapy”, w pole wyszukiwania wpisz miejscowość i zaznacz pinezkę z miejscem, do którego chcesz zanieść paczkę.

mapa automatow paczkowych orlen paczka na furgonetka

3. Wypełnij sekcję z danymi Odbiorcy. W części “Sposób doręczenia” wybierz opcję “Odbiorca odbierze przesyłkę z punktu”. Tak jak w przypadku punktu nadania, miejsce odbioru również możesz wybrać na 2 sposoby – przez wyszukiwarkę i rozwijaną listę lub na interaktywnej mapie.
4. Określ parametry nadawanej paczki.
5. Opłać przesyłkę wybraną metodą płatności.
6. Wydrukuj wygenerowaną etykietę i naklej ją na zapakowaną paczkę.
7. Tak przygotowaną przesyłkę zanieś do wybranego punktu nadania w Twojej okolicy.

Korzystając z usługi ORLEN Paczka, masz możliwość ubezpieczenia swojej przesyłki do wartości 5000 zł. Więcej szczegółów na temat dostępnej oferty, w tym także informacje o usługach dodatkowych i niestandardowych, znajdziesz w cenniku ORLEN Paczka.

Podsumowanie

Usługa ORLEN Paczka to ukłon w kierunku osób, które zamiast czekać na kuriera, wolą same decydować o tym, kiedy i skąd wysłać paczkę. Dzięki możliwości nadania przesyłki online, cały proces staje się szybki i bezproblemowy.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock