Ostatnia aktualizacja artykułu 2024/03/28

Od teraz w Furgonetce dostępne są nowe usługi DHL Parcel. Wprowadziliśmy możliwość nadań i odbiorów przesyłek w automatach paczkowych DHL POP BOX, a także opcję nadania paczki bez etykiety. Zmienia się również max. waga przesyłek nadawanych i odbieranych w punktach POP DHL. Sprawdź szczegóły!

Automaty paczkowe DHL — nowa opcja nadań i odbiorów w Furgonetce

Dzięki współpracy z DHL Parcel udostępniamy naszym klientom możliwość nadania oraz odbioru przesyłek krajowych w automatach paczkowych DHL. Na czym polega nowa usługa? Możesz nadać lub odebrać swoją przesyłkę w dedykowanych automatach paczkowych DHL, których jest  już ponad 2,4 tys. w całej Polsce, a liczba ta cały czas rośnie. 

W Furgonetce możesz skorzystać z 4 opcji tej usługi: 

  1. Automat paczkowy -> Kurier — nadanie w automacie paczkowym z dostawą pod wskazany adres realizowaną przez kuriera.
  2. Automat paczkowy -> Punkt DHL POP — nadanie w automacie paczkowym z dostawą do wskazanego punktu POP DHL.
  3. Kurier -> Automat paczkowy — nadanie przez kuriera z dostawą do wskazanego automatu paczkowego.
  4. Punkt DHL POP -> Automat paczkowy — nadanie w punkcie DHL POP z dostawą do wskazanego automatu paczkowego.

Uwaga! W ofercie DHL nie ma opcji nadania przesyłki w automacie paczkowym DHL POP BOX i dostarczenia jej do wskazanego automatu paczkowego DHL POP BOX.

Jakie przesyłki wyślesz w automatach paczkowych DHL? 

W automatach paczkowych DHL POP BOX  możesz nadawać lub odbierać koperty oraz paczki. Koperta może ważyć max. 1kg i mieć wymiary: 35 x 25 x 1 cm. Przesyłki nie mogą przekroczyć 25 kg, a ich wymiary to max. 64 x 38 x 41. 

Masz aż 4 dni na odbiór przesyłki z automatu paczkowego! Automaty paczkowe DHL POP BOX są rozmieszczone w wielu punktach w miastach w całej Polsce, by ułatwić Ci odbiór w dogodnym miejscu i czasie. Do odbioru przesyłki potrzebujesz tylko kodu z wiadomości SMS – wpisujesz go na ekranie automatu, a następnie drzwi do schowka z Twoją przesyłką otwierają się, a Ty możesz szybko odebrać paczkę. 

Jak wysłać przesyłkę za pomocą automatu paczkowego? 

Wejdź na stronę Furgonetki i przejdź do formularza dodawania przesyłki. Wybierz automat jako sposób nadania lub odbioru przesyłki i zaznacz automat na mapie lub wybierz z listy. Pamiętaj, że usługa nie jest dostępna w relacji automat paczkowy -> automat paczkowy). Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych danych przy wyborze przewoźnika zaznacz kafelek z logo DHL. 

Przejdź do podsumowania i płatności, a następnie opłać swoje zlecenie. Gotowe! Teraz nadaj swoją przesyłkę zgodnie ze sposobem wybranym w formularzu — poczekaj na kuriera, zanieś do punktu lub automatu paczkowego. 

Przy wybraniu automatu paczkowego DHL jako formy nadania lub dostawy możesz skorzystać z usług dodatkowych takich jak:

  1. pobranie przy doręczeniu — przy dostawie do automatu DHL POP BOX max. kwota to 1000 zł, a wartość ta nie może być wyższa niż wysokość ubezpieczenia (usługa dostępna w większości automatów paczkowych),
  2. ubezpieczenie — przy dostawie do automatu DHL POP BOX do max. kwoty 6500 zł (przy dostawie kurierem to 19999 zł)
  3. przesyłka niestandardowa — jeśli masz do nadania coś, co może być uznane za przesyłkę niestandardową (np. ze względu na inny kształt opakowania, zawinięcie przesyłki w stretch czy folię itp.), to zaznacz to w formularzu przy określaniu kształtu i rodzaju opakowania przesyłki. Wtedy masz pewność, że przewoźnik nie doliczy dopłaty,
  4. anulowanie paczki — aż do momentu nadania przesyłki w automacie paczkowym możesz skorzystać z opcji anulowania przesyłki,
  5. przeadresowanie przesyłki — usługa jest dostępna tylko wtedy, gdy dostawa przesyłki realizowana jest przez kuriera (sposób nadania przesyłki jest dowolny),
  6. zwrot przesyłki — usługa jest dostępna tylko wtedy, gdy dostawa przesyłki realizowana jest przez kuriera (sposób nadania przesyłki jest dowolny).

Nadanie bez etykiety w automatach i punktach DHL

W ramach usług DHL w Furgonetce udostępniamy również możliwość nadania przesyłki bez etykiety. Kiedy możesz skorzystać z tej opcji? Gdy nadajesz przesyłkę w automacie paczkowym DHL POP BOX lub w punkcie DHL POP. Wtedy przy sekcji “Dokumenty przewozowe” zaznacz opcję “Nie chcę drukować”. 

Nie musisz wtedy drukować żadnej etykiety, jednak zamiast tego musisz zapisać numer przesyłki na paczce. Nadając przesyłkę w automacie paczkowych DHL POP BOX, wpiszesz numer przesyłki na ekranie automatu i wybierzesz odpowiedni rozmiar skrytki. Usługa jest całkowicie bezpłatna, dlatego jeśli nie chcesz lub nie możesz wydrukować etykiety, a zależy Ci na tym, by szybko i wygodnie nadać przesyłkę, wybierz automat paczkowy DHL POP BOXlub punkt DHL POP jako formę nadania. 

Nowa waga max. dla nadań i odbiorów w punktach DHL POP 

Zwiększamy max. wagę dla przesyłek nadawanych lub odbieranych w punktach DHL POP. Dotychczas najwyższą dopuszczalną wagą było 20 kg, a od teraz będzie to aż 25 kg. Oznacza to, że wybierając punkt DHL POP jako sposób nadania lub odbioru przesyłki, możesz teraz wysyłać przez punkty przesyłki, których waga max. wynosi 25 kg. 

Podsumowanie 

Jak widzisz, wprowadzamy wiele nowych usług DHL do naszej oferty. Przede wszystkim możesz skorzystać już z automatu paczkowego DHL jako formy nadania lub odbioru przesyłki. Udostępniamy Ci szereg usług dodatkowych, z których możesz skorzystać przy wyborze tej opcji. Masz teraz również możliwość nadania przesyłki bez etykiety, jeśli wybierzesz automat paczkowy lub punkt DHL jako formę nadania swojej paczki. Punkty DHL POP obsługują od teraz cięższe przesyłki, których waga max. wynosi 25 kg. Zachęcamy do tego, by przetestować nowości od przewoźnika DHL.

Cieszymy się, że możemy razem z Tobą zmieniać logistykę i dostarczać rozwiązań, które zmieniają komfort korzystania z usług kurierskich.

Źródło zdjęcia: Adobe Stock