Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/12/22

Jak wysłać żyrandol kurierem?

Robisz remont i sprzedajesz swój wysłużony, ale jeszcze całkiem ładny żyrandol? Kupujesz żyrandol w prezencie, ale nie możesz go wręczyć osobiście, albo chcesz oddać nietrafiony zakup do sklepu internetowego i szukasz najlepszej metody wysyłki? Bez względu na to, czy sprzedajesz, kupujesz, czy oddajesz niepasujący żyrandol, najbezpieczniej będzie wysyłać go kurierem. Przesyłka z żyrandolem musi być jednak dobrze zabezpieczona, a poniżej dowiesz się, jak to zrobić.

Jak przygotować żyrandol do wysyłki?

Mały lub duży, szklany czy kryształowy, nowoczesny lub vintage – każdy żyrandol jest delikatny i kruchy. Nie można go zapakować byle jak, bo najprawdopodobniej skończy się to całkowitym zniszczeniem zawartości paczki, a co za tym idzie stratą pieniędzy i frustracją. Warto wiedzieć, jak zabezpieczyć żyrandol, by mimo długiej drogi dotarł bezpiecznie na miejsce. Tak naprawdę wiele zależy tutaj od samego nadawcy przesyłki.

Przygotowanie żyrandola rozpoczynamy od jego demontażu (jeśli był do tej pory użytkowany). Ze zdjętego żyrandola należy przede wszystkim wykręcić wszystkie żarówki, poczekać aż ostygną i przetrzeć je dokładnie wilgotną ściereczką. Klosz lub inne demontowalne elementy rozkręcamy i myjemy. Można do tego celu wykorzystać wodę z płynem do mycia naczyń lub płyn do mycia szyb. Lepiej nie czyścić chromowanych lub złoconych elementów żyrandola ostrą gąbką, bo można je porysować lub odbarwić. Do czyszczenia nie używamy też mleczka ani proszku czyszczącego, bo te preparaty mają zbyt agresywne działanie i mogą uszkodzić nasz przedmiot.

Umyty żyrandol pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia, a następnie pakujemy osobno każdy element. Niezbędna jest w tym przypadku przede wszystkim folia bąbelkowa przeznaczona specjalnie do zabezpieczania szklanych i delikatnych przedmiotów. Konieczne będzie też kartonowe pudełko i taśma klejąca. Poszczególne elementy owijamy folią i każdy oklejamy taśmą, a następnie umieszczamy wszystkie w kartonie, przekładając je zgniecioną folią lub gazetami. Wszelkie śruby muszą być oddzielone od szklanych elementów, a w przypadku wiszących żyrandoli trzeba zadbać o odseparowanie poszczególnych części, by nie doszło do ich splątania.

Pudełko powinno być całkowicie wypełnione, by w momencie potrząsania nim żaden z elementów się nie przemieszczał. Na koniec trzeba je dokładnie zakleić (wszystkie składania), a dla dodatkowego zabezpieczenia owinąć stretchem. Na tak przygotowany pakunek koniecznie naklejamy etykietę z napisem „Uwaga! Szkło”, a w razie potrzeby również naklejkę „Góra-Dół”, jeśli rama żyrandola ma wystające elementy.

Jak wysłać żyrandol?

Zastanawiasz się jak wysłać żyrandol w tani i bezproblemowy sposób? Możesz go nadać przesyłką pocztową lub paczką kurierską i w obu tych przypadkach istnieją jeszcze dwie metody. Pierwsza to samodzielne nadanie przesyłki na poczcie lub w oddziale wybranej firmy kurierskiej, natomiast druga polega na nadaniu online we własnym domu, w pracy lub po prostu tam, gdzie się obecnie znajdujesz. Wybierając drugą opcję, oszczędzasz sobie formalności na miejscu w punkcie nadań, a dodatkowo nie musisz płacić gotówką ani kartą.

Drugi sposób zajmuje dosłownie 5 minut, a dodatkowo można go zastosować w każdym miejscu w kraju za pośrednictwem platformy usług kurierskich Furgonetka. Na stronie głównej serwisu Furgonetka znajduje się podstawowy formularz wyceny. Określisz w nich rodzaj przesyłki (w tym przypadku będzie to Paczka), podasz jej wymiary, wagę oraz kod nadania i doręczenia, a poniżej otrzymujesz oferty cenowe różnych firm kurierskich. Teraz wystarczy już tylko kliknąć „Dodaj przesyłkę” i przejść do szczegółowego formularza nadawania paczki, w którym określisz dokładne dane nadawcy i odbiorcy oraz szczegóły doręczenia, w tym sposób przekazania przesyłki kurierowi. Ostatnim krokiem będzie wybór firmy doręczającej i opłacenie paczki przez internet. Po zarejestrowaniu płatności otrzymasz dokumenty przewozowe do naklejenia na przesyłce i możesz zanieść paczkę z żyrandolem do punktu lub poczekać na przyjazd kuriera.

Nadanie za pośrednictwem serwisu Furgonetka pozwoli Ci oszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas. Zamówienie kuriera do domu lub do miejsca pracy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą przerywać swojego normalnego rytmu dnia. Tę metodę poleca się szczególnie wtedy, gdy choroba uniemożliwia Ci wyjście z domu lub wręcz odwrotnie – musisz wyjść i nie możesz czekać na kuriera. Jeżeli natomiast planujesz wyjazd na zakupy, a nawet pójście na spacer, a przesyłka z żyrandolem nie jest duża i ciężka, to możesz ją dostarczyć do wybranego punktu na własną rękę i to dokładnie wtedy, kiedy będzie to dla Ciebie wygodne.

Ważne: Żyrandol zwykle składa się ze szklanych elementów, więc zanim go nadasz, sprawdź, czy wybrana firma kurierska przyjmuje do przewozu szkło. Zdarza się, że kurierzy wyłączają takie przedmioty z transportu, a tym samym nie biorą odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia na przesyłce, którą klient nadał wbrew obowiązującemu wyłączeniu.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos