Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/04/06

Jak wysłać paczkę w usłudze Paczka w RUCHu?

Chcesz nadać tanio paczkę w drodze do pracy czy na uczelnię? Zależy Ci przede wszystkim na jak najniższym koszcie nadania, gdyż wysyłasz niewielki przedmiot o małej wartości? Jeśli masz w pobliżu kiosk, to w takim przypadku najlepszą opcją będzie ta usługa. Dowiedz się, jak wysłać paczkę w usłudze Paczka w RUCHu. 

Jak wysłać paczkę w usłudze Paczka w RUCHu?

Paczkę w RUCHu nadasz łatwo przez internet. W tym celu wystarczy zarejestrować się na platformie usług kurierskich oraz wypełnić specjalny formularz nadania, w którym należy umieścić dane nadawcy oraz odbiorcy. Po opłaceniu zamówienia należy pobrać etykietę przewozową, umieścić ją na paczce i zanieść przesyłkę do wybranego kiosku RUCH-u. Takie placówki znajdują się w najczęściej uczęszczanych lokalizacjach, więc bez problemu znajdziesz jeden z nich na swojej codziennej trasie.

W ramach usługi możesz nadać kopertę lub paczkę. Wyróżniamy ich dwa gabaryty oraz dwa limity wagowe: przesyłki o wadze do 1 kg i wymiarach 20 x 30 x 50 cm oraz przesyłki o wadze od 1 do 20 kg i o wymiarach 20 x 30 x 50 cm. Każda przesyłka musi być dokładnie zabezpieczona. W tym celu najlepiej jest użyć kartonowego pudełka i taśmy klejącej. Wnętrze paczki należy wypełnić w taki sposób, by zawartość nie mogła się w nim swobodnie przemieszczać. W przypadku towarów szklanych warto pamiętać o etykiecie „Uwaga, szkło”, a jeśli przesyłka powinna być ustawiona w konkretny sposób, należy ją oznaczyć naklejką „Góra-Dół”. 

Oferta usług kurierskich Paczka w RUCHu

Paczka w RUCHu to usługa kurierska polegająca na nadawaniu i doręczaniu przesyłek w popularnych kioskach. W Polsce jest ponad 3400 takich placówek, więc bez problemu znajdziesz jeden z nich w Twojej okolicy. Przesyłki pocztowe są dostarczane do kiosków RUCH-u w godzinach porannych wraz z prasą, a kiedy paczka dojdzie do wybranego punktu, odbiorca otrzymuje powiadomienie SMS-owe o możliwości odebrania jej w ciągu najbliższych 5 dni. W celu odebrania paczki należy przedstawić osobie obsługującej punkt specjalny kod SMS-owy potwierdzający uprawnienia do odbioru.

Do podstawowej przesyłki można wybrać darmową usługę dodatkową, jaką jest ubezpieczenie do kwoty 300 zł, a za ewentualny zwrot przesyłki do nadawcy nie trzeba dodatkowo dopłacać.

Jak tanio wysłać paczkę przez Paczka w RUCHu?

Szybką i tanią metodą wysyłki Paczki w RUCHu jest skorzystanie z oferty serwisu Furgonetka. Jest to platforma usług kurierskich oferująca w jednym miejscu usługi wszystkich największych i najbardziej cenionych firm. Skorzystanie z oferty Furgonetka pozwala przede wszystkim zaoszczędzić pieniądze i ułatwia nadanie paczki. Cała procedura adresowania przesyłki jest bardzo prosta i nie zajmuje więcej niż 5 minut. W pierwszym kroku należy założyć konto w serwisie, a następnie zalogować się i kliknąć „Dodaj przesyłkę”. Pojawi się formularz, w którym podajemy dane nadawcy oraz odbiorcy paczki i wybieramy usługę Paczka w RUCHu. Później przechodzimy do potwierdzenia zamówienia i płacimy za nadanie przez internet. Na koniec wystarczy wydrukować etykietę przewozową i nakleić ją na przesyłkę oraz zanieść paczkę do odpowiedniego kiosku.

Jak wysłać paczkę w usłudze Paczka w RUCHu?

Usługa Paczka w RUCHu przyciąga uwagę przede wszystkim swoją niską ceną. Ta metoda wysyłki jest coraz popularniejsza również ze względu na wygodę – chyba każdy z nas mija codziennie przynajmniej jeden kiosk, więc może bez problemu nadać przesyłkę w dogodnym dla siebie momencie. W ten sposób skracamy proces tzw. ostatniej mili, czyli bezpośredniego doręczenia pod adres, co powoduje, że usługa jest tańsza. 

Cena nadania Paczki w RUCHu wynosi zaledwie 8,00 zł brutto i to niezależnie od tego, czy nadajesz kopertę, czy przesyłkę o wadze do 20 kg. Paczka w RUCHu to bez wątpienia jedna z najtańszych dostępnych form wysyłki kurierskiej. 

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com