Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/08/04

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Masz rodzinę w Niemczech i chcesz wysłać do niej paczkę, a może sprzedałeś coś kupującemu zza zachodniej granicy i jedyną opcją przekazania towaru jest wysyłka? Przesyłki do Niemiec zawierają różne przedmioty – począwszy od prezentów z okazji ślubu, urodzin czy świąt Bożego Narodzenia, przez przesyłki biznesowe, a na produktach sprzedanych w serwisach eBay czy Amazon kończąc. Dowiedz się, jak szybko i tanio nadać paczkę do Niemiec.

Przygotowanie paczki do wysyłki

Wymagania dotyczące sposobu przygotowania paczki są bardzo podobne we wszystkich firmach kurierskich. Najlepiej spakować przedmiot wysyłki w kartonowe opakowanie i dokładnie je zakleić. Wolne przestrzenie trzeba wypełnić w celu unieruchomienia zawartości paczki, a jeśli jest to konieczne, przesyłkę oznaczyć naklejkami, np. „Ostrożnie” lub „Góra-Dół”. Paczka powinna być zabezpieczona w sposób solidny, by jej zawartość nie wydostała się na zewnątrz i nie zniszczyła lub nie uszkodziła innych transportowanych z nią przesyłek.

Zanim zdecydujesz się na nadanie konkretną firmą kurierską, sprawdź, czy zawartość planowanej przez Ciebie przesyłki nie podlega wyłączeniu z transportu. Do Niemiec nie można wysyłać np. papierosów oraz innych wyrobów tytoniowych, a także wszystkich przedmiotów zabronionych prawem i wewnętrznym regulaminem wybranego kuriera. W przypadku przesyłki do Niemiec nie trzeba opłacać cła, dlatego, że paczki wysyłane pomiędzy krajami należącymi do Unii Europejskiej przechodzącą uproszczoną procedurę celną, ale do dokumentów należy dołączyć specjalne oświadczenie o zawartości.

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Paczka do Niemiec może być wysłana w taki sam sposób jak każda przesyłka krajowa. Potrzebne będą tylko dane Odbiorcy i Nadawcy. Przesyłkę możesz wysłać bezpośrednio w firmie kurierskiej lub przez serwis usług kurierskich Furgonetka agregujący oferty wielu kurierów. Z serwisu Furgonetka mogą korzystać zarówno osoby prywatne planujące nadanie przesyłki do rodziny lub znajomych, jak i firmy, które wysyłają dokumenty lub inne przesyłki do swoich partnerów biznesowych czy klientów.

W serwisie Furgonetka doręczenie na terenie Niemiec oferują firmy DPD, FedEx, UPS i GLS, a skorzystanie z usług jednej z tych firm jest bardzo proste. Nadanie przesyłki wymaga przede wszystkim wcześniejszego zarejestrowania i zalogowania w serwisie, a następnie przejścia do formularza nadania przez button „Dodaj przesyłkę”. Wstępnie możesz wycenić paczkę już na stronie głównej serwisu – wystarczy tylko podać kraj nadania i odbioru oraz określić podstawowe cechy paczki. Poniżej zobaczysz listę dostępnych usług kurierskich wraz z cenami nadania, wybierzesz najatrakcyjniejszą ofertę, a później zapłacisz za nadanie online. Na końcu trzeba już tylko wydrukować dokumenty przewozowe i przekazać je kurierowi wraz z przesyłką lub samodzielnie dostarczyć z nią do punktu nadań.

Koszt nadania przesyłki do Niemiec i termin doręczenia

Nie da się określić ostatecznej ceny wysyłki paczki do Niemiec, dlatego, że koszt jest każdorazowo zależny od wybranej firmy kurierskiej, rodzaju przesyłki, jej wagi i gabarytów, a także miejsca doręczenia i wybranych usług dodatkowych. Ceny nadania przesyłki do Niemiec zaczynają się już od 38,00 zł netto. Nadawca nie ma wpływu na wszystkie czynniki warunkujące koszt transportu, ale niektóre są od niego zależne i można do nich zaliczyć między innymi gabaryty przesyłki – im będą mniejsze, tym nadanie okaże się tańsze. Czasami warto poświęcić chwilę na rozkręcenie wysyłanych przedmiotów lub po prostu dopasowanie pudełka zbliżonego do nich rozmiarem.

Termin doręczenia paczki do Niemiec jest zależny od adresu Odbiorcy. Im dłuższą drogę musi pokonać przesyłka, tym dłużej będzie trwał jej transport, ale zwykle paczki są doręczane w terminie do 48 godzin od momentu przekazania przesyłki kurierowi. Termin ten może jednak ulec wydłużeniu, jeśli Odbiorca mieszka w małej miejscowości znacznie oddalonej od terminala przeładunkowego. Ostatecznie termin doręczenia zawsze jest zależny od dnia i godziny nadania paczki – jeśli zostanie ona przekazana kurierowi tuż przed weekendem, pojedzie w drogę najprawdopodobniej dopiero na początku kolejnego tygodnia. Tak czy inaczej, wysyłka kurierem umożliwi szybkie i bezpieczne doręczenie, nawet jeśli nadajesz paczkę do miejscowości bardzo oddalonej od największych niemieckich miast.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos