Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/03/18

furgonetka-na-targach-franczyza-expo-i-etrade-show-2022-short

W Furgonetce lubimy korzystać z okazji do rozmów i spotkań. Właśnie dlatego nie mogło nas zabraknąć na ostatnich targach branżowych w Warszawie. Mogliście nas spotkać 5 marca na Franczyza Expo, a 10 marca na targach eTrade Show poświęconych e-commerce. Oto krótka relacja z tych dwóch wydarzeń. Działo się!

Byliśmy na targach Franczyza Expo

Międzynarodowe targi Franczyza Expo przyciągają osoby, które szukają pomysłu na biznes lub chciałyby poznać odpowiedzi na konkretne pytania odnośnie franczyzy. Na naszym stoisku potencjalni franczyzobiorcy mogli dowiedzieć się więcej o modelu biznesowym Furgonetka Punkt i Furgonetka BOX.

targi_franczyza_expo_2022

Źródło: materiały własne

Nasi specjaliści przeprowadzili kilkadziesiąt rozmów z uczestnikami targów. Opowiadali o sieci punktów kurierskich, które może otworzyć każdy zainteresowany, aby korzystać z wypracowanej formuły franczyzy i zarabiać na przesyłkach nadawanych w ich lokalu.

targi_franczyza_expo_automat_paczkowy

Źródło: materiały własne

Tematem żywych dyskusji były również automaty paczkowe. Odwiedzający stoisko mogli nie tylko poznać szczegóły oferty urządzeń ze skrytkami, ale także zobaczyć na żywo jedną z maszyn z naszego katalogu Furgonetka BOX.

automat_paczkowy_furgonetka_box_stadion_narodowy_pge

Źródło: materiały własne | fot. Nikita Agayan

Kto był obecny na targach Franczyza Expo? 

Oprócz Furgonetki, na targach Franczyza Expo pojawili się inni interesujący wystawcy. Przestrzeń biznes klubu na stadionie PGE Narodowy wypełniło ok. 80 biznesów franczyzowych z Polski i zagranicy, tworząc tym samym miejsce pełne inspiracji dla ponad 2500 przedsiębiorców gotowych podjąć inwestycję. 

Podczas czwartej już odsłony targów franczyzowych spotkaliśmy marki z takich branż jak: gastronomia, zdrowie, usługi, edukacja, nieruchomości, RTV i AGD, sport czy telekomunikacja. Wśród wystawców obecni byli m.in.: Żabka, Metrohouse, Dominos, SPAR czy Global GSM. 

Targi Franczyza Expo to jednak nie tylko strefa wystawiennicza, ale także szereg wydarzeń towarzyszących. W programie znalazły się m.in.: Debata Franczyzobiorców, konferencja edukacyjna Akademia Franczyzy, warsztaty Franczyza 2.0 Workshop, a także spotkania biznesowe Business Matching.

Braliśmy udział w targach i konferencji eTrade Show 

Kolejną okazją do porozmawiania o tym, czym na co dzień zajmujemy się w Furgonetce, były targi eTrade Show 2022. Event również odbywał się na terenie biznes klubu na stadionie PGE Narodowy i tym razem skierowany był do dynamicznej branży e-commerce.

targi_etrade_show_2022_furgonetka

Źródło: materiały własne | fot. Nikita Agayan

Podczas tych targów, daliśmy się poznać od innej strony. Nie tylko jako broker usług kurierskich, ale przede wszystkim – jako zespół ludzi, którzy tworzą i dostarczają rozwiązania e-commerce usprawniające pracę sklepów internetowych.

targi_etrade_show_broszura_promocyjna

Źródło: materiały własne | fot. Nikita Agayan

Nasi rozmówcy mogli również bardziej zagłębić się w ideę otwartej sieci automatów paczkowych Furgonetka BOX. Team obecny na stanowisku chętnie opowiadał o możliwościach współpracy i o ofercie automatów, a także prezentował samo urządzenie…

targi_etrade_show_2022_automat_paczkowy

Źródło: materiały własne | fot. Nikita Agayan

Osoby odwiedzające stoisko Furgonetki miały również wyjątkową okazję do przetestowania automatu paczkowego w akcji! Przygotowaliśmy konkurs dla chętnych, w którym można było wygrać drobny upominek. Wystarczyło tylko zeskanować kod QR, zalogować się na konto Furgonetki i wylosować zawartość jednej ze skrytek, aby osłodzić sobie dzień.

targi_etrade_show_2022_paczka_w_ciemno

Źródło: materiały własne | fot. Nikita Agayan

targi_etrade_show_2022_obsluga_automatu

Źródło: materiały własne | fot. Nikita Agayan

targi_etrade_show_otwarcie_skrytki

Źródło: materiały własne | fot. Nikita Agayan

Furgonetka z prelekcją na temat automatów paczkowych 

W trakcie eTrade Show 2022 wyszliśmy z tematem automatów paczkowych również poza granice naszego stoiska w strefie wystawców. Na jednej ze scen konferencji Małgorzata Milewska, Business Development Manager w Furgonetce, wystąpiła z prelekcją zatytułowaną “Automaty paczkowe dla wszystkich, czyli last mile według Furgonetki”.

malgorzata_milewska_etrade_show

Źródło: materiały własne | fot. Nikita Agayan

Uczestnicy wydarzenia mogli dowiedzieć się m.in.:

  • jak działa ekosystem Furgonetka BOX i dlaczego warto do niego dołączyć,
  • czym nasza sieć automatów paczkowych różni się od sieci zamkniętych innych operatorów, 
  • jak logistyka ostatniej mili może działać z myślą o perspektywie społecznej,
  • kto może zostać właścicielem automatu, a kto skorzysta na jego funkcjonalnościach. 

Wystąpienie Małgorzaty Milewskiej na temat automatów paczkowych było częścią wielowątkowej konferencji. W trakcie jednego dnia, na czterech różnych scenach wystąpiło ponad czterdziestu prelegentów ze świata e-commerce.

Kogo spotkaliśmy na targach e-commerce? 

eTrade Show to wydarzenie, które przybliża uczestnikom najnowsze trendy w e-commerce, pozwala nawiązać wartościowe relacje biznesowe i poszerzać wiedzę o zagadnienia dot. sprzedaży czy marketingu internetowego.

etrade_show_ulotki

Źródło: materiały własne

W czwartek 10 marca na terenie biznes klubu na stadionie PGE Narodowy można było spotkać wielu praktyków z branży internetowej.

Swoje rozwiązania i aktualną ofertę prezentowały wiodące marki działające w e-commerce, m.in. Shoper, PrestaShop, Selly, Ceneo, Cinkciarz, GetResponse, Eactive, Semcore, Idea Commerce, Packeta, Reach a Blogger, Zaufane.pl, FedEx czy Email Labs. 

I nam udało się na chwilę opuścić stanowisko Furgonetki i ruszyć w tour po strefie wystawców. Mieliśmy okazję spróbować wyśmienitych krówek, porozmawiać z ekspertami z różnych firm i przyjrzeć się z bliska stoiskom. Oto kilka z nich:

shopee_etrade_show

Źródło: materiały własne

Shopee – platforma zakupowa, która prężnie działa we Wschodniej Azji oraz w Brazylii. Od niedawna jest również obecna w Polsce. Umożliwia zakupy produktów z rozmaitych kategorii.

opontia_etrade_show

Źródło: materiały własne

Opontia – grupa e-commerce, która proponuje sklepom internetowym pomoc w rozwoju i ekspansji. Firma działa na rynkach zagranicznych i od niedawna – na rynku polskim.

webmetric_etrade_show

Źródło: materiały własne

Webmetric – agencja UX i CRO, która specjalizuje się w badaniu i optymalizowaniu stron internetowych. Pomaga biznesom zwiększać konwersję.

wfirma_etrade_show

Źródło: materiały własne

wFirma – kompleksowa platforma do księgowości online, która ułatwia pracę osobom samozatrudnionym. Oprócz dostarczania oprogramowania, firma tworzy również Poradnik Przedsiębiorcy pełen wiedzy i wskazówek powstających z myślą o przedsiębiorcach.

idosell_etrade_show

Źródło: materiały własne

IdoSell – polska platforma e-commerce działająca w modelu SaaS. Oferuje kompleksowe usługi dla sklepów i hurtowni internetowych.

Podsumowanie

Targi i konferencje to doskonała okazja do spotkań i inspirujących rozmów. W marcu 2022 roku jako Furgonetka gościliśmy na Franczyza Expo i eTrade Show. Niebawem spotkacie nas również na kolejnych targach. Bądźmy w kontakcie!