Zmieniamy logistykę

Tworzymy rozwiązania technologiczne, które wspierają branżę logistyczną oraz pozwalają na sprawne zarządzanie wysyłkami. Chcesz usprawnić logistykę w Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

O nas

Na polskim rynku działamy od grudnia 2010 roku. Nasz serwis Furgonetka.pl pozwala zarówno firmom, jak i osobom prywatnym na szybkie i tanie nadawanie przesyłek kurierskich. Oferujemy najwyższej jakości usługi w atrakcyjnych cenach oraz udostępniamy szereg nowoczesnych narzędzi automatyzujących procesy w branży logistycznej i e-commerce.

W 2016 roku uruchomiliśmy platformę Furgonetka Giełda do transportu paczek o niestandardowych gabarytach. W 2020 roku otworzyliśmy sieć punktów kurierskich ułatwiających nadawanie i odbiór przesyłek – Furgonetka Punkt. W 2021 roku poszliśmy o krok dalej i stworzyliśmy otwartą sieć automatów paczkowych Furgonetka BOX. 2022 to dla nas rok pod znakiem Portmonetki. Tworzymy rozwiązanie typu fast checkout, aby klienci e-sklepów mogli kupować tak szybko i łatwo jak na znanych platformach handlowych.

Nasza historia

 • 2010

  2010 - Startuje serwis Furgonetka.pl

  Na samym początku udostępniamy usługi tylko jednej firmy kurierskiej, którą jest DPD. Niedługo potem do naszej oferty dołącza UPS, a my pracujemy nad kolejnymi integracjami.

 • 2012 - Mamy ponad 20 tysięcy klientów

  Rozszerzając naszą ofertę i integrując się z kolejnymi firmami kurierskimi, zaliczamy pierwsze dynamiczne wzrosty. W ciągu roku liczba naszych użytkowników zwiększa się aż o 122%.

  2012
 • 2013

  2013 - Nadaliśmy 500 tysięcy przesyłek

  W trzecim roku działalności przekraczamy pół miliona paczek nadanych na Furgonetka.pl. W ciągu jednego roku liczba wysłanych przez nas przesyłek wzrosła aż o 180%.

 • Współpracuje z nami już 5 firm kurierskich

 • 2014

  2014 - Mamy pierwszy milion!

  Liczba nadanych przez nasz serwis paczek przekracza 1 milion.

 • Uruchamiamy aplikację mobilną Furgonetka.pl

  Innowacyjność i rozwój technologii to dla nas priorytet, dlatego szybko inwestujemy w aplikację mobilną. W przeciągu kolejnych lat aktualizujemy ją i dodajemy kolejne funkcjonalności.

 • Jesteśmy w rankingu eGazele Biznesu 2014

  Pojawiamy się w pierwszej setce prestiżowego rankingu Pulsu Biznes najlepiej rozwijających się firm działających w internecie. Nasze obroty w ciągu roku zwiększają się o 77%.

 • 2015 - Powstaje Furgonetka Biznes

  Uruchamiamy platformę do automatyzacji obsługi zamówień. Pozwala ona automatycznie kontrolować stan zamówień, generować i drukować dokumenty przewozowe oraz zlecać odbiór paczek.

  2015
 • Zdobywamy nagrodę Ekomers 2015

  Otrzymujemy nagrodę w najważniejszym konkursie dotyczącym branży e-commerce. Zajmujemy II miejsce w kategorii najlepszy produkt/usługa wspierająca logistykę w e-sklepie.

 • Mamy już 8 firm kurierskich w ofercie

 • 2016

  2016 - Powstaje serwis Furgonetka Giełda

  Uruchamiamy platformę, która specjalizuje się w przewozie dużych i nietypowych ładunków. Łączymy ze sobą profesjonalne firmy transportowe z osobami poszukującymi transportu dla niestandardowych przesyłek.

 • 2017 - Liczba paczek nadanych na Furgonetka.pl przekracza 5 milionów

  Mamy aż 4 razy więcej wysłanych przesyłek niż 3 lata wcześniej. Dziennie przez Furgonetka.pl nadawanych jest prawie 10 tysięcy paczek.

  2017
 • Jest z nami już 250 tysięcy klientów

  W ciągu jednego roku liczba naszych użytkowników zwiększa się prawie o 50%. Mamy też 98% pozytywnych opinii na Opineo.pl

 • 2018 - Do naszej oferty dołącza 10. firma kurierska

  Na Furgonetka.pl dostępne są już wszystkie największe firmy kurierskie w Polsce. Możemy pochwalić się najszerszą ofertą usług kurierskich na rynku.

  2018
 • Nadaliśmy już 10 mln przesyłek

  W ciągu dwóch lat podwajamy liczbę nadawanych za naszym pośrednictwem przesyłek i na koniec 2018 roku mamy ich już 10,5 miliona.

 • 2019 - Mamy już 500 tysięcy klientów

  Jesteśmy liderem w branży. Stale pracujemy nad rozwojem naszych usług oraz rozszerzeniem naszej oferty o kolejne firmy kurierskie.

  2019
 • 2020

  2020 - Uruchomiliśmy sieć Furgonetka Punkt

  Nasze usługi kurierskie są dostępne też w punktach stacjonarnych. Naszą misją jest dotarcie w każde miejsce w Polsce, aby każdy mógł nadawać paczki na najlepszych warunkach tak, jak lubi.

 • Jesteśmy z Wami już 10 lat

  Po takim czasie możemy pochwalić się już 30 milionami wysyłanych paczek, 870 tysiącami klientów oraz 101 pracownikami na pokładzie. Mocno wierzymy w to, że to dopiero początek!

 • 2021

  2021 - Wystartowaliśmy z otwartą siecią automatów
  Furgonetka BOX

  Tworzymy otwartą sieć automatów paczkowych, która łączy producentów, inwestorów, operatorów kurierskich i osoby prywatne. Chcemy, aby maszyny znalazły się jak najbliżej użytkowników i zapewniały dużo więcej funkcji, nie tylko odbiór i nadawanie przesyłek.

 • Zwiększyliśmy ofertę do 12 przewoźników

  Nawiązaliśmy współpracę z dwoma nowymi operatorami kurierskimi - DeliGoo i Xpress Delivery. Tym samym udostępniamy naszym klientom usługi same day delivery, czyli przesyłki ekspresowe z dostawą tego samego dnia.

 • Udostępniliśmy system Furgonetka Zwrot

  Rozwijamy bezpłatny system zwrotów online, który sklepy internetowe mogą wdrożyć dzięki prostej integracji. W rezultacie kupujący zyskują szybką opcję zwrotu towaru w kilku krokach, a sprzedający – możliwość zarządzania procedurą od A do Z.

 • 2022 - Mamy już 1 250 000 klientów

  I wciąż nie przestajemy się rozwijać. Nad każdą nową usługą i rozwiązaniem pracuje zespół doświadczonych specjalistów – na ten moment to już ponad 150 osób!

  2022
 • Tworzymy Portmonetkę z myślą o e-commerce

  Pracujemy nad rozwiązaniem typu fast checkout. Portmonetka sprawi, że klienci sklepów internetowych będą kupować szybko i wygodnie m.in. dzięki automatycznemu uzupełnieniu danych, zapamiętanej formie wysyłki i ulubionej metody płatności.

Nasze wartości

Innowacyjne działanie

Zadowolenie klientów

Praca zespołowa

Kompleksowe podejście

Zaufali nam także

Jak działamy?

 • Koncepcja i specyfikacja

  Omawiamy potrzeby partnera na spotkaniu lub poprzez telefon czy Skype. Następnie proponujemy końcowe pomysły i ich założenia dostosowane do konkretnego biznesu.

 • Programowanie i testowanie

  Po akceptacji projektu nasz zespół tworzy dedykowane rozwiązania technologiczne. Przed jego wdrożeniem wspólnie z partnerem przeprowadzamy szereg wewnętrznych testów.

 • Wdrożenie i utrzymanie

  Wdrażamy końcową wersję rozwiązania. Cały czas monitorujemy jego działanie oraz reagujemy na ewentualne problemy.

Chcesz usprawnić logistykę w Twojej firmie?

Skontaktuj się z nami

Masz pomysł, jak usprawnić procesy logistyczne w Twojej firmie? Wiesz, jak powinno to działać, ale nie masz czasu, zasobów ludzkich i pieniędzy na wdrożenie tego w życie? Nie martw się. My Ci pomożemy. Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy.

Napisz do nas wiadomość

O co chcesz nas zapytać?

Kluczowe osoby

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem