Ostatnia aktualizacja artykułu 2023/12/04

Dzisiejsza sobota jest dla nas wyjątkowa, ponieważ świętujemy 13. urodziny Furgonetki! Przeżyliśmy fantastyczne lata, a wierzymy, że najlepsze momenty są jeszcze przed nami. Dziękujemy Ci za to, że jesteś z nami i razem z innymi klientami inspirujesz nas do ciągłego rozwoju. Z okazji tej rocznicy przygotowaliśmy krótkie podsumowanie naszych działań oraz niewielki upominek specjalnie dla Ciebie. Mamy nadzieję, że dołączysz do świętowania razem z nami!

13. urodziny Furgonetki – rocznicowy przegląd statystyk

Co przyniósł miniony, intensywny rok dla Furgonetki? Przede wszystkim rozwój w wielu obszarach. Liczby mówią same za siebie 🙂

Liczba przesyłek nadanych za pośrednictwem naszej platformy osiągnęła imponujący wynik 43,7 miliona. Nadal jesteśmy pod wrażeniem, zwłaszcza gdy wspominamy rok 2010, czyli początek naszej działalności, kiedy to wysłaliście z nami… 48 tysięcy paczek.

Jednak w tym zestawieniu to nie tylko liczby zajmują szczególne miejsce, ale także ludzie. Bez Was Furgonetka nie mogłaby istnieć i rozwijać się każdego dnia. Cieszymy się, że do grona naszych Klientów dołączyło już ponad 1,5 miliona osób. W pierwszym roku działalności było to 10,5 tys. osób, dlatego cieszy nas, że coraz więcej osób korzysta z naszych usług.

Zespół Furgonetki w 2023 obsłużył aż 566 829 spraw, a średnio na każdą z nich poświęciliśmy 2 h i 38 minut. W tym procesie zaangażowanych jest 32 konsultantów z Biura Obsługi Klienta, 10 z Działu Handlowego i 5 z nowo utworzonego Działu Franczyzy naszych Furgonetka Punktów.

Jeśli interesują się inne statystyki dotyczące Furgonetki, szerokie zestawienie danych sprawdzisz na specjalnej urodzinowej podstronie. Znajdziesz na niej urodzinowy prezent, dlatego nie zwlekaj!

Z każdym rokiem rozwijamy się dla Ciebie

Regularnie poszerzamy naszą ofertę usług kurierskich, dbając o potrzeby naszych Klientów. W ciągu ostatnich 13 lat nawiązaliśmy współpracę z 13 przewoźnikami.

Nasze inicjatywy obejmują nie tylko obszar przesyłek. Aktywnie pracujemy nad rozwiązaniami wspierającymi logistykę oraz e-commerce, stale rozwijając projekty, z których jesteśmy dumni. Od 2020 roku tworzymy ogólnopolską sieć punktów kurierskich Furgonetka Punkt, oferując partnerom sprawdzony model biznesowy. Franczyzobiorcy, którzy współpracują z nami, umożliwiają klientom nadanie i odbiór przesyłki, a za każdą obsłużoną paczkę otrzymują prowizję. W 2023 do grona przewoźników świadczących usługi przez Furgonetka Punkty dołączyli m.in. Inpost oraz DHL Parcel i razem z 6 innymi firmami kurierskimi tworzy multi usługowe punkty nadań i odbiorców w całej Polsce. Od początku rozwoju sieci powstało aż 609 Furgonetka Punktów, przez które zostało nadanych lub odebranych już 264 662 przesyłek!

Inwestujemy także w otwartą sieć automatów paczkowych Furgonetki, dostępną dla wszystkich zainteresowanych. Łączymy producentów, inwestorów, operatorów kurierskich i klientów indywidualnych, oferując innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Bardzo istotnym obszarem dla naszej firmy jest również branża e-commerce. Od 2021 roku oferujemy w pełni bezpłatny system zwrotów online dla sklepów internetowych, który ułatwia i przyspiesza proces zwrotu produktów dla klientów oraz usprawnia zarządzanie przesyłkami zwrotnymi dla właścicieli e-sklepów z jednego intuicyjnego panelu.

2023 rok to rozwijanie produktu „Portmonetka!”, czyli naszego fast checkout’u, umożliwiającego szybką ścieżkę finalizacji zakupów. Naszym celem jest zapewnienie klientom e-sklepów zintegrowanych z naszym rozwiązaniem wygodnych, intuicyjnych i przede wszystkim powtarzalnych zakupów, co do tej pory było możliwe jedynie na największych platformach zakupowych.

Podsumowanie

W dniu 13. rocznicy Furgonetki, cieszymy się, że możemy dzielić tę chwilę z naszymi Klientami, Partnerami i Zespołem Furgonetki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy codziennie wkładają swoje zaangażowanie w rozwijanie serwisu Furgonetka.pl oraz wszystkich naszych projektów oraz produktów. Z uśmiechem patrzymy w przyszłość, ponieważ jesteśmy przygotowani na nowe wyzwania! Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mieli jeszcze więcej powodów do świętowania.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock