Ostatnia aktualizacja artykułu 2021/07/15

5 pomysłów na biznes z niskim kapitałem

Planujesz założenie firmy, ale masz niewielki budżet? Marzy Ci się własna działalność, ale nie chcesz lub nie możesz inwestować w nią dużych środków finansowych? Praca „na swoim” daje ogromną satysfakcję i możliwości nieograniczonego rozwoju, mimo to wiele osób zastanawia się, na czym zarabiać i z czym wystartować, żeby wydać jak najmniej. Sprawdź, który pomysł na mały biznes najbardziej przypadnie Ci do gustu. Biznes z niskim kapitałem może się udać.

Sytuacja związana z koronawirusem dla wielu biznesów nie jest optymistyczna, ale to wcale nie oznacza, że trzeba zarzucić swoje plany do momentu odwołania stanu zagrożenia. Popularne powiedzenie „kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana” sprawdza się tutaj doskonale. Mimo iż realia są teraz trudne, czasami warto zaryzykować i wcielić w życie swój pomysł na działalność gospodarczą. Najlepiej jednak wybrać taki biznes, który będzie wymagał jak najmniejszej inwestycji. Gdzie zainwestować pieniądze, żeby nie stracić? Sprawdź 5 pomysłów na biznes z niskim wkładem własnym

  1. Sprzedaż autorskich zdjęć

Lubisz robić zdjęcia i dobrze Ci to wychodzi? Masz solidny aparat, a może jesteś profesjonalnym fotografem, który aktualnie cierpi na brak zleceń? Rozważ sprzedaż zdjęć do banków fotografii. Wiele firm potrzebuje dobrej jakości zdjęć o różnej tematyce, więc możesz fotografować to, co lubisz i łatwo na tym zarabiać. Jeśli dopiero zaczynasz i zastanawiasz się, w co inwestować na starcie, to na początku skup się na samym sprzęcie – dobrym aparacie, kilku obiektywach, oświetleniu i przede wszystkim kursie fotografii.

  1. Sklep internetowy

Sklep internetowy to pomysł na biznes z niskim kapitałem, który sprawdzi się nawet w dobie szalejącego wirusa. Przez internet możesz sprzedawać dosłownie wszystko, od towarów hand-made, przez ubrania, dodatki czy elektronikę, po produkty dla zwierząt i meble. Sprzedaż internetową da się prowadzić również w ramach dropshippingu – bez potrzeby wcześniejszego kupowania towaru. Mały sklep online polecamy osobom, które zastanawiają się, w co zainwestować 10 tys. zł. Taka kwota na początek powinna wystarczyć.

  1. Usługi sprzątania

Zainteresowani usługami solidnej firmy sprzątającej zawsze się znajdą. Możesz oferować sprzątanie biur, hal produkcyjnych i innych obiektów komercyjnych, a także prywatnych domów i mieszkań w swojej okolicy. Inwestycja w uruchomienie działalności będzie niewielka, a zyski pojawią się właściwie od razu. Wystarczy tylko kupić porządny zestaw akcesoriów i chemii do sprzątania. Za kwotę kilku tysięcy złotych z powodzeniem kupisz kompletny wózek do sprzątania, przemysłowy odkurzacz, dobre detergenty i odzież roboczą.

  1. Catering na zlecenie

Zamknięcie restauracji, barów, kawiarni i sal weselnych spowodowało, że wzrosło zapotrzebowanie na jedzenie na wynos – również na małe rodzinne uroczystości. Jeśli masz smykałkę do gotowania i miejsce, w którym można przygotować posiłki, rozważ uruchomienie firmy cateringowej. Na początku możesz oferować proste menu niewymagające posiadania drogiego sprzętu, a wiele potraw z powodzeniem przygotujesz przy użyciu rozwiązań przeznaczonych do użytku domowego. Do tego biznesu potrzebujesz nie tylko umiejętności i chęci, ale też aktualnych badań i ważnej książeczki sanepidowskiej.

  1. Psi fryzjer

Działalność związaną z usługami pielęgnacyjnymi dla zwierząt otworzysz nawet za kilka tysięcy złotych. Nie musisz nawet posiadać lokalu – tego typu usługi z powodzeniem da się świadczyć z dojazdem, ale jeśli masz możliwość wynajęcia niewielkiego salonu, to na pewno zwiększy to zainteresowanie ofertą. 

Franczyza Furgonetka Punkt – kolejny pomysł na tani biznes

Uzupełnieniem Twojego biznesu może być franczyza Furgonetka Punkt umożliwiająca nadawanie przesyłek kurierskich. Wystarczy tylko posiadać lokal w dogodnym miejscu i nawiązać współpracę z siecią Furgonetka Punkt, a później zarabiać na każdej paczce dostarczonej do Twojego punktu. Franczyzowy punkt kurierski to w dobie koronawirusa bardzo stabilny biznes.

Podsumowanie

Do założenia firmy wcale nie trzeba mieć ogromnego kapitału. Niektóre działalności da się założyć stosunkowo niskim kosztem, a następnie rozwijać z bieżących zysków. Omówione wyżej pomysły to oczywiście tylko propozycje, ale pozwalają one zrozumieć, że uruchomienie firmy jest w zasięgu ręki i może ona sobie dobrze radzić bez względu na sytuację.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos