Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/03/31

W czasach koronawirusa #nadawajzdomu

W aktualnej sytuacji większość z nas zostaje w domach, pracuje zdalnie i unika większych skupisk ludzi, bo zachowanie odpowiednich środków zapobiegawczych przed rozprzestrzenianiem się wirusa to podstawa. Jeśli zatem masz jakąś przesyłkę do wysłania w tym czasie i zastanawiasz się czy kurierzy pracują, to odpowiadamy – tak i zachęcamy Cię – #nadawajzdomu.

#nadawajzdomu – dlaczego warto to teraz robić?

Stosujesz się do odgórnych zaleceń i minimalizujesz kontakt z innymi

Wszystkie szkoły, przedszkola i uniwersytety zostały tymczasowo zamknięte. Podobnie jest z restauracjami, dużymi centrami handlowymi czy instytucjami kulturowymi. Ograniczona została działalność rozrywkowa. Część firm przeszła na pracę zdalną. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Rząd w oficjalnych komunikatach prosi nas o pozostanie w domu i zminimalizowanie kontaktów z innymi, dlatego wszyscy staramy się to robić. Jeśli masz jednak potrzebę wysłania przesyłki, to nadaj paczkę nie wychodząc z domu i zamów kuriera pod drzwi. Będziesz miał kontakt tylko z jedną osobą i będziesz mógł zachować wszystkie środki ostrożności. 

Przeczytaj także: Jak firmy kurierskie zabezpieczają się przed koronawirusem?

Dbasz o zachowanie odpowiednich zasad higieny 

Przekazując paczkę kurierowi możesz zachować bezpieczną odległość, czyli co najmniej 1,5 metra odległości między Tobą a innymi. Dodatkowo możesz przekazać kurierowi przesyłkę w sposób bezdotykowy.  Wiele firm umożliwia również umówienie się z kurierem na pozostawienie przesyłek do odbioru w ustalonym miejscu, np. pod drzwiami lub przed domem. W przypadku kiedy zamawiasz kuriera do domu i opłacasz go online, nie martwisz się o ewentualny kontakt dłońmi przy płaceniu. Pamiętaj, że aktualnie w każdym przypadku rekomendowany jest bezgotówkowy sposób płatności. W przypadku jakiegokolwiek ewentualnego kontaktu będąc w domu, możesz szybko umyć i zdezynfekować ręce. 

Jak nadać paczkę bez wychodzenia z domu?

Nadanie przesyłki bez wychodzenia z domu jest bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka minut. Wystarczy, że skorzystasz z usług serwisu Furgonetka.pl. Jeśli nie masz jeszcze u nas konta, to rejestracja zajmie Ci chwilę. W serwisie masz dostęp do oferty aż 10 firm kurierskich. 

Aby nadać przesyłkę wystarczy, że w formularzu zamówienia podasz wagę i wymiary paczki, adres nadawcy i odbiorcy oraz wybierzesz ewentualne usługi dodatkowe, a następnie opłacisz zamówienie online. Pamiętaj, że przed zamówieniem przesyłki powinieneś mieć ją odpowiednio zapakowaną i przygotowaną do nadania dla kuriera. Następnie będziesz musiał wydrukować i przykleić dokumenty przewozowe na paczkę oraz przekazać ją kurierowi. Jeśli nie masz możliwości wydrukowania etykiety, to w serwisie Furgonetka.pl znajdziesz też opcję wysyłki bez konieczności drukowania dokumentów przewozowych. 

Pamiętaj, że rejestracja w serwisie jest całkowicie darmowa. Płacisz jedynie za nadane przesyłki. 

Podsumowując

Jak widzisz zamówienie kuriera jest naprawdę bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka chwil. W aktualnej sytuacji warto zatem zminimalizować ryzyko kontaktu z większą ilością osób i stosować się do ogólnych zaleceń, które rekomendują pozostanie w domu.  Zachowaj zatem wszelkie środki ostrożności i #nadawajzdomu. 

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com