Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/04/07

portmonetka-narzedzie-ktore-przyspieszy-zakupy-w-twoim-e-sklepie-short

Jako właściciel sklepu internetowego ciągle szukasz sposobu, aby zwiększyć sprzedaż online? Przy okazji chciałbyś oferować kupującym najlepsze doświadczenia zakupowe? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. Przedstawiamy Portmonetkę, czyli szybką ścieżkę finalizacji zakupów, którą wdrożysz zupełnie za darmo i to już za kilka tygodni. Zobacz, co to narzędzie zmieni dla Ciebie i Twoich klientów. 

Portmonetka przyspieszy i usprawni zakupy w Twoim sklepie internetowym

Czym jest Portmonetka? To tzw. fast checkout, czyli szybka ścieżka finalizacji zakupów, która sprawi, że Twoi klienci w bardzo szybki sposób zrobią zakupy u Ciebie oraz na innych platformach. W tym celu nie będą musieli zakładać kolejnych kont. Wystarczy, że użyją istniejącego loginu np. z Wp.pl, Onet.pl, Google, Allegro, Microsoft czy Apple.

portmonetka-narzedzie-baner-blog

Portmonetkę wdrożysz w swoim sklepie zupełnie za darmo, dołączając do większego ekosystemu sklepów zintegrowanych z naszym rozwiązaniem. Dzięki temu zapewnisz kupującym szybki i powtarzalny standard zakupów zbliżony do tego, z którego do tej pory chętnie korzystali na popularnych platformach handlowych. 

Nowy system pozwoli Ci także wyeliminować najbardziej palące problemy u klientów online, m.in. rejestrację kont czy wypełnianie długich formularzy. Dlaczego to takie ważne? Tego rodzaju przeszkody często prowadzą do tego, że kupujący nie finalizują swoich zamówień. 

Jak pokazują dane duńskiej firmy Baymard Institute, obecnie aż blisko 70 proc. wizyt w e-sklepach kończy się porzuceniem intencji zakupowej, co przekłada się bezpośrednio na ograniczenie Twojej sprzedaży. Warto więc zawalczyć o poprawę tej sytuacji.

Jak Portmonetka wpłynie na zakupy Twoich klientów?

Po wdrożeniu Portmonetki, kupujący w Twoim sklepie internetowym zrobią szybkie i wygodne zakupy. Nie będą musieli wpisywać hasła do logowania, wypełniać za każdym razem formularza czy wybierać na nowo metody płatności. Wybiorą upatrzony produkt i w kilka sekund sfinalizują transakcję. 

Swoje dane niezbędne do realizacji zamówienia klienci wprowadzą do Portmonetki tylko raz. Podadzą adres do wysyłki, wybiorą ulubiony sposób dostawy (np. wskażą na mapie docelowy paczkomat) i określą preferowaną metodę płatności. Wszystkie informacje zostaną zapamiętane i uzupełnią się automatycznie przy kolejnych zakupach. I to nie tylko w Twoim sklepie, ale w każdym, który zintegruje się z naszym rozwiązaniem.

Cały proces zakupowy z Portmonetką został skonstruowany tak, aby zamówienie produktów nie zajmowało więcej niż kilka sekund – również na smartfonach. Twoi klienci korzystający z urządzeń mobilnych sfinalizują swoje transakcje w widoku na jednym ekranie, bez konieczności przechodzenia do kolejnych okien. Dzięki temu kupią swoje ulubione produkty błyskawicznie, kiedy i skąd tylko zechcą.

Co dzięki Portmonetce zyska Twój sklep internetowy?

Usprawnienia dla kupujących przełożą się na Twoją sprzedaż, jednak to nie koniec korzyści, które Twój sklep zyska z Portmonetką.

Dzięki naszemu rozwiązaniu, użytkownicy online przyzwyczają się do prostego i szybkiego mechanizmu robienia zakupów i będą chętnie wracać do Ciebie po nowe produkty. Oznacza to, że powiększy się grono Twoich naprawdę lojalnych klientów, którzy będą utożsamiać Twój sklep z wygodą i przyjaznym doświadczeniem zakupowym.

portmonetka-ekran-blog

Źródło: materiały własne

Szybki checkout sprawi również, że zdobędziesz szansę na to, aby uniezależnić się od sprzedaży za pośrednictwem dużych platform handlowych. Dołączając do innych sklepów zintegrowanych z Portmonetką, zapewnisz klientom proces zakupów znany im z marketplace’ów, a jednocześnie zachowasz pełną niezależność jako sprzedający. 

Dlaczego jeszcze warto wdrożyć Portmonetkę? 

Portmonetka pozwala skorzystać z form wysyłki od 12 firm kurierskich, a także z metod płatności od 5 największych operatorów w Polsce. Samo narzędzie e-commerce wdrożysz w swoim sklepie bezpłatnie i bardzo prosto, za pomocą pluginów. Udostępniamy integracje z popularnymi platformami sklepowymi w modelu SaaS, jak i open-source.

Już po włączeniu Portmonetki, samodzielnie skonfigurujesz wszystkie najważniejsze ustawienia w intuicyjnym panelu online. Bez problemu dodasz logo swojego sklepu internetowego, wybierzesz dostawców płatności oraz wgrasz regulamin. A w razie jakichkolwiek problemów, możesz skorzystać ze wsparcia technicznego ze strony Furgonetki.

 

portmonetka-mobile-blog-2

Źródło: materiały własne

Podsumowanie 

Portmonetka to kolejne rozwiązanie od Furgonetki, które tworzymy po to, aby usprawniać i przyspieszać pracę sklepów internetowych. Szybki checkout zasili tym samym szereg narzędzi e-commerce, w tym m.in. do zwroty online. Wszystko po to, aby zapewnić Twoim klientom jak najlepsze doświadczenia zakupowe. 

Źródło zdjęcia głównego: materiały własne