Ostatnia aktualizacja artykułu 2023/07/12

Nowy przewoźnik przesyłek paletowych Pall-Ex w ofercie Furgonetki

Często transportujesz towar o dużej wadze lub gabarytach? A może wysyłasz na palecie jeden ładunek złożony z wielu mniejszych elementów? Spodoba Ci się to, co zaraz przeczytasz. Teraz jeszcze wygodniej zamówisz przesyłkę paletową na Furgonetka.pl. To jednak nie koniec dobrych informacji. Do oferty przewoźników właśnie dołączyła firma Pall-Ex. Zobacz, jakie daje możliwości.  

Przesyłki na palecie z przewoźnikiem Pall-Ex

W naszym serwisie właśnie pojawiła się możliwość zamawiania przesyłek na palecie z nowym przewoźnikiem. Pall-Ex to europejska sieć paletowa, która oferuje dystrybucję towarów na terenie całej Polski, realizując tym samym potrzeby biznesowe przedsiębiorstw z wielu sektorów.

Baner-na-bloga-Pall-Ex

W ofercie firmy Pall-Ex na Furgonetka.pl znajdziesz zarówno popularne europalety i półpalety euro, jak również palety i półpalety przemysłowe. Jakie dokładnie parametry mogą przyjmować platformy, na których nadasz swoje wielkoformatowe przesyłki?

Wymiar podstawyMax. wysokośćMax. waga
Paleta Euro120 cm x 80 cm 220 cm1200 kg
Półpaleta Euro80 cm x 60 cm 160 cm200 kg
Paleta przemysłowa120 cm x 100 cm

120 cm x 120 cm 

220 cm1200 kg
Półpaleta przemysłowa120 cm x 100 cm120 cm200 kg

Jak zamówić wysyłkę na palecie w serwisie Furgonetka.pl? 

To proste! Duży ładunek nadasz szybko i wygodnie przez internet. Wystarczy, że skorzystasz z przejrzystego kalkulatora na naszej platformie. Z jego pomocą porównasz oferty kilku przewoźników, dokonasz szybkiej wyceny i zamówisz paczkę na palecie. Jak to zrobić? 

1. Zaloguj się na swoje konto na Furgonetka.pl lub od razu przejdź na podstronę Przesyłki paletowe. Jeśli nie posiadasz konta w serwisie, możesz zamówić przesyłkę bez rejestracji.

2. Wprowadź odpowiednie parametry dla palety z towarem, którą chcesz nadać za pośrednictwem naszego serwisu. Określ wysyłkę do Polski lub do Niemiec (kierunek dostępny u przewoźnika Ambro Express) i wskaż kody pocztowe dla adresów Nadawcy i Odbiorcy. 

3. Wybierz kafelek z przewoźnikiem, którego oferta najbardziej przypadła Ci do gustu i kliknij przycisk Dodaj przesyłkę

4. Wypełnij do końca formularz zamówienia, uzupełniając dane Nadawcy i Odbiorcy, a także wybierając ew. usługi dodatkowe. Upewnij się, że jako rodzaj przesyłki została wskazana paleta.

5. Opłać zamówienie i poczekaj na przyjazd kuriera, który odbierze od Ciebie paletę i przetransportuje ją pod wskazany adres. Co ważne, w gestii Nadawcy i Odbiorcy leży zapewnienie załadunku i rozładunku palety z zawartością. 

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty przesyłek na palecie?

Za pośrednictwem naszej platformy online możesz wysłać towar na palecie i półpalecie euro, a także na palecie i półpalecie przemysłowej. Do Twojej dyspozycji są oferty aż 5 przewoźników, którzy realizują transport na terenie Polski. Możesz także skorzystać z eksportu palety do Niemiec z firmą Ambro Express. 

Na Furgonetka.pl bez problemu przeprowadzisz prostą wycenę i wybierzesz dla siebie najkorzystniejszą opcję. Zamówienie zrealizujesz nawet w kilka minut – bez umowy czy minimum logistycznego. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz i założysz bezpłatne konto w serwisie, jeśli chcesz mieć wszystkie nadane przesyłki pod ręką. 

Zamawiając wysyłkę na palecie z Furgonetką, możesz na bieżąco monitorować transport swojego towaru, dzięki opcji śledzenia statusów przesyłki. A jeśli zależy Ci na tym, żeby zawartość palety była szczególnie bezpieczna, możesz skorzystać z usługi dodatkowej i dokupić ubezpieczenie paczki (w wysokości nawet do 150 000 zł). W przypadku usługi przewoźnika Pall-Ex, każda wysyłana paleta jest obowiązkowo ubezpieczona do kwtoy 3000 zł. 

Jaki towar możesz wysłać na palecie?

Przesyłka na palecie sprawdzi się doskonale, jeśli potrzebujesz przetransportować zawartość o dużej wadze lub sporych gabarytach. Do towarów najczęściej przewożonych na platformie należą m.in. sprzęt RTV i AGD, meble, urządzenia gastronomiczne, maszyny produkcyjne, części samochodowe czy materiały budowlane. 

Oprócz tego, na palecie możesz nadać także ładunek złożony z mniejszych elementów, czyli opakowania zbiorcze z różnego rodzaju przedmiotami (np. z kosmetykami, odzieżą, artykułami papierniczymi). To opcja szczególnie przydatna w przypadku wysyłki zamówień hurtowych. 

W zasadzie wysyłkę na palecie zrealizujesz nie tylko dla wyżej wymienionych przykładów. Możesz nadać każdy inny przedmiot, o ile nie został on wyłączony z przewozu prawem lub nie pojawił się na liście towarów zakazanych u danej firmy kurierskiej. 

Podsumowanie

Jak widzisz, za pośrednictwem naszej platformy online możesz szybko i bezpieczenie zamówić transport towaru na palecie. Skorzystasz z usług pięciu sprawdzonych przewoźników, w tym z sieci paletowej Pall-Ex, która właśnie dołączyła do oferty na Furgonetka.pl. Nadawaj palety do Polski i do Niemiec, bez umowy i minimum logistycznego. 

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock