Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/04/01

uruchomilismy-serwis-wukrainie-furgonetka-short

Właśnie uruchomiliśmy serwis wUkrainie.furgonetka.pl (oparty na mechanizmie Furgonetka Giełda), który łączy osoby z Ukrainy potrzebujące transportu z kierowcami oferującymi bezpłatne przejazdy

Potrzebujesz przejazdu lub znasz takie osoby? Dodaj zgłoszenie za pośrednictwem platformy. Jesteś przewoźnikiem? Przejrzyj zlecenia i zgłoś chęć pomocy. Z tego artykułu dowiesz się, jak dodać ogłoszenie i jak na nie odpowiedzieć.

baner-wukrainie-furgonetka-pol

Jak dodać ogłoszenie o poszukiwaniu transportu?

Szukasz przejazdu lub znasz osoby, które go potrzebują? Przejdź do serwisu wUkrainie.furgonetka.pl, utwórz zgłoszenie w poszukiwaniu bezpłatnego transportu i podaj najważniejsze informacje. Na ich podstawie przewoźnicy będą mogli zaoferować swoją pomoc. Jak to zrobić?

  1. Kliknij przycisk Potrzebuję transportu. Aby dodać ogłoszenie, zaloguj się lub zarejestruj konto na Furgonetka.pl. 
  2. Uzupełnij tytuł zlecenia, wybierz kategorię Przewóz osób i podaj liczbę osób
  3. W polu Dodatkowe informacje napisz treść ogłoszenia, w którym określisz szczegóły – liczbę osób z Ukrainy, które potrzebują przejazdu oraz ich bagaż. 
  4. W polach Odbiór podaj informacje o miejscu, z którego kierowca ma odebrać pasażerów.
  5. W polach Dostawa podaj informacje o miejscu docelowym oraz wybierz dzień, kiedy ma być zrealizowany przejazd. 
  6. Podaj swój numer telefonu do kontaktu.
  7. Potwierdź kroki przyciskiem Wystaw zlecenie. 

Zgłoszenia bezpłatnego transportu od przewoźników pojawią się bezpośrednio w Twoim ogłoszeniu, na dole strony. Odpowiadającą Ci propozycję zaakceptujesz przyciskiem Zaakceptuj. Przed dokonaniem wyboru, możesz skontaktować się z przewoźnikiem poprzez opcję dodania komentarza.

Po akceptacji propozycji transportu, Ty otrzymasz dane kontaktowe wybranego przewoźnika, a druga osoba – kontakt do Ciebie, abyście mogli wspólnie ustalić szczegóły przejazdu. 

Jak zgłosić chęć pomocy i odpowiedzieć na ogłoszenie? 

Jeśli jesteś przewoźnikiem i chcesz zaoferować darmowy transport osobom z Ukrainy, przejrzyj zlecenia dostępne w naszym serwisie i zgłoś chęć pomocy. Jak to zrobić?

  1. Zaloguj się lub zarejestruj firmowe konto na Furgonetka.pl.
  2. Dokonaj weryfikacji jako przewoźnik, która polega na realizacji przelewu w wysokości 1 zł z Twojego konta firmowego na nasze konto bankowe (po weryfikacji otrzymasz przelew z powrotem). Więcej informacji wraz z danymi do przelewu znajdziesz w poradniku: jak dokonać weryfikacji. Jeśli zależy Ci na czasie, możesz również skontaktować się z nami (poprzez infolinię lub formularz kontaktowy), aby przyspieszyć ten etap. Wkrótce udostępnimy również opcję weryfikacji SMS.  
  3. Złóż bezpłatną ofertę transportu osób z Ukrainy w wybranym ogłoszeniu poprzez kliknięcie w przycisk Zgłoś ofertę. W wyświetlonym formularzu podaj swoje dane, termin ważności oraz opcjonalnie wpisz wiadomość do pasażerów. Jeśli ogłaszający wybierze Twoją ofertę, zrealizuj przejazd. 

Po akceptacji Twojej oferty przejazdu, otrzymasz dane kontaktowe osoby, która wystawiła ogłoszenie. To z nią ustalisz szczegóły dotyczące transportu. 

Czy serwis wUkrainie.furgonetka.pl jest bezpłatny?

Założenie konta w serwisie Furgonetka, dodanie ogłoszenia oraz zgłoszenie oferty na transport jest całkowicie bezpłatne. Nie pobieramy żadnej opłaty abonamentowej ani prowizji za zlecenia dotyczące nieodpłatnego przejazdu osób w ramach pomocy dla osób z Ukrainy. 

Podsumowanie

Serwis wUkrainie.furgonetka.pl powstał po to, aby łączyć osoby z Ukrainy poszukujące przejazdu z przewoźnikami, którzy mogą zaoferować im bezpłatny transport. Jako Furgonetka nie pobieramy opłat za założenie konta czy dodawanie ogłoszeń, ani prowizji za realizację zleceń. Platforma bazuje na mechanizmie Furgonetka Giełda.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock / materiały własne