Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/01/31

ponad-37-mln-nadanych-przesylek-na-11-urodziny-furgonetki-short

Czy wiesz, że Furgonetka obchodzi dziś kolejne urodziny? Jesteśmy obecni na rynku już 11 lat i wciąż mamy apetyt na więcej. Dziękujemy, że należysz do grona naszych klientów i wspólnie motywujecie nas do działania. Powodów do świętowania mamy wiele, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy małe podsumowanie naszych wspólnych osiągnięć oraz drobny upominek.

11. urodziny Furgonetki w liczbach

Za nami kolejny, intensywny rok. Liczba paczek nadanych przez Furgonetkę osiągnęła zawrotny wynik 37,5 mln, prawie podwajając tym samym stawkę sprzed 2 lat. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Zwłaszcza, że wciąż pamiętamy pierwszy rok naszej działalności, kiedy to nadanych przesyłek było… 48 tysięcy.

Szczególnie cieszą nas jednak ludzie. Bez nich Furgonetka nie mogłaby przecież istnieć.

Możesz wyobrazić sobie naszą radość w tym roku, kiedy grono naszych klientów tworzy już 1,3 mln osób. W tej chwili jest Was już prawie 3 razy więcej niż jeszcze w 2019 roku. A to tylko utwierdza nas w przekonaniu, że obraliśmy dobry kierunek.

Ogromnym optymizmem napawa nas również fakt, że jako Furgonetka Team ciągle rośniemy w siłę. Zaczynaliśmy od zespołu 3 osób, po czterech latach było nas już 28. A dziś? Nasza paczka liczy 130 pracowników i wciąż się rozrasta, aby działać na najwyższych obrotach.

Zespół Furgonetki każdego dnia roboczego obsługuje ok. 1200 spraw dziennie. Przesłane zgłoszenia rozpatrujemy średnio w czasie 2 godzin 37 minut. A dba o to aż 68 konsultantów (44 osoby w Biurze Obsługi Klienta i 24 osoby w Dziale Handlowym).

Chcesz wiedzieć więcej? Inne ciekawe dane z naszego podwórka znajdziesz na poniższej infografice. Informacje dostępne są również na specjalnej urodzinowej podstronie. Warto tam zajrzeć, bo w ramach wspólnego świętowania, przygotowaliśmy dla Ciebie mały upominek 🎁.
11-urodziny-furgonetki-infografika-szeroka

Kolejne lata, nowe możliwości

W naszej pracy dbamy o to, aby poszerzać klientom dostęp do usług ułatwiających im codzienność. Z tego względu w ciągu ostatnich 11 lat nawiązaliśmy współpracę z aż 12 firmami kurierskimi. W ostatnim roku do naszej oferty dołączyli przewoźnicy DeliGoo i Xpress Delivery, działający w modelu same day delivery.

Jak działa usługa? Kurierzy dostarczają paczki w tym samym dniu, w którym zostały nadane. Przesyłki ekspresowe pokonują drogę od Nadawcy do Odbiorcy nawet w 120 minut – zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. Zamówisz je nie tylko w dużych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków, ale także w małych i średnich miejscowościach.

W 2021 roku postawiliśmy również na usługę click & collect. Tworzymy otwartą sieć automatów do nadawania i odbioru przesyłek Furgonetka BOX, które staną w dogodnych lokalizacjach w całej Polsce. Chcemy, aby skorzystali na tym wszyscy – m.in. odbiorcy paczek, sklepy internetowe, operatorzy kurierscy czy sieci handlowe.

Kolejny rok działalności to także dalszy rozwój naszego serwisu i jego funkcjonalności. Nieustannie pracujemy nad tym, aby nadawanie przesyłek za naszym pośrednictwem było szybkie i intuicyjne. Niedawno uprościliśmy nieco tzw. kalkulator na stronie głównej, gdzie można dokonać wyceny paczki. Wprowadziliśmy również wygodną opcję porównania przewoźników w formularzu zamówienia przesyłki.

W ostatnim czasie wypuściliśmy również w świat nową odsłonę aplikacji mobilnej Furgonetka. To ukłon w stronę tych użytkowników, którzy lubią załatwiać sprawy bezpośrednio ze swojego smartfona. Zmiany objęły m.in.: odświeżony interfejs, wygodny dostęp do szczegółów przesyłek i możliwość nawiązania połączenia telefonicznego z poziomu aplikacji.

Podsumowanie

11. urodziny Furgonetki to kolejny krok w kierunku wspólnej przyszłości. Cieszymy się, że znów możemy świętować naszą rocznicę wraz z klientami, partnerami i pracownikami. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, które każdego dnia angażują się w rozwój serwisu Furgonetka. Przed nami nowe wyzwania i nowe projekty – nie możemy się już doczekać efektów!

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock