Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/03/18

rozwijamy-otwarta-siec-automatow-paczkowych-furgonetka-box-short

Miło nam poinformować, że właśnie postawiliśmy kolejny krok w rozwoju otwartej sieci automatów paczkowych Furgonetka BOX. Uruchomiliśmy internetowy katalog automatów paczkowych, gdzie znajdziesz przegląd maszyn od sprawdzonych producentów i potrzebny pakiet informacji dla inwestora. Na tym jednak nie koniec. Stworzyliśmy również innowacyjną aplikację AR, za pomocą której sprawdzisz i zgłosisz swoją lokalizację pod automat. 

Katalog automatów paczkowych Furgonetka BOX

Na naszej stronie internetowej pojawił się katalog automatów paczkowych, w którym prezentujemy różne modele urządzeń od polskich producentów. Na kartach produktów opisaliśmy funkcjonalności oraz parametry techniczne maszyn, aby ułatwić inwestorom dopasowanie odpowiedniego automatu do swoich potrzeb.

Automaty paczkowe różnią się pod kątem: przeznaczenia, konstrukcji i rozmiaru. Z pomocą filtrów, możesz ustalić odpowiednie parametry i wyświetlić maszyny: wewnętrzne, zewnętrzne, wolnostojące, do zabudowy, a także małe, średnie lub duże. Mechanizm pozwala wyszukać urządzenia również w określonym przedziale cenowym.

katalog-automatow-paczkowych-furgonetka-box

Źródło: materiały własne

Nasz katalog z maszynami paczkowymi powstał z myślą o osobach zainteresowanych inwestycją w automaty. Ofertę kierujemy do reprezentantów dowolnych branż (m.in. deweloperskiej, hotelarskiej, usługowej, retail), a także do pracodawców czy inwestorów prywatnych.

Jak to działa w praktyce? Furgonetka pośredniczy między producentem a inwestorem. Jeśli odbiorca zainteresuje się danym modelem, może wysłać do nas zgłoszenie. Skontaktujemy się w celu doprecyzowania oczekiwań, a następnie przekażemy kontakt bezpośrednio do producenta automatu w celu ustalenia wszystkich szczegółów, m.in. wyceny i gwarancji.

Naszą domeną pozostaje technologia. Wszystkie automaty paczkowe na początku 2022 roku zostaną zintegrowane z Furgonetką. Dzięki temu każdy partner, który dołączy do otwartej sieci Furgonetka BOX, będzie mógł obsługiwać swoje urządzenia za pomocą nowoczesnego oprogramowania.

Aplikacja Furgonetka BOX Partner do ustalenia dogodnych lokalizacji

Prezentację automatów w katalogu uzupełnia dodatkowo nasza aplikacja Furgonetka BOX Partner, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość. Dzięki niej potencjalni inwestorzy oraz konsumenci mogą sprawdzić, jak w danym miejscu będzie prezentował się automat paczkowy, zrobić mu zdjęcie, a na koniec zgłosić propozycję swojej lokalizacji bezpośrednio do Furgonetki.

Aplikacja jest już dostępna w sklepie Google Play oraz w AppStore.

aplikacja-furgonetka-box-partner-na-iphone

Źródło: materiały własne

Jak ustawić wirtualny automat? Wystarczy włączyć aplikację mobilną, nakierować kamerę telefonu na wybrane miejsce w swojej okolicy i wybrać format automatu (pod kątem rozmiaru i rodzaju) odpowiedni dla danej przestrzeni.

W efekcie system przygotuje wizualizację ustawienia maszyny, której możesz zrobić zdjęcie i dołączyć je do formularza ze zgłoszeniem lokalizacji. Jeśli będzie to możliwe i atrakcyjne biznesowo, postawimy tam automat. 

Aplikacja AR posiada również oprogramowanie do analizy potencjału biznesowego, które pozwala ocenić efektywność lokalizacji i porównać je ze sobą. Na tej podstawie będziemy w stanie zweryfikować zgłoszone obszary, by zdecydować o ustawieniu automatu paczkowego. 

Tworzymy otwartą sieć automatów paczkowych 

Katalog automatów paczkowych i aplikacja mobilna AR to tylko wycinek działań, które prowadzimy, aby rozwijać projekt Furgonetka BOX.

Przede wszystkim pracujemy nad naszą autorską technologią do zarządzania siecią automatów. Chcemy, aby nasi partnerzy mieli dostęp do zaawansowanych rozwiązań, w tym m.in. do aplikacji do zarządzania automatami oraz do oprogramowania do analizy potencjału biznesowego (narzędzia tworzonego we współpracy z firmą dataplace.ai).

– Do analizy potencjału lokalizacji wykorzystamy autorską technologię z zakresu location intelligence, opartą o nauczanie maszynowe. Rozwiązanie na bieżąco gromadzi i w sposób zautomatyzowany przetwarza terabajty danych mobilnych o rzeczywistym ruchu pieszym i samochodowym w dowolnym miejscu – tłumaczy Hubert Guzera, CEO dataplace.ai.

– Następnie będą one uzupełnione informacjami o budynkach, demografii i konkurencji, pochodzącymi z 15 baz. Dzięki temu decyzje będą podejmowane na podstawie rzetelnych i aktualnych danych z całego roku, a nie intuicji i subiektywnej oceny. Pozwoli to  przyspieszyć i usprawnić cały proces oraz zwiększyć jego efektywność kosztową. W efekcie w bardzo krótkim czasie Furgonetka będzie mogła ocenić potencjał biznesowy lokalizacji zaproponowanej przez użytkownika aplikacji i zdecydować o postawieniu tam automatu – dodaje. 

Nasza sieć automatów paczkowych do nadawania i odbioru przesyłek kurierskich wyróżnia się otwartością. Właścicielem maszyny może zostać każdy – sieci handlowe, spółdzielnie mieszkaniowe, samorządy, a nawet osoby prywatne. Tym ostatnim oferujemy dotychczas niedostępne na rynku usługi “niekurierskie”. Co więcej z automatów będą mogli korzystać wszyscy operatorzy kurierscy, którzy nawiążą z nami współpracę, a także lokalni przedsiębiorcy, np. sklepy, biznesy usługowe.

Źródło zdjęcia głównego: materiały własne