Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/10/26

odkryj-3-zastosowania-automatow-paczkowych-furgonetka-box-short

Szukasz sposobu, aby zapewnić kupującym bezobsługowy punkt odbioru zamówień z Twojego sklepu? A może prowadzisz hotel i chcesz wprowadzić więcej udogodnień dla gości? Każdy z tych celów zrealizujesz, dołączając do otwartej sieci automatów Furgonetka BOX. Poznaj możliwości maszyn paczkowych. 

Postaw automat paczkowy jako punkt click&collect

Prowadzisz sprzedaż internetową? Automat paczkowy usprawni wydawanie zamówień w Twoim sklepie. Postaw maszynę w wybranej lokalizacji i zapewnij klientom wygodny punkt odbioru zamówień online, z którego będą mogli korzystać, nie angażując obsługi sklepu. Urządzenie dostępne 24/7 sprawi, że kupujący odbiorą swoje produkty, kiedy tylko zechcą, co z pewnością zachęci ich do częstszych zakupów!

automat-paczkowy-furgonetka-box-baner
Jeśli reprezentujesz sieć handlową, również możesz zdecydować się na automat paczkowy, który postawisz np. na parkingu lub pod ścianą obiektu. Urządzenie posłuży doskonale jako punkt odbioru zamówień nawet poza godzinami działania sklepu, odciążając tym samym Twoich pracowników od wydawania produktów. Duży model pomieści kilkadziesiąt standardowych skrytek, a także zamykane luki na palety i przesyłki wielkogabarytowe. 

Automaty paczkowe mają ten atut, że możesz je dowolnie dostosowywać. Nie musisz więc przeistaczać całego urządzenia w punkt click&collect, wyłącznie z myślą o Twoich klientach. Możesz wyodrębnić moduł lub kilka skrytek na własne potrzeby biznesowe, np. na przesyłki lub przechowywanie dokumentów firmy. 

Zmień automat w samoobsługową przechowalnię w hotelu

Choć automaty paczkowe kojarzą się głównie z dużymi, metalowymi konstrukcjami, to nie jedyna forma, jaką mogą przyjmować. Urządzenie ze skrytkami występuje również w eleganckiej odsłonie, która nie tylko doskonale wkomponuje się w stylową aranżację wnętrza, ale także podniesie jego prestiż. 

Prowadzisz hotel i zależy Ci na kreowaniu pozytywnych doświadczeń u Twoich gości? Możesz wybrać maszynę o luksusowym sznycie, np. z lakierem na wysoki połysk lub z dodatkowymi przeszkleniami. Takie urządzenie okaże się stylowym dodatkiem do hotelowego lobby, a jednocześnie będzie służyło Twoim gościom.  

Automat paczkowy doskonale sprawdzi się jako punkt nadania i odbioru przesyłek, który będzie wygodną alternatywą dla korzystania z pomocy recepcjonistów. Oprócz tego, model z pojemnymi skrytkami może też posłużyć klientom jako samoobsługowa przechowalnia kluczy czy rzeczy osobistych, np. na czas oczekiwania na pokój, w trakcie pobytu lub już po wymeldowaniu.

Automat paczkowy z korzyścią dla społeczności

Budujesz lub zarządzasz osiedlem mieszkaniowym? A może prowadzisz akademik? Bez względu na swoją działalność, możesz podnieść prestiż miejsca i zapewnić jego mieszkańcom komfortowe udogodnienie, stawiając automat paczkowy na terenie nieruchomości. 

Dzięki temu lokatorzy będą mogli nadawać lub odbierać przesyłki praktycznie w kapciach. Już bliżej i wygodniej się nie da. A to nie jedyne funkcje maszyny, z których skorzysta społeczność. Automaty paczkowe w sieci Furgonetka BOX gwarantują także wygodną opcję “Przekaż”, która umożliwia przekazywanie przedmiotów między osobami na zasadzie taniej, lokalnej przesyłki. 

Przykład
Wyobraź sobie, że potrzebujesz zostawić klucze dla sąsiadki, np. żeby podlała kwiatki w Twoim mieszkaniu, ale akurat nie macie szans na spotkanie. Zostawiasz klucze w skrytce automatu, a sąsiadka odbiera w dogodnej chwili, po drodze z pracy.  

Maszyny ze skrytkami świetnie sprawdzają się także w roli praktycznych przechowalni. Mieszkańcy osiedla czy akademika będą mogli śmiało korzystać z tej funkcji i przechowywać w urządzeniach, co tylko potrzebują.

Jako deweloper lub zarządca osiedla, pomyśl o dopasowaniu wielkości maszyny do liczby mieszkańców i zlokalizuj ją w centralnym punkcie terenu. Możesz też rozstawić kilka niewielkich urządzeń w różnych lokalizacjach, aby maksymalnie zwiększyć ich dostępność dla otoczenia. 

Automaty paczkowe – rozwiązanie dla biznesu i społeczności 

Nasza sieć Furgonetka BOX jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Wspomaga rozwój biznesu, a także różnych inicjatyw społecznych. Automaty paczkowe znajdują zastosowanie w e-commerce i retail, w hotelarstwie czy na osiedlach mieszkaniowych, jednak na tym nie kończą się ich możliwości. 

Maszyny ze skrytkami sprawdzą się również w: handlu bezpośrednim (np. przez popularne serwisy internetowe), w konsumenckich wymianach rzeczy, w zbiórkach charytatywnych, w usługach (takich jak np. serwis i naprawa sprzętu), w miejscach pracy (np. jako nowoczesne przechowalnie osobistych rzeczy, wyposażenia biurowego, a w przypadku skrytek z funkcją chłodzenia – nawet diet pudełkowych i cateringu) oraz wszędzie tam, gdzie zrealizują Twoje potrzeby – czy to biznesowe, czy prywatne. 

Podsumowanie 

Jak widzisz, nasza otwarta sieć automatów paczkowych oferuje szereg możliwości. Bez względu na to czy prowadzisz biznes, jesteś użytkownikiem prywatnym, czy zarządzasz osiedlem mieszkaniowym, możesz postawić z nami maszynę, która zapewni użytkownikom  wiele praktycznych funkcji.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock