Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/04/15

Paczka w RUCHu wdrożyła proces odkażania wszystkich obsługiwanych przesyłek

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce pod koniec marca RUCH S.A. wprowadził obowiązkowy proces odkażania ozonem przesyłek obsługiwanych w ramach usługi Paczka w RUCH-u. Zobacz poniżej, jak to działa. 

Jak wygląda proces odkażania przesyłek?

Na terenie Centrum Logistycznego RUCH S.A. w Warszawie wydzielona została specjalnie stworzona oraz zabezpieczona strefa odkażania, do której trafiają obsługiwane paczki. W ramach uruchomionego procesu dezynfekcji, paczki poddawane są działaniu ozonu, który jest gazem silnie utleniającym, jednak nie ingerującym w zawartość przesyłek. Proces dezynfekcji Paczki w RUCH-u pozwala więc usunąć wszelkie bakterie, które potencjalnie mogłyby znaleźć się na przesyłanych paczkach.  

Proces dezynfekcji zajmuje 4 h i w realiach tradycyjnej branży kurierskiej to bardzo dużo czasu. RUCH S.A. zyskuje go na obsłudze Paczki w RUCH-u razem z codziennymi transportami prasy, które realizowane są w nocy. Więcej o procesie dezynfekcji przesyłek możecie dowiedzieć się z filmiku poniżej. 

Bezpieczna paczka – dlaczego to takie ważne?

W badaniach nad utrzymywaniem się koronawirusa na listach i paczkach powtarzają się informacje o tym, że wirus może przetrwać na takich przedmiotach do 24 h.  Dzięki wprowadzeniu procesu dezynfekcji możliwe jest zatem zapewnienie maksymalnego możliwego poziomu bezpieczeństwa przesyłek.

Dodatkowo RUCH S.A. zapewnia, że wprowadzone rozwiązania dezynfekcji przesyłek nie będą wiązać się z dodatkowymi opłatami dla klientów.

Źródło zdjęcia głównego: RUCH S.A.