Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/09/02

jak zamowic przesylke z xpress delivery furgonetka

Chcesz, żeby kurier w Twoim imieniu odebrał paczkę i dowiózł ją do Ciebie? A może masz naszykowaną przesyłkę i zależy Ci na tym, żeby jeszcze dziś dotarła do znajomego w Twoim mieście? W obu przypadkach możesz skorzystać z naszej usługi miejskiej z Xpress Delivery. Jak zamówić przesyłkę ekspresową?

Jak nadać paczkę Xpress Delivery?

Błyskawiczną przesyłkę Xpress Delivery zamówisz w kilku krokach za pośrednictwem serwisu Furgonetka. Wystarczy, że wypełnisz formularz i postąpisz zgodnie z poniższymi wskazówkami:

1. Spośród przewoźników na liście wybierz Xpress Delivery i przejdź dalej, klikając przycisk “Dodaj przesyłkę”.

2. Uzupełnij pola w formularzu danymi, które są niezbędne do zamówienia przesyłki.

  • W pierwszej części wpisz imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail Nadawcy oraz określ adres, z którego kurier ma odebrać paczkę.
  • W kolejnej sekcji uzupełnij pola o imię, nazwisko oraz numer telefonu Odbiorcy, a także wpisz adres docelowy, pod który ma trafić przesyłka.
  • W rubryce Przesyłka podaj informacje dotyczące rodzaju nadawanej paczki, m.in. gabaryt i wagę.

3. Zapłać za przesyłkę online.

4. Jeśli jesteś Nadawcą, przygotuj paczkę do przekazania kurierowi. Zapakuj ją tak, żeby zawartość była szczelnie zamknięta i niedostępna dla innych osób. Dodatkowo upewnij się, że Twoja przesyłka nie stanowi zagrożenia dla pozostałych przesyłek u kuriera, np. nie jest brudna, nie zawiera ostrych krawędzi lub twardych, wystających elementów.

Jeśli ktoś inny przygotowuje przesyłkę, aby nadać ją do Ciebie, przekaż mu powyższe informacje dotyczące prostego sposobu pakowania.

5. Po zatwierdzeniu formularza, system przypisze do Twojej paczki numer zamówienia. Wyśle również do Nadawcy sms z informacją, kto i w jakim czasie przyjedzie po odbiór przesyłki. Odbiorca otrzyma z kolei wiadomość sms z informacją o czasie dostawy, imieniem kierowcy oraz kodem PIN niezbędnym do odbioru paczki.

baner-na-bloga-masz-paczke-do-wyslania

Co możesz nadać przesyłką Xpress Delivery?

Usługa miejska pozwala zamówić błyskawiczną dostawę dwóch rodzajów przesyłek – DOX oraz zwykłej paczki.

Przesyłka DOX przyda Ci się zawsze wtedy, gdy zechcesz np. wysłać komuś dokumenty czy zlecić odbiór wydruków. Ten rodzaj przesyłki to koperta o maksymalnych wymiarach 35 x 25 x 5 cm i wadze nieprzekraczającej 1 kg.

W ramach usługi możesz też zamówić przesyłkę w formie większej paczki. Taka opcja sprawdzi się w sytuacjach, kiedy potrzebujesz np. przekazać kilka rzeczy znajomemu czy zdalnie odebrać zamówienie z lokalnego sklepu. W tym przypadku masz do dyspozycji paczkę aż do 31,5 kg, której długość i obwód nie mogą przekraczać w sumie 200 cm.

Jeśli chciałbyś z kolei nadać niestandardową zawartość, zajrzyj wcześniej do regulaminu przewoźnika i upewnij się, czy dostawa danego przedmiotu wchodzi w grę. Na liście towarów zakazanych przez Xpress Delivery znajdują się m.in. materiały łatwopalne, żywe rośliny i zwierzęta, alkohol i wyroby tytoniowe, żywność oraz płynne kosmetyki.

Jak działa usługa miejska Xpress Delivery?

Po zamówieniu przez Ciebie ekspresowej przesyłki na Furgonetka, jeden z kierowców, który akurat znajduje się w pobliżu adresu Nadawcy, odbiera przesyłkę i dowozi ją do Odbiorcy. Musisz jednak pamiętać, że w standardowej usłudze kurierzy Xpress Delivery nie doręczają paczki pod drzwi. Trzeba wyjść kierowcy na spotkanie i osobiście przekazać lub odebrać przesyłkę, np. przy samochodzie. Istnieje jednak możliwość dobrania usługi dodatkowej (dostarczenia paczki pod drzwi Odbiorcy lub nadania przesyłki spod drzwi Nadawcy).

Dużą zaletą paczek błyskawicznych jest to, że nie musisz przejmować się drukowaniem etykiety, protokołu odbioru ani innych dokumentów przewozowych. Xpress Delivery nie narzuca również żadnych zasad dotyczących pakowania paczki. Przesyłka powinna mieć jedynie wytrzymałe opakowanie, które nie będzie dawało osobom postronnym dostępu do zawartości.

Kiedy i gdzie Xpress Delivery dostarcza paczki?

Kurierzy dowożą przesyłki zamówione do godz. 20:00 jeszcze tego samego dnia. Paczki zamówione później, trafią do odbiorcy w kolejnym dniu roboczym. Xpress Delivery gwarantuje dowiezienie paczek w maksymalnie 120 minut, choć w praktyce jest to nawet kilkadziesiąt minut.

Przesyłkę możesz otrzymać od rana do wieczora. Kierowcy rozwożą paczki od 8:00 do 22:00. Z miejskiej usługi skorzystasz nie tylko w dużych miastach, takich jak Wrocław czy Warszawa, ale także w małych i średnich miejscowościach w całej Polsce. Musisz jednak pamiętać, że odległość między adresem Nadawcy a adresem Odbiorcy może wynosić maksymalnie 10 km.

Listę wszystkich lokalizacji i inne ważne informacje znajdziesz w cenniku Xpress Delivery.

Podsumowanie

Przesyłkę błyskawiczną szybko i wygodnie zamówisz za pośrednictwem serwisu Furgonetka. Wystarczy, że wypełnisz formularz online, dokonasz płatności i przekażesz paczkę w ręce kuriera lub poczekasz na jej dowiezienie z innego miejsca odbioru.

Z usługi miejskiej możesz skorzystać w każdej sytuacji, w której szczególnie zależy Ci na czasie. Nadaj przesyłkę od siebie do kogoś lub zamów jej odbiór z innego miejsca, a kurier dostarczy ją w Twoje ręce. Kierowcy Xpress Delivery dowiozą pakunek jeszcze tego samego dnia, nawet w kilkadziesiąt minut!

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock