Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/16

5 wydarzeń branży e-commerce, na których warto się pojawić w 2017

Czas kiedy konferencje, czy innego rodzaju imprezy branżowe kojarzyły się głównie ze zdobywaniem nowej wiedzy niestety już minął. Owszem, czasami zdarza nam się wysłuchać ciekawej prezentacji, jednak główną zaletą uczestnictwa w tego typu wydarzeniach jest nawiązywanie nowych kontaktów.

Jak w poprzednim roku, chciałabym Wam poniżej przedstawić subiektywny wybór pięciu eventów, na których warto być. Ze smutkiem zauważyłam, że część zeszłorocznych imprez niestety nie jest planowana, a szkoda. Z jednej strony rozumiem, że wynika to z tego, że  jest ich dużo i trudno znaleźć uczestników, jednak z drugiej strony dobrej jakości wydarzenia takie jak np. Internet Beta (która odbywa się regularnie od wielu lat) obronią się same.

Zobacz też: https://furgonetka.pl/blog/10-wydarzen-branzy-e-commerce-na-ktorych-warto-sie-pojawic-w-2016/  

Zanim jednak przejdę do opisów przyszłych konferencji, chciałbym parę słów powiedzieć jeszcze o Polskim Forum e-Logistyki, gdzie byłam prelegentem, organizowanym przez Puls Biznesu, które odbyło się 1 i 2 lutego tego roku. Tematyka eventu skupiała się głównie wokół logistyki w e-commerce. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona, ponieważ stosunkowo kameralny nastrój (było około 50 uczestników) sprzyjał networkingowi oraz sprawił, że wytworzyła się mniej formalna atmosfera, która zachęciła do większej otwartości uczestników i ich aktywnego uczestnictwa w prelekcjach. To z kolei spowodowało, że moja prezentacja, która dotyczyła danych z naszego raportu została uzupełniona o przemyślenia i wnioski publiczności, co było świetnym doświadczeniem! Z tego miejsca bardzo dziękuję wszystkim komentującym za ubogacenie jej i aktywny udział. 🙂 Jeśli Puls Biznesu w przyszłym roku po raz kolejny zorganizuje to Forum, to dla osób zainteresowanych tematyką zdecydowanie polecam obecność. A teraz do rzeczy.

1. I Love Marketing

Data: 02-03 marzec 2017

Miejsce: Warszawa

www: https://sprawnymarketing.pl/szkolenia/konferencja/

O tym wydarzeniu głośno się zrobiło rok temu, jak okazało się, że to druga edycja i będzie w niej brało udział ponad 800 osób. To znaczy, że pierwsza była bardzo dobra. Druga ponoć też była niezła, teraz będzie trzecia, na którą bilety już są wyprzedane. W tym roku więc nas (idziemy tam całym działem) też tam nie zabraknie.

2. Mail My D@y

Data: 22-23 marzec 2017

Miejsce: Warszawa

www: www.mailmyday.pl

Jak sam tytuł wskazuje jest to konferencja tematyczna związana głównie z mailingami, które jak się okazuje cały czas są bardzo ważnym narzędziem marketingowym. Jest to czwarta edycja wydarzenia, dla osób które zajmują się tymi zagadnieniami obecność może dać wiele korzyści. Oprócz prelegentów z Polski, Freshmail, który jest organizatorem konferencji zaplanował także mówców z zagranicy. Drugiego dnia odbędzie się również bardziej praktyczna część wydarzenia – warsztaty.

3. XII Targi E-handlu

Data: 10 maja 2017

Miejsce: Gdańsk

www: http://targiehandlu.pl/

Jest to jedna z najstarszych i największych imprez e-commerce w Polsce, znana już chyba przez wszystkich, którzy w tej branży działają. Można tam zdobyć wiele przydatnych informacji i kontaktów, zarówno dla młodych sklepów jak i takich, które już działają na rynku długo. Warto tam być szczególnie, że od kilku lat organizatorzy próbują nowego podejścia i organizują wydarzenie w innych miastach (przez wiele lat targi odbywały się w Warszawie i Poznaniu, w zeszłym roku po raz pierwszy targi z Poznania zostały przeniesione do Katowic). W tym roku będą w Gdańsku. Przy okazji trzeba też wspomnieć o innym wydarzeniu tego samego organizatora (Fundacja Polak 2.0), o E-commerce Berlin Expo, którego nie ma na mojej liście, ponieważ już się odbyło – 2 lutego br. Te berlińskie targi są świetnym miejscem, żeby zdobyć kontakty zza naszej zachodniej granicy. Co roku chcę tam pojechać, i ciągle coś mi wypada. Może uda się w końcu za rok. 🙂

4. IV Kongres Dyrektorów E-commerce

Data: 24 – 26 maj 2017

Miejsce: Wrocław

www: http://kongresecommerce.pl/

Jest to jedna z droższych imprez spośród wszystkich organizowanych w Polsce, pomimo tego warto tam być. W agendzie znajdują się same duże marki, do tego uczestnikami są osoby decyzyjne o dużym doświadczeniu biznesowym. Warto tym bardziej, że impreza organizowana przez Unity jest już w pewnych kręgach legendarna… 🙂

5. East Biz IV

Data: 13 – 14 wrzesień 2017

Miejsce: Białystok

www: http://www.east-biz.pl/

East Biz jest imprezą wyjątkową, gdzie można spotkać ogromną większość tych, którzy się na polskim e-commerce znają. Poziom merytoryczny prezentacji jest bardzo wysoki, do tego panuje tam fantastyczna atmosfera. Myślę, że podlaska gościnność może mieć na to duży wpływ. Szczerze zachęcam do uczestnictwa.

Na koniec chciałabym Was przedpremierowo zaprosić na drugą edycję naszej własnej konferencji eDelivery 2017. 🙂 Wraz z zespołem odpowiedzialnym za organizację dołożymy wszelkich starań, żeby poziom prelekcji i całej imprezy był równie wysoki jak w zeszłym roku. W tym roku mamy także niespodziankę dla wszystkich zainteresowanych sklepów – będzie możliwość zakupu biletów po preferencyjnych cenach. O pozostałych szczegółach będziemy Was informować na bieżąco, niebawem na naszej stronie www pojawi się wstępna agenda.

Specjalnie dla Was uaktualniliśmy zestawienie wszystkich ważniejszych branżowych konferencji na cały rok, choć część z nich nie ma jeszcze potwierdzonych dokładnych terminów. Zapraszamy do pliku.  Oczywiście, jeśli chcielibyście dodać swoje wydarzenie do naszego pliku bądź uaktualnić datę, zapraszam do kontaktu.

Do zobaczenia! 🙂

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com