Ostatnia modyfikacja artykułu:

Przegląd prasy. Najważniejsze informacje z e-commerce #13

Wracam do Was z trzynastą już odsłoną naszej blogowej prasówki. Patrząc na ilość informacji, które dobiegają do nas z każdej strony i o których chcemy Wam tutaj opowiedzieć, na pewno nie będzie to pechowe wydanie, a wręcz przeciwnie. 😉 Zapraszam zatem na wtorkowy przegląd prasy.

Amazon otwiera kolejny magazyn w Polsce

Amerykański gigant poinformował dziś, że pod koniec 2017 roku otworzy w Sosnowcu nowe centrum logistyczne e-commerce, którego zadaniem będzie wspieranie realizacji zamówień w zakresie dostaw i logistyki. Pracownicy nowego centrum przy pomocy rozwiązań technologicznych Amazon będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów obuwie oraz odzież. Firma rozpoczęła już proces rekrutacji na stanowiska managerskie, poszukując m.in. kierowników ds. działalności operacyjnej, inżynierów, pracowników działu kadr, specjalistów ds. finansów i IT. Przewiduje również ciekawe benefity. Kolejna inwestycja w naszym kraju na pewno cieszy. Chociaż wszyscy zgodnie przyznamy, że czekamy już z niecierpliwością na polską odsłonę Amazona.

Czytaj więcej: http://mamstartup.pl/spolka/10712/amazon-kontynuuje-inwestycje-w-polsce-i-oglasza-otwarcie-nowego-centrum-logistyki-e-commerce-w-sosnowcu-w-2017-roku?utm_source=Feed&utm_medium=RSS&utm_campaign=RSS

DPD Food – nowa usługa w Niemczech

Firma DPD w Niemczech wchodzi w usługę dostarczania posiłków zamawianych online. HelloFresh to pierwszy klient, który oferuje dostawy swoich produktów za pośrednictwem DPD Food. Niebawem mają pojawić się kolejni partnerzy. Firma przewozowa widzi duży potencjał w tym sektorze dostaw, co nikogo nie dziwi, gdyż wartość rynku e-grocery ma wzrosnąć z 1,1 mld euro w 2014 r. do aż 7 mld euro w 2025 roku. Dodatkowo w Niemczech aż 28% e-klientów chociaż raz zamówiło zakupy spożywcze online z dostawą do domu. Ta liczba zwiększa się w całej Europie, również w Polsce, więc zapewne to tylko kwestia czasu jak ta usługa zacznie być wprowadzana również w innych krajach, w których DPD ma dużą sieć kurierską.

Zobacz: https://ecommercenews.eu/dpd-germany-starts-food-delivery-service-dpd-food/

Dostawcze auto wypożyczysz na minuty

We Wrocławiu pojawi się miejska wypożyczalnia elektrycznych aut. Wśród 200 dostępnych samochodów będzie można tam wybrać również dostawczą wersję Nissana e-NV200. Auta te będą wypożyczane na czas, z opłatami wynoszącymi około złotówki za minutę. Skorzystać z nich będzie mógł zaś każdy, kto zarejestruje się w internetowym systemie i ściągnie na swój telefon odpowiednią aplikację. Co ciekawe korzystanie z tych aut będzie łączyło się z szeregiem przywilejów, np. zaparkujemy je w centrum za darmo i będziemy mogli skorzystać z pasów przeznaczonych dla autobusów. Wszystko po to, by propagować elektryczne auta.

Patrz też: http://40ton.net/dostawczego-nissana-prad-wypozyczysz-we-wroclawiu-minuty-korzystajac-przy-tym-aplikacji/

Jaguar wprowadza płatności z samochodu

Marka Jaguar wprowadziła możliwość zapłaty za benzynę z ekranu dotykowego umieszczonego w aucie.  Na razie z takiej opcji mogą korzystać klienci stacji Shell w Wielkiej Brytanii. Wystarczy mieć ściągniętą aplikację Shell i podczas tankowania wybrać rodzaj oraz ilość interesującego nas paliwa, a potem opłacić zamówienie za pomocą PayPal lub Apple Pay. Po zrealizowaniu płatności na ekranie pojawi się elektroniczny paragon, dzięki czemu mamy pewność, że transakcja została zakończona. Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawa opcja, dzięki której często śpieszący się kierowcy nie będa musieli czekać w kolejce do kas.

Więcej na: http://internetretailing.net/2017/02/jaguar-shell-put-mobile-mobile-payments-touchscreen-car-fuel-payments-paypal/

Amazon stworzy 15 tysięcy miejsc pracy w Europie

Na koniec wracamy do tematu amerykańskiego giganta. Amazon zamierza tylko w 2017 roku zatrudnić aż 15 tysięcy osób w Europie. Główne kierunki to Francja – 1500 pracowników, Niemcy – 2000 pracowników i Wielka Brytania – 5000  pracowników. Tym samym tylko w Zjednoczonym Królestwie Amazon zatrudniać będzie aż 24 tysiące ludzi. Liczba stanowisk jest rekordowa dla działalności Amazon w Europie. Przypuszczam, że z każdym rokiem Amazona na około nas będzie jeszcze więcej.

Zobacz na: http://www.dlahandlu.pl/handel-wielkopowierzchniowy/wiadomosci/w-tym-roku-amazon-stworzy-15-tys-miejsc-pracy-w-europie,58991.html

Na dziś to już wszystko. Nie przegapcie kolejnego wydania, które standardowo pojawi się już w piątek. 😉

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com