Ostatnia aktualizacja artykułu 2020/06/18

Nowe usługi, konferencja oraz edukacja. Podsumowanie 2016 roku w Furgonetce

Zbliżający się ku końcowi rok 2016 był pełen ważnych dla nas wydarzeń i inicjatyw. Uruchomiliśmy dwie nowe usługi: same day delivery i giełdę transportową oraz zorganizowaliśmy konferencję eDelivery. Cieszymy się bardzo, że udało się aż tyle zdziałać.

Zacznijmy od Furgonetka.pl, czyli platformy usług kurierskich. Niedawno obchodziliśmy jej 6-ste urodziny i przy tej okazji szczegółowo opisaliśmy jej rozwój od początku istnienia. Zainteresowanych konkretnymi danymi zapraszamy do naszej urodzinowej infografiki.

Drugą usługą, którą intensywnie rozwijaliśmy w tym roku, jest Furgonetka Biznes. To nasza odpowiedź na trend delivery automation w postaci narzędzia internetowego, które umożliwia skrócenie czasu potrzebnego na przygotowanie paczek do wysyłki. W końcu każda sekunda zyskana dzięki automatyzacji powtarzalnych i czasochłonnych czynności – to późniejszy zysk dla sklepów, które takie rozwiązanie wprowadzą. Po fazie testów zdecydowaliśmy też, że narzędzie to będzie dla małych i średnich przedsiębiorstw dostępne bezpłatnie, jeśli liczba paczek nie przekroczy 2500 sztuk. Cały czas pracujemy nad wdrożeniami nowych opcji, najnowszą jest np. możliwość neutralizacji etykiet. Widzimy, że narzędzie to jest faktyczną pomocą dla sklepów internetowych, dlatego w kolejnym roku postaramy się wprowadzać kolejne opcje. Jedną z nich będzie m.in. możliwość spięcia z systemem automatycznych powiadomień mailowych, informujących o zmianie statusu paczki.

Zobacz demo i poznaj możliwości systemu Furgonetka Biznes.

Ważnym dla Furgonetki momentem było wprowadzenie w lutym usługi Furgonetka Dziś. Razem z X-press Couriers odpowiadamy na kolejny trend rynkowy – same day delivery. Usługa ta na rynku polskim nie jest jeszcze zbyt znana, ale to się będzie dość szybko zmieniało – w końcu jest to opcja, dzięki której klient kupujący produkt, otrzyma go nie tylko tego samego dnia, ale też o wybranej porze dnia, w wybranym zakresie godzinowym. Opłata za tę usługę nie jest zbyt wysoka, a dzięki niej można zyskać naprawdę zadowolonego klienta i przewagę konkurencyjną nad innymi e-sklepami z podobnym asortymentem. W tej chwili mamy już zintegrowanych kilka sklepów, m.in.: supersklep.pl, akupiszmi.pl, aktywnysmyk.pl czy greenpoint.pl.

Furgonetka Dziś: zakupy dostarczamy w dniu zamówienia.

Kolejny ważny etap to październikowy start naszego projektu Furgonetka Giełda. Wypełniamy lukę na rynku dotyczącą przesyłek o niestandardowych wymiarach, wadze czy zawartości, które naprawdę trudno jest przesłać zwykłemu Kowalskiemu, jeśli niezbyt orientuje się w obostrzeniach firm kurierskich. Nasza giełda transportowa umożliwia osobom prywatnym aktywne szukanie przewoźników dla swoich nietypowych przesyłek, w sensownych cenach. Mamy już prawie 950 aktywnych przewoźników oraz ponad 2200 zleceń. Okazuje się też, że Furgonetka Giełda pobudza do bezinteresowności, udało się bowiem bezkosztowo zrealizować ważny przewóz urządzenia rehabilitacyjnego dla chorego dziecka. Za to wielkie podziękowania dla jednego z przewoźników!

Zobacz także: Jak działa Furgonetka Giełda?

W roku 2016 byliśmy też aktywni na polu edukacji. Nie tylko uczestniczyliśmy w roli prelegentów na imprezach branży e-commerce, ale sami stworzyliśmy ważne miejsce spotkań. Przygotowaliśmy własną konferencję eDelivery, gdzie zaangażowaliśmy prawie 200 uczestników do dyskusji o branży i jej przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji prelegentów, które znajdują się na stronie edelivery2016.pl.

Na tym nie koniec: opublikowaliśmy ponad 100 eksperckich artykułów, które pojawiły się w mediach i na naszym blogu, i dzięki którym zagadnienia o e-commerce docierają do coraz szerszych grup czytelników. Odświeżyliśmy także wygląd naszego bloga oraz planujemy kolejne, ciekawe teksty w przyszłym roku. Już w styczniu opublikujemy raport dotyczący logistyki w Polskim e-commerce.

Jak widać, rok 2016 pełen był ważnych dla nas wydarzeń. W tym miejscu, patrząc na nasze osiągnięcia, cieszę się, że wspólnymi siłami udało się to wszystko stworzyć. Dziękuję! 🙂

Korzystając też z okazji, wszystkim naszym Partnerom, Klientom oraz Czytelnikom tego bloga, w imieniu Zespołu Furgonetki – składam najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt i Nowego Roku 2017. 🙂

Źródło zdjęcia głównego: depositphotos.com