Ostatnia aktualizacja artykułu 2022/01/31

zmiany-w-trybie-pracy-firm-kurierskich-1-i-11-listopada-2021-roku-furgonetka-shortNa czas Święta Zmarłych (1.11) oraz Święta Niepodległości (11.11) w 2021 roku firmy kurierskie planują zmiany w trybie pracy. Zobacz, jak w tych dniach będą wyglądały nadania i odbiory u konkretnych przewoźników.

Tryb pracy firmy kurierskiej DPD

Firma DPD wprowadza kilka zmian w funkcjonowaniu jej usług na czas dni ustawowo wolnych od pracy. Oto szczegóły:

  • W terminie 1 listopada nie będzie realizowana dostawa paczek. Przesyłki nadane w piątek 29 października i w sobotę 30 października znajdą się w doręczeniu we wtorek 2 listopada.
  • W dniu 11 listopada nie będzie realizowana dostawa paczek. Przesyłki nadane we środę 10 listopada będą w doręczeniu w piątek 12 listopada.

Tryb pracy przewoźnika InPost

Firma kurierska InPost informuje, że w dniu 1 listopada 2021 roku przez 24 godziny (w godz. 00:01-23:59) potrwają prace serwisowe.

Co się nie zmieni w działaniu InPost 1 listopada?

Przerwa w działaniu systemu nie wpłynie na możliwość odbierania przesyłek z Paczkomatów przy użyciu kodu odbioru lub kodu QR. Klienci nie skorzystają jednak ze zdalnego otwarcia skrytki w aplikacji InPost Mobile.

W trakcie trwania przerwy serwisowej w dalszym ciągu będzie można wybrać doręczenie do Paczkomatu jako opcję dostawy oraz zaznaczyć wybrany punkt spośród listy urządzeń na interaktywnych mapach.

Co ważne, o czas trwania przerwy serwisowej wydłużony zostanie: termin ważności etykiet, termin ważności odbioru dla paczek umieszczonych w Paczkomacie, a także kod zwrotu.

Co się zmieni w usługach InPost 1 listopada?

Przewoźnik InPost przygotował także informacje, z jakich usług nie będzie można skorzystać w trakcie przerwy w działaniu systemu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

1 listopada 2021 (w godz. 00:01-23:59) m.in.:

  • nie będzie opcji tworzenia przesyłek paczkomatowych dla Paczkomatów i Punktów Obsługi Paczek,
  • nie będzie możliwości tworzenia i umieszczania przesyłek w Paczkomacie,
  • nie będą wysyłane powiadomienia dotyczące m.in. kodów odbioru czy statusów przesyłek,
  • nie będą aktualizowane statusy paczek,
  • nie będzie działać aplikacja mobilna InPost.

Wszystkie powyższe opcje wrócą po zakończeniu prac serwisowych.

Podsumowanie

W dni ustawowo wolne od pracy chwilę wytchnienia mają również firmy kurierskie. InPost zapowiada przerwę w działaniu systemu w dniu 1 listopada, z kolei DPD potwierdza, że planuje zmiany w doręczeniach przesyłek w terminie 1 i 11 listopada.

Przesyłki obu przewoźników możesz nadawać szybko i wygodnie za pośrednictwem naszego systemu Furgonetka.pl. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, opłacisz paczkę online i poczekasz na kuriera lub zaniesiesz przesyłkę do jednego z punktów, by ruszyła w drogę do Odbiorcy.

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock